[MK3] Woda w kabinie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » wt paź 31, 2006 13:05

albo to co u mnie



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » śr lis 01, 2006 23:37

W poprzednim poscie który pisałem w pośpiechu zapomniałem o najważniejszej rzeczy (za co przepraszam).Otóż sprawdzając skąd dostaje się woda do kabiny najpierw lałem na szyber i było wszystko ok. (woda wylewała się przez końcówki w słupkach). Natomiast kiedy woda lała się na przednią szybę , zalewało kabinę gdzieś spod skrzynki z bezpiecznikami. Czy powodem tego może być uszczelka która jest na dole przedniej szyby?.



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » czw lis 02, 2006 01:12

limal pisze:która jest na dole przedniej szyby
Ta plastikoguma może przepuszczać wodę, ale to nie będzie powodem. Pod nią są takie kanały do odprowadzania wody (wycieka ona chyba gdzieś za kołem od wew. strony błotnika). Może te kanały masz zawalone np. liśćmi albo innym jesiennym brudem i stoi Ci tam woda. Tam znajdują się jedocześnie przelotki gumowe z kablami do wewnątrz kabiny. Może woda tam stoi i przez te przelotki się leje.

Jeszcze jedna sprawa. Sprawdź sobie korki gumowe w podłodze (we wszystkich czterech komorach, gdzie pasażerowie trzymają nogi). Może one też Ci popuściły i tam wodę łapie (ja tak miałem po stronie kierowcy i prawego pasażera z tyłu).

Owocnych poszukiwań
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » wt lis 07, 2006 21:24

Witam !
Udało mi się wreszczie znaleźć czas, a i pogoda pozwoliła zająć się niedomagającym autem.
Znalazłem wreszcie przyczynę dostawania się wody do kabiny.
Otóż woda lała się przez otwór którym przechodzi linka do otwierania maski z kabiny do komory silnika.
(Poprzedni właściciel wpadł na pomysł aby tym otworem poprowadzić dodatkowe kable i wyciągnął gumę uszczelniającą ).
Guma wciśnięta na swoje miejsce i powinno być ok.
Dzięki wszystkim za pomoc !
Pozdrawiam !



DarioWlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 22, 2008 19:18
Lokalizacja: Zbąszyń
Kontakt:

Post autor: DarioWlkp » wt sty 22, 2008 19:54

Witam jestem dziś pierwszy dzień tutaj fajna sprawa mozna wymienic sie cennymi uwagami.autko mam od marca z reichu zrobione na gotowo bylo w maju i od poczatku miałem problem z woda w kabinie mój mechanik poradził mi uszczelnic przewody na ścianie grodziowej i faktycznie miałem spokój jakieś 4 miesiące.potem problem wrócił mam twarde sportowe zawieszenie czy wstrząsy moga mieć wpływ na przecieki?ostatnio doszlo do tego że rozebrałem autko do blachy wysuszyłem tapicerkę, w podłodze były 2 dziury przy korkach z tylu za siedzeniamizostało to zaspawane i myślalem ze problem zniknął niestety podczas ostatnich opadów(autko nie garażowane)znów mam wodę w kabinie...



grigorm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 19, 2008 13:28
Lokalizacja: tychy

Post autor: grigorm » wt cze 01, 2010 20:02




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości