niski pedał gazu?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

niski pedał gazu?

Post autor: piotrekgal » pt gru 28, 2007 19:38

Czesc
Nastapil u mnie taki pewien problem, po pewnej wizycie u pompiarza- powiedzmy, pedal gazu stal sie mniej czuly na wcisniecie go, trzeba go duzo wiecej wcisnac aby szybciej ruszyl a nawet po wcisnieciu do dechy to jakos zrywny to on nie jest, podejrzewam, ze cos na pompie przy lince jest "wyregulowane" ( jak zwal tak zwal ) mozecie mi jakos wytlumaczyc, moze pokazac na malen fotoporadzie jak to moglbym znow poprawic aby ten gaz szybciej wyczul moja stope?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt gru 28, 2007 19:48

przestawil dzwignie albo srube wydatku resztkowego. matol nie pompiarz


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pt gru 28, 2007 19:50

Wyreguluj sobie linke od gazu. Łatwo się zorientować jak to zrobić patrząc na koniec linki przy pompie. Z tego co pamiętam bardzo proste: ściągasz kołnierz , przesuwasz linke, zakładasz spowrotem kołnierz i sprawdzasz jak działa Ci gaz.
Ewentualnie tak ja pisze Souler pokopał cos z ustawieniami na pompie.
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 19:53 przez Michnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » pt gru 28, 2007 19:51

nie watpliwie matol bo robiac ta pompe ( miala wycieki ) nie zauwazyl glownego wycieku co sie potem okazalo, ze jeszcze byl.., paliwo tak cieklo, ze na 30 litrach robilem niecale 400km na trasie z lekka noga..samochod olany caly ropa no ale chociaz zakonserwowany jest na zime jedyny plus ;) ale wyciek naprawil kto inny ale motyw z tym pedalem gazu nie zostal poprawiony..



jutro jak bedzie juz widno to obadam z ta linka najprawdopodobniej bo do regulacji to niby nic sie nie dobieral, dzieki Wam pany!
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 19:58 przez piotrekgal, łącznie zmieniany 4 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości