Gotuje sie plyn i wywala ze zbiorniczka. Dlaczego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob gru 29, 2007 19:29

slimak20 pisze:No to teraz jeszcze ....odpalilem golfa pochodzil 15 min. w zbiorniczku zaczelo sie gotowac górny goracy a dolny zimny waz.wiec termostat kolejny padl.temp. 90 stopni.dziekuje wszystkim za pomoc auto po nowym roku idzie to mechanika bo ja juz nie mam do niego nerwow .tylko zastanawiam sie czy nie dac Go lepiej do egzorcysty niz mechanika.dzieki wszystkim za pomoc .
załóż termostat najlepiej WACHLER
pewność że nie padnie tak szybko
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 19:31 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



johnyy5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 18, 2007 21:47
Lokalizacja: wieluń

Post autor: johnyy5 » sob gru 29, 2007 19:56

to sie dzieje w czasie jazdy czy na postoju?

[ Dodano: 29 Gru 2007 18:59 ]
moim zdaniem termostat nie wszystko co nowe jest dobre.


johnyy

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz gru 30, 2007 08:28

slimak20 pisze:auto po nowym roku idzie to mechanika bo ja juz nie mam do niego nerwow .tylko zastanawiam sie czy nie dac Go lepiej do egzorcysty niz mechanika
Jak chcesz stwierdzic NAPEWNO że to termo -wywal go wogóle-i wtedy sprawdź.Jak będzie wszystko OK to wtedy się dowiaduj na forum jaki najlepszy kupić .
No chyba ci szef daje dużą podwyżkę z Nowym Rokiem (czego ci życzę zresztą) i ci na kasie nie zależy to do mechanika go prowadź ;)



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » ndz gru 30, 2007 09:25

Cze all.Tak po krótce napisze co sie działo w moim MKII.Po pierwsze zaczeło mi wywalac płyn zbiornikiem wyrównawczym,po drugie straciło sie ogrzewanie wewnatrz autka,czytałem,pytałem,szukałem.Koledzy mówili że termostat do wymiany.kupiłem go(mam na myśli wywalanie płynu przez zbiornik wyrównawczy,co od ogrzewania to w komorze silnika przed nagrzewnicą są takie dwa trójniki,które ą podpięte do weżów z nagrzewnicy.Zabrałem sie najpierw za te dwa trójniki,wymontowałem je i okazało sie że jeden z nich jest odmówił współpracy.Zamiast tych trójników wsadziłęm w ich miejsce dwie 10 cm mosieżne rurki,odpaliłem,nagrzewnica sie napełniła,ogrzewanko jest super.A co lepsze skonczyło sie wywalanie płynu zbiornikiemjezdziłem wczoraj cały dzien i nic sie niedziało.Mysłe ze jeden z tych trójników(tem krtóry odmówił współpracy)poprotu blokował przepływ płynu.Na koniec dołanczam foto tych trójników. Obrazek


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

mark787
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 09, 2007 17:30
Lokalizacja: podlaskie/Łomża

Post autor: mark787 » ndz gru 30, 2007 21:39

ja to samo miałem MK2 płyn mi wywalało ze zbiorniczka aż chol......y dostawałem. Ale to tak dopiero miałem jak wymieniłem starty termostat na nowy. Węże aż puchły, aż borygo wywalało przez uszczelki nie mówiąc już o zbiorniczku wyrównawczym. Sprawdzałem oba termostaty w garnku z wodą oba były porządku. jak założyłem nowy to znów to samo sie działo na początku dobrze otwierał tak ze 3,4 razy po założeniu, na postoju a jak przejechalem się parę kilometrów to już nie chciał się otwierać. Założyłem stary termostat i wszystko się unormowało. Węże już nie puchły i nie wywalało boryga. radze załozyć stary termostat i nie będzie ci wywalało boryga :grin:



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr sty 02, 2008 20:26

Dzisiaj rozwiązał sie problem w gotujaca sie woda i wywalaniem płynu.Problemem w moim przypadku był nietrzymajacy oring na korku od zbiorniczka płynu chłodzocego!!!!zakrecilem dzisiaj nowy korek (8zlotych) i uklad sie odpowietrzyl wody nie ubywa wszystko gra:))) a ja juz chcialem głowice do gory podnosic.Tu wielka rada sprawdzajcie wszystko dokladnie i po dwa razy.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr sty 02, 2008 20:47

slimak20 pisze:Dzisiaj rozwiązał sie problem w gotujaca sie woda i wywalaniem płynu.Problemem w moim przypadku był nietrzymajacy oring na korku od zbiorniczka płynu chłodzocego!!!!zakrecilem dzisiaj nowy korek (8zlotych) i uklad sie odpowietrzyl wody nie ubywa wszystko gra:))) a ja juz chcialem głowice do gory podnosic.Tu wielka rada sprawdzajcie wszystko dokladnie i po dwa razy.
wiesz co ci powiem ja w III też miałem korek który nie trzymał i jakoś nic nie wywalało ani gotowało



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr sty 02, 2008 20:58

tylko ze na moim nie bylo wogole oringu uszczelniajacego !nie wiem jak moglem tego nie zauwazyc tak musialem kupic. :bigok: wymienilem korek z MK II i auto sie uspokoilo .podjechalem do polmozbytu kupilem korek za 8 pln i zalozylem na auto z plynem wszystko gra nic nie bulka nie zapowietrza sie ze stanem tez jest wszystko oki.

[ Dodano: 02 Sty 2008 19:59 ]
Wiec temat uważam za zamkniety !


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr sty 02, 2008 21:08

slimak20 pisze:Wiec temat uważam za zamkniety !
też mi sie tak wydaje :D
grunt ze zrobione a inni niech czytają i sie uczą :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości