Pukanie podczas ruszenia ze zrywu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » czw wrz 27, 2007 09:21

ja miałem coś podobnego po wycięciu kata. Wyjechalem na ulice, 1 ostry gaz i stuka, 2 gaz i tez stuka (przy spokojnym dodawaniu gazy nie bylo tego) to spowrotem do mechanika i okazalo sie ze rura ktora wspawali zamiast kata stukala o cos tam, nie pamietam juz :) Nagrzali ja, lekko wygieli i bylo OK.

pozdrawiam


[size=150]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121931[/size]
[img]http://img263.imageshack.us/img263/3299/beznazwy1tx7.gif[/img]

Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » sob gru 29, 2007 15:53

chlopaki ja mam to samo, pytalem ostatnio o to moje mechanika i powiedzial ze to dwumas od dawania w dupe... :(



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob gru 29, 2007 18:47

Ja też mam to samo co koledzy opisują.
Ja podejrzewam, że może to być górne mocowanie amortyzatora.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: Pukanie podczas ruszenia ze zrywu

Post autor: Itor » pn gru 31, 2007 15:45

Jacenty85 pisze:Witam!
Mam problem z moim mk3. Zauważyłem, że od pewnego czasu, kiedy chcę ruszyć z tzw zrywa słysze trzaski dochodzące gdzieś ze spodu auta. Podczas szybkiego puszczenia sprzegła wygląda to tak, jak by siła działająca na fotel próbowała go przesunąć, a dźwięk występujący w tym momencie przypomina przeskakiwanie tego fotela po szynie. Co się okazało nie jest to żaden fotel. Początkowo myślałem, że to układ wydechowy podczas naprężeń uderza o osłonę termiczną. Okazało się, że to też nie wydech. Poduszki pod silnikiem mam dobre. Czy to może być coś ze skrzynią lub ze sprzęgłem lub z poduszkami pod skrzynią - jeszcze nie miałem czasu wejść pod auto ale może ktoś spotkał się z podobym przypadkiem. Dziękuje za wszystkie sugestie.

(jak ktoś chciałby wyobrazić sobie ten dźwiek to wystarczy siedzieć na fotelu, podnieść dźwiegnię od przestawiania fotela, odeprzeć sie mocno i puścić - dzwięk w momecie zablokowania fotela jest identyczny z tym, że tych uderzeń jest kilka.
Na milion procent poducha od silnika ta kolo skrzyni biegow.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sty 01, 2008 23:05

no właśnie na kilka milionów procent to nie poduchy - sprawdzone duuuużżżooo razy :)



jarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarco » wt sty 01, 2008 23:13

panowie,

prawdopodobnie to jest popierdółka.ja tez to przerabialem.od poczatku kiedy kupilem gofera ,przy ruszaniu walilo mi cos w podloge w okolicy galki zmiany biegow.myslalem ze docisk,ze przeguby i inne.okazalo sie ze tlumik walil o taki stelaż co jest mniej wiecej na srodku auta, a ktory zabezpiecza tłumik przed pdp spadnieciem.jest wykonany z alu i kazde przetarcie czy uderzenie deformuje go ipodnosi blizej tlumika.stad przy ruszaniu lub przy jezdzie po wertepach slychac to stukanie.likwidacja jest prosta-obnizenie tego profilu kilkanascie mm.to zalatwia sprawe.



Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » sob sty 05, 2008 18:49

obawiam ze sie kolego mylisz zadnych stukow na wertepach niemam tylko przy ruszaniu pod wiekszym obciazeniem...



master_graphic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 21:45
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: master_graphic » sob sty 05, 2008 18:53

Witam

miałem podobny problem z moim MK2 jak ruszałem z miejsca (na początku po tzw. zrywie) walił jak niewiem - słychać było tylko tra tra tra tra

z czasem narastało to coraz bardziej aż do momentu nawet jak ruszałem normalnie aż po lekkie skręcanie kołami (oczywiście podczas ruchu)

I okazało się - PRZEGUBY zewnętrzne

Wymieniono - problem się skończył



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości