wysoka temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

wysoka temperatura

Post autor: MichalMys1 » czw sie 25, 2005 10:30

Witam,
Często zdarza sie ze podczas jazdy po mieście silnik dostaje wysokiej temperatury a w rezultacie wysadza mi płyn chłodniczy.Dizeje sie tak gdy poziom płynu znajduje sie pomiedzy min-max!ponizej poziomu minimalnego, płyn juz mi nie ubywa -a wiec go nie wysadza!Czy może być groźna jazda z niskim poziomem płynu ???Dlaczego wogóle może mi sie tak robic??Pzdr ( golf II 1,6 PN)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw sie 25, 2005 10:35

Wymień termostat, a objaw ten ustanie.



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » czw sie 25, 2005 10:37

Nie jest to normalny objaw i nie powinno się tak dziać.Sprawdź czy terostat masz w porządku.


No i Taz mnie ubiegł :hmm:


Black

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » czw sie 25, 2005 12:31

i sprawdz czujke wentylatora - termostat moze byc oka - puszcza obieg ale woda sie gotuje bo wentylator milczy


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » czw sie 25, 2005 13:30

ja tez sawiam na czujke wentylatora. U mnie jej wymiana rozwiazala problem



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » czw sie 25, 2005 14:31

heh. mam podobnie. wymienilem teromostat i wylacznik termiczny wentylatora i dalej mi sie grzeje jak chloera czyli wskazowka leci na pierwsza kropke za dioda. posprawdzalem troche i mam tak, ze jak wskazowka jest na srodku to gorny waz od chlodnicy jest goracy jak k**wa mac a dolny zimny. dopiero jak wskazowka przekracza diode to dolny robi sie cieply. mam takie wrazenie jakby termostat sie za pozno otwieral ale przeciez jest nowy. wydaje mi sie tez, ze wentylator tez sie troche za pozno zalacza, jak wskazowka jest juz za dioda ale przeca tez jest nowy. juz nie wiem co moze byc przyczyna, jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze moze chlodnica ma pozatykane rurki i nie wyrabia oddawac ciepla. co o tym myslicie??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: k631 » czw sie 25, 2005 15:00

Witam sprawdzcie korek na zbirniczku wyruwnawczym tam też jest termostat . Pozdrawiam



darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » czw sie 25, 2005 15:12

przyczyn moze byc kilka
1 tak jak pisali koledzy wczesniej termostat( nowy nie znaczy 100% sprawny zdarzaja sie wadliwe)
2 zatkane kanały w chłodnicy
3 uszczelka pod głowica



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » czw sie 25, 2005 15:50

aha, dodam ze woda w zbiorniczku jest troszke brazowa moim zdaniem, a z tylu glowicy mam troche mokro. wnioskuje, ze to uszczelka, ale czy ona az tak podwyzsza temp??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » czw sie 25, 2005 17:00

ale nie panikuj z ta temperatura nie pamietam w jakij temperaturce wlacza sie obieg ale wentylator wlacza sie w 98 stopniach


kto szybko jedzie tego wolno niosa

darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » czw sie 25, 2005 17:06

podnosic może przez to ze płyn zaczyna sie ogrzewac ciepłem z cylindrów tak mi sie wydaje . miałem kiedys w mk2 tak że olej wypływał delikatnie spod głowicy i płyn miał olej ale nie musi miec kiedy wysadza uszczelke i to było to -USZCZELKA POD GŁOWICA moze sprawdz jeszcze cisnienie na tłokach. a jesli chodzi o wentylator to powinien załaczac sie równoczesnie z termostatem i nie inaczej temp. 87-88 stopni



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » czw sie 25, 2005 17:25

mylisz sie najpierw termostat wlacza obieg a dopiero potem wentylato o ustawienia fabryczne vw to 98 stopni


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » czw sie 25, 2005 17:31

darekkolo pisze:podnosic może przez to ze płyn zaczyna sie ogrzewac ciepłem z cylindrów tak mi sie wydaje . miałem kiedys w mk2 tak że olej wypływał delikatnie spod głowicy i płyn miał olej ale nie musi miec kiedy wysadza uszczelke i to było to -USZCZELKA POD GŁOWICA moze sprawdz jeszcze cisnienie na tłokach. a jesli chodzi o wentylator to powinien załaczac sie równoczesnie z termostatem i nie inaczej temp. 87-88 stopni
przeciez plyn jest po to zeby odbierac cieplo z cylindrow :goof:
wentylator nie zalacza sie rowno z otwarciem duzego obiegu przez termostat, bo termostat sie otwiera zaleznie od rodzaju przy 84 st. i sa jeszcze takie ktore otwieraja sie pozniej tylko nie pamietam przy ilu dokladnie, a wentylator wlacza sie jak plyn ma juz prawie 100 st. czyli tak jak baklazan pisal przy 98.
co do wskazowki to chyba troche poza pion w prawo jest jeszcze jak najbardziej w normie... a co do uszczelki to hmm... moze puszczac na bok albo miedzy kanalami wodnymi i olejowymi - i wtedy jest olej w zbiorniczku wyrownawczym.



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » czw sie 25, 2005 17:57

A może poprostu jest zapchana(zanieczyszczona)chłodnica??!Temperatura jest w porządku jak jade w trasie,rośnie gwałtownie np.podczas kilkakrotnego ruszania na światłach.Wydaje mi sie ze wentylator chodzi poprawnie!dzieki za wszystkie rady!!!;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 358 gości