Niedogrzany silnik...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt lut 01, 2008 02:21

no fakt trzeba te ponmpe wspomagania odkręcac i luzowac w 1,8 wzywż. wszystkie objawy z tych o ktorych pisałes pokrywały sie z moimi. ja wymieniłem termostat na wahler i jest si łapie temp. po 2 km i trzyma równo czy trasa czy miasto.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 02:23

kolejny zakup termostatu ... ;/ i nowego plynu bo jak zdejme to znowu mi wyleci ...;/



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt lut 01, 2008 02:29

ja nie kupowałem nowego płynu, podstawiłem wiaderko i łapałem stary, później wlałem go z powrotem i troszke dolałem. no ale termostst to gdzies 30zł jesli idzie o wahler


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 02:35

ojczulek mowil z jak kiupowal to dal okolo 30 zl za termostat ... moze to i ten ktory mowisz .. a nie masz zadnej fotki zeby zobaczyc jak on wyglada ? :crazy:



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt lut 01, 2008 02:44

na allegro widze same vernety są a wahler tylko do diesli i silników 1,4 musisz kontrolowac allegro. ja własnie tam kupiłem. albo iśc do sklepu i prosić o wahler.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 02:47

pogadam z mechanikiem jeszcze konkretnie ... nie chce kolejnej kasy wywalac ..



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt lut 01, 2008 11:28

Ja idę dziś do sklepu, właściwie zaraz... Dowiem się ile kosztuje ten WAHLER, bo na pewno nic innego nie kupię... Nie wiem czy to termostat czy nie, wiem, że wskazówka stoi na 70 latem na 80-85, niby po wężach to nie termostat, ale może zaryzykuje.... a wiatrak powinien włączać się tak kawałek za "pionem" czyli po 90 stopniach?

Szkoda mi kasy na termostat wydać jeśli to nie on.... ale tego nikt nie zgadnie pewnie.... to palenie mnie denerwuje, bo 12 litrów teraz w zimę to też troszkę sporo.....

Powiem jeszcze, że ostatnio wymieniali rodzice termostat w Sienie 1.6 16V, bo tam wskazówka to w ogóle ledwo się wychylała.... wcześniej w mieście palił 13 litrów, teraz 9-9,5 jest to widać różnica... no i teraz po 2 km wskazówka jest idealnie na 90 stopni....

[ Dodano: 01 Lut 2008 12:16 ]
upel pisze:Ja idę dziś do sklepu, właściwie zaraz... Dowiem się ile kosztuje ten WAHLER, bo na pewno nic innego nie kupię...
No i byłem w sklepie, zakupiłem termostat WAHLERa do 1.4 ABD za 40 zł, pozostał mi tylko wymiana no i zobaczymy także "kruq" dam Ci tez znać co i jak to u mnie jest po wymianie... jakoś w tym momencie nie bardzo wierzę, że będzie oki, ale zobaczymy... :bigok:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 15:01

no ja rozmawialem z mechanikiem dzisiaj ... powiedzial ze to jedynie termostat ewentualnie przeklamianie na tranzystorze .... ale to malo prawdopodobne .. skierowal mnie jeszcze do warsztatu gdzie specjalizuja sioe vw ... niebawem tam jade :D

bylbym wdzieczny za info :D



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt lut 01, 2008 16:23

[quote="kruq"][/quote]
Byłem też kiedyś na podpięciu pod VAGa i wyszło mi, że mam temperaturę normalną silnika 88-90 stopni, a na zegarach miałem 70 stopni i wyszło, że wiatrak się włącza u mnie przy 100 stopniach... wymieniłem czujniki oba i to samo, wentylator chodzi elegancko na dwóch biegach... a mechanik inny powiedział, ze ten VAG u tamtego to jakiś badziew, bo jakby przy 100 wentylator się włączał to by już płyn wywalało, a on był nadal w zbiorniku.... to ja nie wiem już nic... zostało mi wymienić tylko termostat.... ale już nie wiem co i czy mi to coś da....

Idę zaraz po niego, ale wymienię jutro lub w niedzielę :)


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 17:19

hmm nie wiem co o tych mechanikach sadzic ... wlasni wrocilem od jednego /..... mowi dajesz pan 100 za robocizne i panu zrobie :D + material .. ale ja sie pytam co moze byc przyczyna .. a on "to robimy czy nie ? " ..

no zesz myslalem ze strzela pacana .. jak nie postawisz ui nich samochodu to nie pomoga a jak zostawisz to czesto rozwala jeszcze bardziej zeby wrocic i cos innego robic ... wystrzelac 3/4 z tych pacanow ..

podobno niektore wentylatory wlanczaja sie prz100+ wlasnie ... i jakby tak bylo to wychodzilo by ladnie na przeklamanie na wskazniku ... :(

[ Dodano: 01 Lut 2008 16:22 ]
ehhh wlasnie znalazlem .. :

Układ chłodzenia
Zamknięty działający w obiegu wymuszonym przez pompę odśrodkową.

Termostat
- temperatura początku otwarcia od 87°C
- temperatura pełnego otwarcia od 102°C
- skok minimalny zaworu - 7 mm

Wentylator / elektryczny, o dwóch prędkościach
- temperatura włączenia
- 1. prędkości od 92 do 97°C
- 2. prędkości od 99 do 105°C
- temperatura wyłączenia
- 1. prędkości od 84 do 91°C
- 2. prędkości od 91 do 98°C


czyli to nie blad wskzanika .. :( ubel wymien dzis ten termostat :pub: :D


[url=http://imageshack.us][img]http://img88.imageshack.us/img88/5987/new1wj9zr7.gif[/img][/url]

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pt lut 01, 2008 17:28

w mojej okolicy tez niektórzy mechanicy to partacze ( w ASO fiata!!!! omijac z daleka ASO Fiata w Jarocinie!!!) przeznich posypało mi sie prawie całe tylne lewe koło.
ten termostat to samemu dasz radę zrobić a mechanik wiedział że to łatwe i chciał z ciebe zedrzeć.
u nas wymiana termostatu kosztuje ok 20-30 zł


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pt lut 01, 2008 17:38

raz juz wymienilem i nic nie dalo ... ;/

zobacze jak upel wymieni na wahlera i mu pomozwe to te tez wyminie jeszcze raz ...



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » sob lut 02, 2008 00:02

kruq pisze:raz juz wymienilem i nic nie dalo ... ;/

zobacze jak upel wymieni na wahlera i mu pomozwe to te tez wyminie jeszcze raz ...
No ja wymieniam, nie wierzę jakoś, zę to pomoże, ale wymieniam, bo zapłaciłem za termostat już... ale byłem w sklepie dziś i nie przywieźli, jutro będzie o 11:00, ale jutro mnie nie ma cały dzień, to pewnie odbiorze go ktoś jutro, a jak się uda to w niedziele wymieniam lub najpóźniej w poniedziałek :bigok: to dam znać oczywiście co i jak :pub: , przede wszystkim ile to dało.... oby jednak dało, ale nie wiem.... samochodu długo nie mam i nie mam pojęcia ile tamten termostat ma czasu, dlatego nawet jak nic nie da to będę miał nowy hehe :bajer: , bez kitu już nie wiem co pisać i nawet już dla mnie jest to śmieszne, bo każdy mówi coś innego, a i tak nie widać, żeby coś to dawało :grrr: :grrr:
Pozdrawiam :bigok:

[ Dodano: 04 Lut 2008 12:50 ]
To jeszcze takie pytanko, czy ten WAHLER do 1.4 ABD to ma mieć temperaturę otwarcia 84 stopnie :pub: ??


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » pn lut 04, 2008 19:01

tak....
od 1.6 ma 87*

czekam na rezultaty upel :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości