amory przód , pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

amory przód , pomocy!

Post autor: piter13 » śr sty 09, 2008 21:57

witam , dzis wziełem sie za wymiane amorów z przodu i tylko szlak mnie trafił , jak odkrecic u góry mocowanie bo sruba kreci sie razem z ta miską i tak moge krecic pare dni a w drugim srube odkrece to nie moge odkrecic takiej dziwnej nakretki na dwie wypustki wale srubokretem w to i nic nie idzie? jakies porady, z góry dzieki



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » śr sty 09, 2008 22:18

hmm dokladnie nie wiem jak jest w MK2, ale powiem jak na przykladzie MK4. gorne mocowanie odkrecisz przytryzmujac wpust w srodku tej sruby i obracajac kluczem nakretke.jak tego nie zrobisz to bedzie sie obracalo.wpust chyba 6lub 7. a ta druga nakretke to trzeba kombinowac, mozna mlotkiem i srubokretem albo zrobic samemu jakis klucz z rury.kiedys bylo to na forum


chętnie służe pomocą

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 09, 2008 22:22

amor musisz zablokować od góry odpowiednim imbusem, ma otwór na to. Do tej sróby specjalny klucz albo dorabiany, ale zwykle jednak śróbokretem się da pomału


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr sty 09, 2008 22:24

trzeba zablokowac imbusem tloczysko na gorze. Na gorze amora tam gdzie jest nakretka jest otwor na imbus. Wkladasz nasadowy i w niego imbusa a nasadowym krecisz za pomoca zabki. Mozesz tez zlapac jakims rolhakiem o kolko i wtedy odkrecisz nasadowym.
Ta nakretke co jest nizej odkreca sie za pomoca specjalnego klucza ktory ma takie 2 wypustki ale tez trzeba zablokowac imbusem zeby ci sie nie obkrecalo. Nie lap zadnymi narzedziami tloczyska bo je uszkodzisz i wyleci ciz amora olej



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw sty 10, 2008 00:01

Witam :D
Nom miałem te sama sytuacje.
Problem jest bo ten klucz imbusowy to żadko spotykany "okaz".
Ja to w końcu odkręciłem. Klucz sobie sam zrobiłem. Wziałęm kawałek drutu sześciokąt szlifierką ładnie obszlifowałe i odkręciłem. Dospawałem z tatą przedłużenie i poszło leciutko. Jeszcze mam gdzieś ta doróbke :grin: . Może gdzies taki dostawniesz ale ciężko będzie.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » czw sty 10, 2008 00:37

Albo udarem odkrecic, nie trzeba imbusa


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » czw sty 10, 2008 08:43

a w ta druga to co walic mlotkiem i srubokretem az pojdzie?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sty 10, 2008 09:39

piter13 pisze:a w drugim srube odkrece to nie moge odkrecic takiej dziwnej nakretki na dwie wypustki wale
warto dorobić sobie taki klucz (foto), do odkręcenia tej nakrętki potrzebny będzie imbus lub jeżeli wymieniasz amory na nowe to możesz złapać (między zwojami) trzpień amora kluczem do rur

Obrazek


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości