Nie dzialaja spryskiwacze, tylna wycieraczka, szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brzewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Nie dzialaja spryskiwacze, tylna wycieraczka, szyberdach

Post autor: brzewa » wt lut 20, 2007 18:24

Mój debiut na forum miał miejsce już jakiś czas temu jednak teraz mam kilka problemów z moim golfikiem. Szukałem info ale nie znalazłem niektórych odpowiedzi ( szukaja nie działała)

1. Nie działają spryskiwacze ani przednie ani tylni. Płyn jest, pompki nie sprawdziłem jeszcze bo musiałbym wyciągnąć aku.
2. Nie działa tylna wycieraczka. Ruszając manetką słychać cyknięcie więc jak mniemam przekaźnik działa? Bezpiecznik nie jest przepalony.
3. Mimo, iż jest zima frapuje mnie sprawa szyberdachu. Mianowicie jeszcze nie zabrałęm się za jego rozebranie może najpierw was zapytam. Otórz nie wiem co mu dolega ale po otwarciu lewa część się blokuje, wpada nieco do środka i nie można go zakmnąć tzn. można ale zamyka się krzywo. Co może być tego przyczyną?
4. Strach powiedzieć mam centralny zamek i problem z klapą. Jak wiadomo można ją otworzyć kluczykiem tyle że zamek jest zepsuty gdyż wystarczy włożyć kluczyk tylko kawałek i już można go przekręcić i otworzyć klapę. Co z tym fantem zrobić. Coś trzeba bo autko może otworzyć każdy.

Proszę się nie śmiać. Jestem osobą która do tej pory nie miała styczności z samochodami. Dlatego też proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Ostatnio zmieniony wt kwie 03, 2007 18:42 przez brzewa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 20, 2007 18:31

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... zyberdachu
tu masz odnosnie szyberdachu

[ Dodano: 07-02-20, 17:33 ]
brzewa pisze:Strach powiedzieć mam centralny zamek i problem z klapą. Jak wiadomo można ją otworzyć kluczykiem tyle że zamek jest zepsuty gdyż wystarczy włożyć kluczyk tylko kawałek i już można go przekręcić i otworzyć klapę. Co z tym fantem zrobić. Coś trzeba bo autko może otworzyć każdy.
trzeba wymienić lub dorobić nową wkładkę zamka pod ten klucz co masz, sa zakłady które sie tym zajmują


:-k ...

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt lut 20, 2007 18:35

brzewa pisze: Nie działa tylna wycieraczka. Ruszając manetką słychać cyknięcie więc jak mniemam przekaźnik działa? Bezpiecznik nie jest przepalony.
Sprawdź kable idące do klapy w osłonie gumowej czy nie przetarte od zamykania klapy i węzyk od spryskiwacza też możesz tak sprawdzić.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 20, 2007 18:35

brzewa pisze:2. Nie działa tylna wycieraczka. Ruszając manetką słychać cyknięcie więc jak mniemam przekaźnik działa? Bezpiecznik nie jest przepalony.
do sprawdzenia połączenia do silnika (czy jest napiecie i czy jest dobry styk na nich) i cały mech. wycieraczki - czy wszystkie części są ze sobą połączone
brzewa pisze:1. Nie działają spryskiwacze ani przednie ani tylni. Płyn jest, pompki nie sprawdziłem jeszcze bo musiałbym wyciągnąć aku.
tutaj sobie sam odp. do sprawdzenia pompka i bezpiecznik od niej


:-k ...

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt lut 20, 2007 18:42

nikt nie ma zamiaru sie śmiac tylko pytań wiele więc trzeba będzie dpowiadac po kolei , i moje pierwsze pytanie do Ciebie czy masz jakies zdolności do elektryki samochodowej , bo wszystkie Twoje pytania dotyczą problemów z elektryką , pierwsze co sie tyczy pompki , najpierw sprawdz czy działa jak pociągniesz i odepchniesz wajche wycieraczek , bo pompka działa raz w prawo pryska przód albo w lewo pryska tył , bo to jest pompka co chodzi w lewo i prawo , potem zobasz czy węzyki masz całe lub nie są załamane i jeszcze błachostka mogą być zatkane dysze , lecz jak pompka nie będzie działac to albo wina manetki do włączania albo cos z kabelkami



brzewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: brzewa » wt kwie 03, 2007 00:17

Witam zabrałem się za te drobiazgi. Po rozkręceniu klapy znalazłem w niej centralkę od centralnego zamka. Z jednej strony ma taką dziwną końcówkę (jak odbiornik telewizji satelitarnej do anteny). Co to może być? Czy może można podłączyć sterownik na pilota? Jeszcze mały drobiazg nie mogę wyciągnąć bagnetu. Nie chcę go wyrwać ani połamać co robić?



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » wt kwie 03, 2007 15:45

czesc
tak jak napisał miś fazi- mysle ze nikt tu sie nie bedzie smiał- ja tez podobnie jak Ty nie miałem do niedawna zadnej stycznosci z autem i jego problemami-a wiadomo ze tego sie nie zdobedzie w dwa dni- jak narazie na wszystkie moje pytania znalazłem tu odpowiedz i mam nadzieje ze tak bedzie dalej- wiec sie nie obawiaj tylko pisz:)-co do Twoich problemów to ja Ci np. nie pomoge bo własnie sam nei wiem (bo problemu z tym jeszcze (odpukac:) nie miałem-ale dobrze wiedziec na przyszłosc i chetnie poczytam co inni(ktorzy z tym juz do czynienia mieli) Ci odpisza.
Pozdrawiam

[ Dodano: 03 Kwi 2007 15:49 ]
chodzi o bagnet olejowy?- jesli tak- mysle ze pokrec nim troche, spróbuj podwazyc (tylko delikatnei by sie nie ułamał albo cus:)(mam na mysli ten plastik)-jesli sie myle-poprawcie mnie.A i jeszcze jedna sprawa- nie wiem czy to dobra porada-ale jak u mnie był kiedys wymieniany ten plastik w ktory sie bagnet chowa- to zeby go nałozyc- najpierw spedził kilka chwil w goracej wodzie- wiec nie wiem czy tym sposobem mozna by w Twoim przypadku wskórac,alemoze jest to jakiś trop-ale poczekaj co inni Ci napisza bo ja takiego przyapdku jeszcz enie miałem i nie wiem czy by to bardziej nie zaszkodziło niz pomogło...


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » wt kwie 03, 2007 16:10

brzewa pisze:Po rozkręceniu klapy znalazłem w niej centralkę od centralnego zamka. Z jednej strony ma taką dziwną końcówkę (jak odbiornik telewizji satelitarnej do anteny). Co to może być? Czy może można podłączyć sterownik na pilota?
kolega a ty nie masz czasem autka kupionego z klapa pełna? bo jak sie takie cos robilo to silniczek od wycieraczki tylnej sie wywalalo. Bo po tym co piszesz to wyglada jak by ktos chcial zrobic otwieranie klapy na pilota, ewentulanie przycisk z kokpitu


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

brzewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: brzewa » wt kwie 03, 2007 18:32

Nie mam pełnej klapy. To normalna klapa z wycieraczką, zamkiem i innymi elementami. Silniczek do wycieraczki jest na swoim miejscu



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » wt kwie 03, 2007 18:39

U mnie tez nie działała tylna wycieraczka i była to wina przerwanego przewodu. Najpierw myślałem że to silniczek, ale pojechałem do sąsiada elektryka, znalazł przerwe i polutował zapłaciłem 20zł.


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

nowyalfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 10, 2008 15:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nowyalfik » czw sty 10, 2008 16:01

Właśnie zakończyłem naprawe tylnej wycieraczki i ogrzewanej szyby . Wina ? przerwane kable w gumowej osłonce z lewej strony . czas naprawy ok 0,5h i po kłopocie wycieraczka działa . Dzięki za podpowiedzi . Dla informacji podaje ze brązowy kabel w niemieckich autach jest zawsze masą .



Awatar użytkownika
Specjal87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 11:15
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Specjal87 » pt maja 29, 2009 10:20

ja mam natomiast problem z spryskiwaczem. kupiłem nie dawno auto i nie było płynu wiec zalałem ale nic nie leci na przednią szybę tylko piana sie robi. co może byc przyczyną?


[b]Moje Mk3[/b] ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310685

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 29, 2009 13:25

prztkane dysze wtryskiwaczy ( odczep wezyk i próbuj przepompować je strzykawką pod prąd). Albo niskie ciśnienie płynu z powody niedrożnych wezyków lub uszkodzonej pompki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt maja 29, 2009 15:29

brzewa pisze:4. Strach powiedzieć mam centralny zamek i problem z klapą. Jak wiadomo można ją otworzyć kluczykiem tyle że zamek jest zepsuty gdyż wystarczy włożyć kluczyk tylko kawałek i już można go przekręcić i otworzyć klapę. Co z tym fantem zrobić. Coś trzeba bo autko może otworzyć każdy.
Jest szansa, że się pozacinały (np z powodu jakiegoś syfu) zapadki w wkładce i po włożeniu i wyjęciu kluczyka nie wróciły na swoje miejsce. Spróbuj psiknąć do środka czymś czyszczącym (np WD40) może pomoże.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 339 gości