Akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Akumulator

Post autor: Mirekmiro » sob sty 05, 2008 15:35

Mam problem z akumulatorem w fabi samochod ma 1,5 roku jest jeszcze na gwarancji,gdzie serwis na przegladzie sam wykryl ze aku jest slabe(naladawoali) jakis czas pozniej samochod nie odpalil, wlozyli zastepczy za jakis czas oddali stary ze jest ok, pozniej jeszcze 2 razy go doladowywali, przy okazji roznych wizyt.

-Test na sprawnosc wyszedl dobry(nie bardzo dobry) przy obciazeniu 205-229A i napieciu 9,5V taki dostalem wydruk

Serwis mi wmawia ze to normalne ze akumulator trzeba doladowywac, co mnie strasznie denerwuje bo nie po to sie kupuje nowy samochod zeby biegac z aku co jakis czas do domu. Auto ma przejechane 25tys Km i jest jezdzone codziennie

1.Pytanie czy przy aku 44Ah i pradzie max 360A, taki wynik jak wyzej jest normalny bo wydaje mi sie troche slabo to wypadlo,ze spadlo juz do 9,5V przy lekko powyzej polowy max pradu?

2.czy komus tez tak moze wmawia serwis? czy ktos mial juz takie problemy z nowym autem?

3.chyba dobrze mysle ze przy nowym aucie, doladowywanie aku powinno byc zbedne?co o tym myslicie?

Aha dodam jeszcze ze mi wkrecali ze to wina elektroniki to jak sie zapytalem jaki jest pobor w spoczynku to mi powiedzieli 20-30mA, wiec to napewno nie ta bajka. Tak wogule to strasznie probowali mnie wkrecic na rozne sposoby



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Akumulator

Post autor: JayT » sob sty 05, 2008 15:51

Mirekmiro pisze:Mam problem z akumulatorem w fabi samochod ma 1,5 roku jest jeszcze na gwarancji
Na początek w ogóle warto by się było upewnić, czy gwarancja obejmuje także akumulator :bajer:


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » sob sty 05, 2008 17:36

Na początek w ogóle warto by się było upewnić, czy gwarancja obejmuje także akumulator
tak, obejmuje ale mi chodzi najbardziej o to ze po sprawdzeniu wszystkiego, mowia mi ze to normalne ze trzeba doladowywac



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 05, 2008 17:47

Nie odpuszczaj, strasz zasięganiem opini niezależnego rzeczoznawcy, skargą do Skody. A co zrobisz jeśli to nie akumulator jest winny, tylko np uszkodzony alternator? Zresztą wszystko jedno co, gwarancja to gwarancja. Trudno o lepszy przykład nieprawidłowego działania serwisu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » sob sty 05, 2008 18:36

9,5 V to starszna lipa. I aku raczej do wymiany. Aku nie trzeba doladowywac jezeli ladowanie jest sprawne. Pobur pradu 20-30 mA jest ideal :) Nie daj sie wyrolowac. Jest na gwarancji to maja zrobic :) A jak juz sie wykrecaja elektronika to niech to naprawia hehe to jest na pewno na gwarancji. Ale dla penosci sam zmierz ladowanie to raz oraz spadek napiecia przy rozruchu. Ale jak dla mnie to aku szrot.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob sty 05, 2008 18:36

Mirekmiro pisze:tak, obejmuje ale mi chodzi najbardziej o to ze po sprawdzeniu wszystkiego, mowia mi ze to normalne ze trzeba doladowywac
To zdecydowanie nie jest normalne - Paweł Marek ma rację, postaw sprawę na ostrzu noża. Skieruj do serwisu na piśmie żądanie wykrycia i naprawienia usterki i zobacz, jak zareagują.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 581 gości