zwarcie ??? od elektrycznych szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drozduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 26, 2006 21:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zwarcie ??? od elektrycznych szyb

Post autor: drozduu » wt sty 22, 2008 19:44

Witam
Mam taki problem ze w swoim MK3 3drz mam problem z elektryczna szyba kierowcy
a mianowicie raz działa raz nie - jak nie działa to słychać dzwięk silniczka tak jakby chciał ruszyc ale nie może a gdy po przyciskam kilka razy odsunięcie szyby to ten dzwięk powtarza sie na dluzszy czas jak juz nie przyciskam przycisku
Problem jest taki ze raz (na poczatku) jak meczyłem ostro przycisk odsuwania to po całym dniu rozładowało mi akumulator
Problem naprawia sie na jakis czas jak odepne na jakis czas akumulator ale po jakiejs chwili znowu powraca
Kostka i kable ktore ida do przycisku sa niby oki - całej tapicerki nie sciagalem tylko tu przy podłokietniku w drzwiach

a przy okazji - druga sprawa to taka ze czasem miga mi światełko nad lusterkiem po zamknięciu drzwi (lampka w pozycji świecenia przy otwartych drzwiach)

Wiem ze sie troche rozpisałem ale bardzo prosze o pomoc bo juz mnie chce krew zalać
tak jak to mówia: czym więcej elektryki tym wiecej problemów :grrr:



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 22, 2008 19:49

drozduu pisze:druga sprawa to taka ze czasem miga mi światełko nad lusterkiem po zamknięciu drzwi (lampka w pozycji świecenia przy otwartych drzwiach
to bardzo proste sprawdz czy nie masz uszkodzonego czujnika w którś drzwiach lub też druga opcja jak masz alarm to może ktoś podłączył w ten obwód czujnik od maski i jak drga podczas jazdy to światełko świeci
drozduu pisze:Problem jest taki ze raz (na poczatku) jak meczyłem ostro przycisk odsuwania to po całym dniu rozładowało mi akumulator
Problem naprawia sie na jakis czas jak odepne na jakis czas akumulator ale po jakiejs chwili znowu powraca
Kostka i kable ktore ida do przycisku sa niby oki - całej tapicerki nie sciagalem tylko tu przy podłokietniku w drzwiach
sprawdz jeszcze tą kostke w drzwiach czy tam nie masz jakiegoś zwarci i czy piny nie są upalone bądz zaśniedziałe



Awatar użytkownika
drozduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 26, 2006 21:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: drozduu » wt sty 22, 2008 19:55

Przemo440 pisze:sprawdz jeszcze tą kostke w drzwiach czy tam nie masz jakiegoś zwarci i czy piny nie są upalone bądz zaśniedziałe
Kostka i kable wygladają oki - na moje nie fachowe oko - piny nie upalone ani nie zasniedziane
Przemo440 pisze:sprawdz czy nie masz uszkodzonego czujnika w którś drzwiach lub też druga opcja jak masz alarm to może ktoś podłączył w ten obwód czujnik od maski i jak drga podczas jazdy to światełko świeci
alarmu nie mam a problem jest tez wtedy gdy auto zamykam
czujniki w drzwiach tez oki- jedynie co zauwazylem dodatkowego to ze od lampki idzie jakis cały nieizolowany kabelek jakby do przedniej szyby - chyba to masa ale cholera wie


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2146103&sid=d102ca454f88ccf5079516023e27ad6c#2146103

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt sty 22, 2008 20:27

drozduu pisze:Kostka i kable wygladają oki - na moje nie fachowe oko - piny nie upalone ani nie zasniedziane
ALE NIE KOSTKA PRZY WYŁĄCZNIKU TYLKO TA DUZA KOSTKA W DRZWIACH



Awatar użytkownika
drozduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 26, 2006 21:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: drozduu » wt sty 22, 2008 20:54

Przemo440 pisze:ALE NIE KOSTKA PRZY WYŁĄCZNIKU TYLKO TA DUZA KOSTKA W DRZWIACH
nic nie wiem o jakiejs drugiej kostce- jesli jest druga no to trza bedzie sciagac tapicerke - myslalem ze te 6 kabelkow idzie prosto do tej kostki pod włacznikiem szyb
ale oki - ściagne na dniach tapicerke i bede szukać


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2146103&sid=d102ca454f88ccf5079516023e27ad6c#2146103

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 22, 2008 21:52

Nie kojarz tego z awarią włącznika czy jego kostki, pierwsze obejrzyj kable w gumie pomiędzy drzwiami a słupkiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
drozduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw paź 26, 2006 21:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: drozduu » wt sty 22, 2008 22:38

Paweł Marek pisze:pierwsze obejrzyj kable w gumie pomiędzy drzwiami a słupkiem
o moze moze-przez ostatnie 3 dni lało i moze jakos sie tam woda dostała no i kabelki nie pierwszej mlodości - oby to było to bo naprawde chce mnie juz trafic


Moj gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2146103&sid=d102ca454f88ccf5079516023e27ad6c#2146103

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości