Jakość paliwa a kultura pracy silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Jakość paliwa a kultura pracy silnika

Post autor: PinkFloyd » sob gru 29, 2007 22:17

Po zakupi swojego MK IV TDI zatankowałem go do pełna na stacjo BP- wybrałęm leprze paliwo tkzw. bezsiarkowe. Po czasie zobaczyłem ze na ciepło silnik głośno klekocze- nie hydrauliki- ale tak jakby sworznie w tłokach stukały albo była bardzo twarda praca silnika. Pomyslałem ze dziwne ze tylko na gorącym silniku. pO czasie myslame ze cos z motorem. Poza tym spalanie i dynamika w normie. Zjechałęm całe paliwo az zostało w baku 2l. Postanowiełm dla próby zatankować na Schellu i dodałem STP i o dziwo po 10km silnik ucichł :blush: Jak sadzicie złe było paliwko bo nie wierze ze tak szybko sie silnik uzdrowił lub wtryski przeczysciły. A poza tym tankowałem Golfa i weszło 59l :bajer: az mi sie nie chce wierzyc. Ponoc w Mk IV sa baki 55l i 62l ale od czego to zależy???
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 13:18 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Post autor: koczyk » ndz gru 30, 2007 10:18

moxliwe moja mama kiedys tankowala autko fakt ze benzynke nie diesla to nie mogla ujechac auto ciagle przerywalo (zalala tylko za 50zl dobrze ze nie caly bak) pojechala pozniej na inna stacje i fura jechala jak szalona jak reka odjal moze byc ze od paliwa :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 10:18 przez koczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » ndz gru 30, 2007 10:38

ja to nawet zauwazam w swoim td że jak dobre paliwko to Ciszech chodzi na Ciepły :), dlatego nigdy więcej syfu :))) :jezor: )


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » ndz gru 30, 2007 11:21

paliwo a paliwo jest róznica dla tego only verva lub v-power
PinkFloyd pisze:Ponoc w Mk IV sa baki 55l i 62l
olej teorie i przejdz do praktyki zalej go do pełna najepeij " pod sam korek " i przy nastepnym tankowaniu zalej na tej samej stacji i tak samo i zobaczysz co ci wyjdzie :grin:

teraz cos o stacjach
na stacja mają dopuszczlną norme jaką dystrybótor moze oszczędzic na 20l (na tylu robi sie pomiary)
wynosi ona 50 ml (dawno sie tym nie interesowałem)
a niektóre stacje podkręcają zeby wiecej oszczędzało :grrr:
niektórzy przesadzają
dlatego jak tankujes to na tej samej stacji (tak zeby sprawdzic ile ci wchodzi i wtedy mozesz porównac )
to tak troszku z moich wiadomości
:helm:



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » ndz gru 30, 2007 20:05

Te większe baki są w golfach 4 motion / 4x4/



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz gru 30, 2007 22:45

Kolego miedzy wartością jaką podaje producent a rzeczywistym zatankowaniem do pełna zawsze jest odstępstwo, wszystko to zalezy od budowy zbiornika. Jak tankujesz do pełna i raz ci odbije pistolet, to wg. producenta to jest pełny zbiornik, ale po odpowietrzeniu czy zabujaniu samochodu moze w zalezności od zbiornika wejsc tam nawet jeszcze 20l paliwa a nawet więcej.
Najlepszym przykładem tego jest passat kombi b4, jak większosc ludzi mieszkających na wschodzie polski wie ze są to samochody najchętniej kupowane po to aby wozic paliwo z Ukrainy, mój kumpel do takiego paska lekko wlewa 105 litrów paliwa, pomimo tego ze wg. producenta max. pojemnosc tego zbiornika to 70 l :) poprostu zbiornik ten wyjątkowo łatwo pozbywa sie powietrza które zawsze jest nad poziomem paliwa gdy zbiornik zalany jest do pełna wg. producenta. Ot cała filozofia.



arwam

Re: Jakość paliwa a kultura pracy silnika

Post autor: arwam » pn gru 31, 2007 01:15

PinkFloyd pisze:Po zakupi swojego MK IV TDI zatankowałem go do pełna na stacjo BP- wybrałęm leprze paliwo tkzw. bezsiarkowe. Po czasie zobaczyłem ze na ciepło silnik głośno klekocze- nie hydrauliki- ale tak jakby sworznie w tłokach stukały albo była bardzo twarda praca silnika. Pomyslałem ze dziwne ze tylko na gorącym silniku. pO czasie myslame ze cos z motorem. Poza tym spalanie i dynamika w normie. Zjechałęm całe paliwo az zostało w baku 2l. Postanowiełm dla próby zatankować na Schellu i dodałem STP i o dziwo po 10km silnik ucichł :blush: Jak sadzicie złe było paliwko bo nie wierze ze tak szybko sie silnik uzdrowił lub wtryski przeczysciły. A poza tym tankowałem Golfa i weszło 59l :bajer: az mi sie nie chce wierzyc. Ponoc w Mk IV sa baki 55l i 62l ale od czego to zależy???

Myślę że to wtryskiwacza się przywiesiły a złe paliwo się mogło do tego przyczynić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości