no juz mam dosc tego 16v PL

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

skuter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 21, 2007 10:02
Lokalizacja: WARSZAWA

no juz mam dosc tego 16v PL

Post autor: skuter » czw sty 10, 2008 00:11

posiadam golfa 16v PL i mam wietrzne problemy z silnikiem.

tzn. ostatni niby bylo ok!! wszystko cacy, gasze silnik podchodze za 5 min a na kontrolce gazu jedna wielka choinka sie swiec. odpiolem akumulator i po jakims czasie go podlaczyme i niby choinka zgasla ale teraz za grosz nie moge odpalic golfa. niby chcialby zagdakac cos tam burknie wpedzi sie przy zapalanu na 1500 obr i odrazu gasnie!!! no juz mam tego dosyc!

co moze byc grane

a wogole to chce wywalic instalacje gazowa tylko on czasami jakby zapalal nie na wszystkie gary!!! OCB!!

THX ZA POMOC



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw sty 10, 2008 11:00

Przyczyn mogą być dziesiątki. Najpierw zdejmij sam mikser z dolotu, centralke od gazu ustaw w pozycji tylko benzyna i doprowadz auto do ladu na benzynie. Jak to zrobic nie wiem, bo nie mam kompletnie pojecia co masz popsute. Zacznij najpierw od przejrzenia tego co gazowniki zrobili z instalacja elektryczna. Jesli tam jest wszystko ok, to przejrzyj najpierw uklad zaplonowy, na koncu uklad paliwowy.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw sty 10, 2008 17:39

skuter pisze:czasami jakby zapalal nie na wszystkie gary
albo raczej na przestwionym zapłonie... zobacz też wszystko co steruje zapłonem(moduły, sterowniki i czujniki) czy jakiejś zwary niema



Awatar użytkownika
tomcio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 22:47
Lokalizacja: Jastrzębie, KrakóVW
Kontakt:

Post autor: tomcio1 » ndz sty 20, 2008 04:16

Na takie posty w ogóle się nie odpisuje.
Na początku niech GOŚĆ skorzysta ze słownika !!!!


Mądry nic nie powie, a głupi się nie domyśli...
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/132/14f30907b7eab63d.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości