jvc nieczyta zimnych plyt

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
fck
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: wt sty 30, 2007 19:22
Lokalizacja: Płock

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: fck » sob sty 19, 2008 23:53

mam problem,mam radyjko jvc kd-s70r i jest z nim taki problem w zime kiedy jest zimno, a plyty leza przeciez caly czas w samochodzie kiedy chce wlaczyc cd radio nieczyta plyt,dopiero po parunastu minutach jak sie rozgrzeje (plyta w srodku) sluchajac radia moge odpalic plytke. Kolega ma takie radio i tez ma ten problem, czy moznaby to jakos poprawic??


Moja Sroczka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=421688

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob sty 19, 2008 23:55

No to chyba będzie przypadłość JVC bo ja też mam i mam dokładnie to samo :jezor:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sty 20, 2008 00:36

Czytacie kiedyś książki obsługi radia ? W każdej z nich macie o tym zjawisku .......... okulary też czasem "zaparowywują" . Nie przejmujcie się tym zjawiskiem ,a jeśli Wam to przeszkadza ,to polecam zabierać płyty i radio do domu lub wstawiać auto do garażu .


PS: czasem w ujemnych temperaturach nawet wyświetlacz "przymarza" i ma "stop klatki" :-)



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz sty 20, 2008 10:17

Witam.
To jest zjawisko kondensacji pary wodnej na soczewce czytnika laserowego. Dopóki radio się nie nagrzeje i para nie zniknie nie chce ruszyć z płyty.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » ndz sty 20, 2008 12:21

już nawet nie soczewka, ale i płyta potrafi nieźle zaparować, po nawet chwilowym kontakcie z rozgrzaną reką.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: KamilP » czw gru 08, 2011 19:33

Zrobię odkop, miałem zakładać temat ale podobny znalazłem, nawet prawie taki sam. Moje radio to JVC KD.. coś tam mniejsza o to, i dokładnie ten sam problem. Nie da się tego zlikwidować jakoś? Myślałem żeby rozebrać radio i wyczyścić soczewkę lasera ale najpierw chciałem sie rozejrzeć w temacie. I to nie jest wina płyty, ostatnio nagrałem płytkę, nast dnia rano wziąłem płytę do samochodu (nagrywana prędkością 4x, tak dla pewności) i to samo, próbuje odczytać, wkońcu wysuwa i włącza FM.. A to wkurzające jest bo praktycznie nie mogę teraz jak się zimniej zrobiło radia posłuchać bo przez te 14 km radio potrafi jeszcze się nie rozgrzać.. A zabieranie radia do domu to dodatkowy kłopot z programowaniem kanałów, audio itp a i radia do szkoły ze sobą nie wezmę..



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: bogib184 » czw gru 08, 2011 20:16

Jak kłopotem jest dla Ciebie ewentualnie wyjmowanie radia, to może łatwiej Ci będzie przed włożeniem płyty rozebrać radio i za każdym razem osuszać laser... Co Ty na taki pomysł :los2:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: KamilP » czw gru 08, 2011 20:32

Niee dzieki nie skorzystam :D ale jak mówię potem w szkole radia ze sobą i tak nie wezmę więc wraz lipa. Czemu akurat JVC z tym ma problem, inne radia i przy -20 stopniach czytają bez problemu płytki..



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: bogib184 » czw gru 08, 2011 22:49

Nie tylko JVC, kiedyś mój Pioneer i Sony też miały kaprysy, ale miałem JVC i rzeczywiście kaprysiło często i dlatego zostawiłem je nabywcy auta :)



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: KamilP » pt gru 09, 2011 11:08

No wziąłem radio na noc do domu i rano podobnie, tyle ze troche wczesniej wystartowalo. Moze pod wplywem zmiany temp soczewka zaparowala, ale jak widac ten sposob tez oczekiwanych rezultatow nie przyniosl



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: bogib184 » pt gru 09, 2011 12:16

Możesz spróbować wyczyścić laser, może jest to jakaś pośrednia przyczyna słabego odczytu. Jeżeli nie pomoże nic, pozostaje zmiana radyjka. Pamiętam rzeczywiście, że moje JVC też w zimę nie łapało, a do tego świrował panel - zmieniały się funkcje poszczególnych guzików :) Właśnie chodzi o to, że z ciepłego pomieszczenia do zimnego auta też w sekundę wytwarza się para na laserze, a jak jest może brudny, to nie daje rady czytać. Spróbuj wyczyścić, a nóż się uda :bigok:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

jvc nieczyta zimnych plyt

Post autor: KamilP » pt gru 09, 2011 12:52

To chyba tak spróbuje, może nic nie rozwalę :bigok: Panel działa dobrze ale z nim jak coś nie było by problemu panel można zabrać ze sobą radio niestety gorzej. Pójdę jeszcze do gościa do sklepu car-audio, może mi coś doradzi. Dzięki za odpowiedzi. Jak uda mi się ten problem załatwić oczywiście na forum napiszę.

Pozdro :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości