Niska/za niska temperatura cieczy chłodzącej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 08, 2008 01:21

nie pamietam nazwy firmy pozatym bede musial sprawdzic weze
albo termometr wsadzic w zbiorniczek i zobaczyc realna temperature lub szukac nowej nagrzewnicy,w stosunku do kolesia TD u mnie jest cieplo u niego wrecz goraco



ralliart
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 00:26
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: ralliart » wt sty 08, 2008 18:04

U znajomego zauważyłem termometr do 200 stopni celcjusza Więc sprawdze sobie temperature cieczy chłodzącej I będzie wszytsko jasne A termostat mam orginał Tzn Jest wybity numer i logo koncernu VW

[ Dodano: 08 Sty 2008 17:06 ]
U znajomego zauważyłem termometr do 200 stopni celcjusza Więc sprawdze sobie temperature cieczy chłodzącej I będzie wszytsko jasne A termostat mam orginał Tzn Jest wybity numer i logo koncernu VW A co do umiejscowienia czujnika który wskazuje temp to kolega Lukas-182, mnie zaskoczył Wydawało mi się że owy czujnik znajduje się przewodzie cieczy chłodzącej z przodu silnika Bo z boku jest od świec żarowych



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt sty 08, 2008 21:07

ralliart pisze:ukas-182, mnie zaskoczył Wydawało mi się że owy czujnik znajduje się przewodzie cieczy chłodzącej z przodu silnika Bo z boku jest od świec żarowych
Nom, są dwa czujniki, jeden od świec w bloku, a drugi od wskaźnika w chłodnicy. Dlatego jak termostat się nie otwiera wskazuje niska temperaturę :chytry:
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2008 21:08 przez Lukas-182, łącznie zmieniany 1 raz.



ralliart
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 00:26
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: ralliart » śr sty 09, 2008 20:30

Lukas-182 pisze:
ralliart pisze:ukas-182, mnie zaskoczył Wydawało mi się że owy czujnik znajduje się przewodzie cieczy chłodzącej z przodu silnika Bo z boku jest od świec żarowych
Nom, są dwa czujniki, jeden od świec w bloku, a drugi od wskaźnika w chłodnicy. Dlatego jak termostat się nie otwiera wskazuje niska temperaturę :chytry:
Załączam fotki książki do TD gdzie jest opisany układ chłodzenia Na pierwszym załączniku wyrażnie jest napisane że Czujnik miernika znajduje sie z przodu silnika A na drugim załączniku opisana jest chłodnica i wyłącznik/włącznik wentylatora I stąd moje zaskoczenie Przypominam że posiadam MK2 1,6 TD RA Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr sty 09, 2008 21:22

ralliart, masz racje. Ale dlaczego jak masz nie sprawny termostat, to pokazuje niską temperaturę ??



ralliart
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 00:26
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: ralliart » czw sty 10, 2008 18:27

Lukas-182, nie wiem czy termostat jest zepsuty ostatnio jkak sprawdzałem to dolny wąż jest ciepły Tak jak wspominałem jak w wodzie pojawiły sie małe pęcherzyki powietrza to termostat sie zaczął otwierać Dopuki nie załatwie termometra to nie będę wiedział co się dzieję z układem Ale nagrzewnica na pewno jest do wymiany



Kamil78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 18, 2007 21:41
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Kamil78 » śr sty 16, 2008 17:16

ja u siebie miałem podobny problem, niby wszystko sprawne a wskazówka dochodziła najwyżej do 1/4 skali. Ostatnio wskazówka nawet przestała opuszczać białe pole więc zdecydowałem się wymienić termostat. Nowy Wahler 87 st C (mam 1.6 D JP) całkowicie załatwił sprawę. Auto osiąga właściwą temperaturę (1/2 skali) już po 3-5 minutach, a z nawiewów leci gorące powietrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 91 gości