nagłosnienie G3 głosniki, wzmacniacz, wygłuszenie HELP

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

arejus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 20, 2005 01:18
Lokalizacja: DOL.SLĄSK

nagłosnienie G3 głosniki, wzmacniacz, wygłuszenie HELP

Post autor: arejus » śr sie 10, 2005 00:27

A wiec tak :
mam zamiar nagłośnic sojego mk 3 musze sobie jakos zrechabilitowac jego słabe osiagi ( 1,9 GTD :((( ) i postanowiłem go dośc dobrze nagłośnic ale mam co do tego kilka pytan

1 wygłuszenie drzwi - przyznam szczerze ze opis w FAQ jest hmm dość czasochłonny a ja nie mam za dużo czasu i czy jest jais sposób żeby zrobic to szybciej, może byc troche gożej co do efektu końcowego ale zeby coś pomogło. Zastanawiałem sie czy oklejenie mata tapicerki cos da czy ja usztywni co moze zmniejszy troche jej drżenie przy mocniejszym basie :)

2 jakie głośniki w drzwi przednie przedział cenowy do 350zł

3. sub jaki ?? i od razu jaki wzmacniacz i czy trzeba dawac kondensator ??

Radjo chce jakiegoś pionka albo alpinke wsytawic, no w sumie jvc tez by uszło , zastanawiałęm sie nawet nad kenwoodem KENWOOD KDC-MP922 albo ROCKFORD FOSGATE RFX 9220R

co wy na to ?? jakies sugestie ?? rady ??



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr sie 10, 2005 12:52

tyle razy byl opisywany ten temat w mk3 ze nie warto pisac tego ponownie wystarczy troche poszukac dowiesz sie wszystkiego, jakie glosniki, jaki wzmak, jaki sub itd itd itd


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr sie 10, 2005 13:09

Ad 1. Nie powinieneś oszczędzać czasu na wygłuszenie. Z tego co czytałem to większość osób, które wkładają audio do samochodu po raz pierwszy robi ten sam błąd "wszystko chcą mieć już, szybko oby grało". Nie rób tego błędu i poświęć trochę czasu na wygłuszenie drzwi a napewno będziesz zadowolony z efektu.
Ad 2. Na pewno systemowe, czyli woofer w drzwi i tweeter najlepiej wbudować w słupek na wysokości uszu kierowcy. W tej kasie polecić można Hertza ESK, Signat H16 z tweeterami T3. Skłaniałbym się ku Signatowi. Jeśli chcesz dołożyć parę złotych to kup DLS B6,albo rainbow 256
Ad 3. Zalezy w jakiej kasie. Dobre suby robi JL, modele 10W1 na przykład. Wzmacniacz to JL, axton, Xetec - to kilka przykładowych ale wszystko zależy od budżetu. Takim budżetowym wzmakiem na początek, który miałby ciągnąć przód i suba jest Blaupunkt GTA 4100.

Radio tu znów zależy w jakiej kasie i czy chcesz CD czy MP3. Z MP3 polecam Kenwooda KDC-W4031. Kenwood robi naprawdę porządne radia i nie wiem dlaczego nikt nie docenia tej firmy. Sam mam u siebie starsze CD kenwooda i jestem zadowolony.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr sie 10, 2005 14:41

Tak jak pisał kubuś 20 głuszenie to podstawa reszta to kwestia już fundusz zgadzam się z nim w 100%


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości