luzy na zawiasach dzwiowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

luzy na zawiasach dzwiowych

Post autor: papaj » pt sty 11, 2008 20:17

witam, tak jak w temacie mam straszne luzy na zawiasach w dzwiach i ruszaja sie w gore i w dol po ok 5 cm, a w sklepach nie ma tych sworzni z zawiasów do kupienia, czy jedyne wyjscie to dorobic te zwożnie czy mozna sobie z tym inaczej poradzic?



Awatar użytkownika
Pączek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Pączek » pt sty 11, 2008 20:25

to jak Ci sie te drzwi trzymaja?? Swożnie mozesz zrobic z zaworow.


golf II 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100971
golf II gti 1.8 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3181458#3181458
golf II F&I VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=309212

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt sty 11, 2008 20:28

Paczek1988Opole pisze:Swożnie mozesz zrobic z zaworow
troche jasniej mozesz ?



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pt sty 11, 2008 20:29

trzymają sie juz ledwo co, ale całe chodza, z jakich zaworów? i czy da sie to zrobic w warunkach domowych?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sty 11, 2008 20:49

zawiasow sie nie da samych kupic, dwa , ze te zawiasy nie sa przykrecane do drzwi tylko trzebaby bylo spawac a to nie wiadomo jak wyjdzie. Jedynym wyjsciem jest wybic te sworznie, jest to cholernie ciezkie, bo nie dosc ze sa one hartowane to jeszcze sa wbijane skretnie, czyli tak jak gwozdzie skretne. Jak sie uda jakos te sworznie wybic , nalezałoby rozwiercic otwor na troszke wiekszy , wsadzic cos rownie twardego ( zawory sie nadaja :) ) i cieszyc sie rownymi drzwiami. tak to wyglada w teorii, troszke tym sie interesowalem , podobno cala operacja naprawy nazywa sie buksowaniem drzwi. Nie nalezy do latwych , a co do cen to pamietam ile , 100 zł za drzwi a moze 50 ? jakos tak .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Pączek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Pączek » sob sty 12, 2008 10:52

Np z takich zaworow, http://allegro.pl/item290503056_nowe_ni ... 1_9_d.html , tylko srednica musi odpowiadac. Zawory sa wykonane z twardego metalu i tak szybko sie nie zniszcza.


golf II 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100971
golf II gti 1.8 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3181458#3181458
golf II F&I VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=309212

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob sty 12, 2008 15:40

przy takim luzie wymiana samych sworzni nic nie da musisz jeszcze kupic ta odkrecalna czesc zawiasu
sworznie sa do kupienia w sklepie (przynjamniej mi sie udalo w krakowie kupic) kosztuja po 5 zl szt
ja za wymiane jednego sworznia (mialem luz ok 1 cm) zaplacilem 40zl
ale zwykle kosztuje to wiecej (slyszalem tez ceny 150 zl za drzwi)


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » ndz gru 07, 2008 11:15

Nie no wszedłem na wasze forum, żeby się coś konkretnego dowiedzieć, jak rozwiązujecie ten problem a tu nic same mrzonki. Z wybiciem sworznia to przesadzacie bo bierzecie dłuższy punktak, młotek ze 3 kg i eja kilka ruchów i go nie ma. Cena 100 zł za drzwi.. a to dobre :rotfl:

Zawias nowy kosztuje 50 zł (część ruchoma) za sztukę. Kupno nie opłacalne - komplet 4 wiadomo 200 zł a całe drzwi kosztują 50 zł. Ale co z tego skoro musiałem kupić drzwi i w tych co przyszły zawiasy też pupa. Mam teraz cztery zawiasy luźne i będę spawał, następnie oddam na frezarkę. Efekty zaprezentuje, ale to trochę potrwa bo najpierw muszę zwalczyć wodę w dywanikach :grrr:

pozdrawiam wszystkich :okej:
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 11:21 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz gru 07, 2008 11:52

brando pisze:Kupno nie opłacalne - komplet 4 wiadomo 200 zł a całe drzwi kosztują 50
no szczegolnie jak pozniej je trzeba malowac nie ? bo np masz taki niepowtarzalny lakier . wiec woel wydac 200 na zawiasy jak 200 na drzwi plus malowanie ich za 150 element.

brando, Ladnie sie kolego przywitales, na forum jes specjalny temat gdzie sie witamy , a ty wpadasz i od razu wysmiewasz , mozesz kupic drzwi i za 30 zł zalezy jak trafisz, bo to nie od Ciebie zalezy za ile kupisz , tylko za ile sprzedajacy je sprzeda :) taki maly drobiazg :) mozesz kupic tak jak mowie nie w kolorze, albo takie same luzaki i pozniej spawac , kombinowac itd.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » czw paź 08, 2009 23:30

Nie zrozumiałeś, miałem na myśli to, że zawiasy kosztują 100 zł na stronę nowe. Gdyby nawet uprzeć się i kupić te drzwi za 60 zł dla samych zawiasów to i tak nie poprawi to sytuacji ponieważ w większości używek - niezależnie czy za 30 zł czy za 100 zł te zawiasy będą wywalone.

Ja musiałem kupić drzwi mimo wszystko, prawe, i liczyłem na to, że mi się zawiasy trafią lepsze - ale się przeliczyłem.

Zaś uratowało mnie trochę to, że górne zawiasy moich własnych drzwi były perfekt także jedne drzwi mam z głowy. Teraz muszę zrobić te prawe ale spokojnie to się da naprawić zaspawszy otwór w zawiasie i rozwiercając nowy na frezarce albo bardzo stabilnej wiertarce stołowej - i to będzie działać. Pozostaje mi teraz 4 zniszczone zawiasy więc nawet jeśli jeden przy obróbce spartolę to następny musi wyjść.

Jeśli jednak to nie zda egzaminu to niestety kupie dwa nowe - nie będę miał raczej wyboru, ostatnio polatałem po złomie w okolicy i macając sobie zawiasiki to każdy był wylatany.

Co do samego kosztu malowania... to akurat mnie nie obchodzi czy ja maluje drzwi czy zawias - robota w moim zakresie w zaciszu garażowym na własnych narzędziach więc ewentualny koszt farby - bo reszta materiałów jest. A Ci co chcą malować same zawiasy to i tak przecież nie pójdą z tym do lakiernika, bo można sobie spray nabić pod kolor i pomalować we własnym zakresie tanio.

I nie wyśmiewam, tylko stwierdzam fakt, że po użyciu przeglądarki, przeczytaniu około 10 tematów nie ma solidnego rozwiązania - jedyne co proponujecie to rozwiert i sworzeń zrobiony z zaworu. Oczywiście i to będzie działać, ale po co zmieniać średnice otworu zawiasu na samych drzwiach??

[ Dodano: 17 Wrz 2009 21:30 ]
generalnie zrobiłem jak mówiłem, zaspawałem otwór zawiasu, rozwierciłem na frezarce pod sworzeń, jest jak nowy - koszt.... za darmo.. i jeszcze są dwa zawiasy zregenerowane na zapas... nie ma co się motać...



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Post autor: Pawel_Mk2 » pn mar 29, 2010 17:42

witam tez mam problem z zawiasem

i nie moge wybic tego sworznia wale doscy mocno. ale nie idzie

jakies porady? czy wiercic w tym ??

[ Dodano: 29 Mar 2010 17:44 ]
tego sworznia sie wybija uderzajac od gory czy od dołu ??

lewe dzwi od kierowcy dolny zawias

[ Dodano: 29 Mar 2010 17:54 ]
Obrazek



Awatar użytkownika
Caybel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 18:59
Lokalizacja: Chełm woj. Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Caybel » pn mar 29, 2010 18:26

Witam ja miałem ten problem jakiś czas temu i rozwiazałem go w następujący sposób...

Wybiłem sworzeń już nie pamietam w którą strone ale pamietam że tylko w jedną sie da!

Po drugie w zawias tam gdzie sie wyrobiło wbiłem tulejke z hamulca rowerowego typu V-brake (taka mosiężna) Weszła praktycznie bez większego oporu:) Trzeba było tylko delikatnie pilniczkiem wewnetrzną średnice powiększyć.

Ponad pół roku mam spokój z luzem :okej:


;)

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Post autor: Pawel_Mk2 » pn mar 29, 2010 20:52

ja już zrobiłem swoje drzwi

rozkrecic to moment ale potem załapac te sruby troche gorzej


ten sworzeń ma frez na końcu i w moim przypadku obróciłem dzwi do góry nogami i wbiłem go. trzeba konkretnie puknąć pare razy i wchodzi.

[ Dodano: 29 Mar 2010 20:54 ]
a tulejke w srodek
owinieta wokol sworznia

zrobiłem z puszki po tyskim ;d
wyciąłem taka i nie ma luzu. dzwi sie dobrze zamykaja



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » wt mar 30, 2010 18:37

jeżeli jesyt luz na dolnym zawiasie niewielkie a górny trzyma sie dobrze to jak beda sie zachowywały drzwi? moge je montowac ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości