Nie chce odpalić - miga kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Nie chce odpalić - miga kontrolka oleju

Post autor: upel » ndz gru 30, 2007 00:14

Mam następujący problem z moim Golfikiem III 1.4 ABD..... otóż zdarza się tak parę razy i zawsze jest to po nocy jak silnik jest zimny.... Pierwszy raz zdarzyło się tydzień temu i dzisiaj drugi raz... :otepienie:
ale przechodzę do sedna... wchodzę do garażu, wkładam kluczyk, przekręcam go i palą się kontrolki od oleju, akumulatora, ręcznego hamulca i ta od płyny chłodniczego, ale ona po chwili gaśnie... czyli tak jak powinno być.... przekręcam kluczyk, rozrusznik ładnie zakręca, ale silnik nie odpala i kontrolki nie gasną, a kontrolka od oleju nie pali się tylko miga (nie ma żadnego efektu dźwiękowego).
Potem wycofałem kluczyk, kontrolki zgasły, ale przy ponownym przekręceniu od razu kontrolka oleju migała nie paliła się tak jak powinno być i silnik nie zapala chociaż ładnie kręci... raz mi prawie zapalił, ale za sekundę zgasł... Gdy dłużej odczekam z jakieś 30 sekund to po ponownym przekręceniu kluczyka kontrolka oleju znowu się pali, ale już nie miga, tylko, że silnik znowu nie odpala... i tak muszę robić odstępy i próbować wtedy jak się ona pali a nie miga od razu na początku przy przekręconym zapłonie i za którymś razem jak na razie się udaje odpalić.... :bajer: Silnik jak odpali to chodzi niezbyt równy wtedy, ale przez jakieś 10 sekund i potem chodzi ładnie, kontrolka po odpaleniu nie miga, ani się nie pali... w czasie jazdy tez nie miga ani nie pali się, a przez ten tydzień zrobiłem 400 km i nie zapaliła się w czasie jazdy... problem chyba jak na razie jest przy odpaleniu tylko....

Wycieków oleju nie mam, oleju mało nie jest, silnik oleju nie bierze...

Ma ktoś może jakieś propozycje... co to może być i co sprawdzać...


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

odpalanie

Post autor: tomkaro » ndz gru 30, 2007 23:30

witam ja w swoim tez tak nieraz mam tak jak opisujesz ale faktycznie co go boli to nie mam pojecia zapytam sie sasiada w sobote w nowym roku ( jest mechanikiem i ) i zobaczymy co doradzi wiec sie odezwe najlepiej mi daj znac na pw to ci powiem pozdro



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pn gru 31, 2007 00:04

upel pisze:Ma ktoś może jakieś propozycje... co to może być i co sprawdzać...
moze czujnik cisnienia oleju?


Kupie golfa II/JETTA 5D 1.6 lub 1.8 benzyna moze byc LPG. Kontakt na PW/GG 3897209. tel. 501 419 453

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn gru 31, 2007 00:07

Itor pisze:moze czujnik cisnienia oleju?
Nie sprawdzałem właśnie jeszcze tego, ale czy jakby był to czujnik to samochód faktycznie by nie odpalił czy tylko migała by ta kontrolka oleju...?
A poza tym jak go sprawdzić?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pn gru 31, 2007 00:13

upel pisze:
Itor pisze:moze czujnik cisnienia oleju?
Nie sprawdzałem właśnie jeszcze tego, ale czy jakby był to czujnik to samochód faktycznie by nie odpalił czy tylko migała by ta kontrolka oleju...?
A poza tym jak go sprawdzić?
gdyby byl zwalony to moze byc taki objaw jak twoj, jak go sprawdzic nie wiem, nowy kosztuje chyba 15 zeta



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn gru 31, 2007 16:41

A mogą to być jakieś objawy np. kabli, świec czy czegoś podobnego....? czy raczej nie doszukiwać się tu problemów z iskrą i zapłonem...? :kac:

Dziś też rano mi nie odpalił... za 5 razem chyba, ale długo trzymałem go na przekręconym rozruszniku... potem jak odpalił to miał bardzo małe obroty i sie telepał.... dałem mu lekko w gaz to skoczyły na 2000, ale spadły po chwili do 1200, czyli tyle ile miał zawsze na zimnym silniku..... z zimna to nie jest bo było w garażu u mnie +3,5 stopnia, to żaden mróz, w dużo gorszych warunkach palił...

Jeszcze jedno pytanie kontrolka olejku jak gaśnie po odpaleniu za 1, góra 2 sekundy to może tak być?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » pn gru 31, 2007 16:43

upel pisze:Jeszcze jedno pytanie kontrolka olejku jak gaśnie po odpaleniu za 1, góra 2 sekundy to może tak być?
tak


Kupie golfa II/JETTA 5D 1.6 lub 1.8 benzyna moze byc LPG. Kontakt na PW/GG 3897209. tel. 501 419 453

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 450 gości