Blaupunkt DX-R52 - wykańcza akumulator

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Blaupunkt DX-R52 - wykańcza akumulator

Post autor: korfanty » pn gru 24, 2007 15:08

Mam problem z prawidłowym podłączeniem tego radia. W oryginale było Beta 4 podłączona fabryczną kostką zdjęcie niżej:

Obrazek

Radio przy wyjęciu kluczyka gasło, po przekręceniu samo się uruchamiało - wszystko ok.

Problem zaczął się po podpięciu blaupunkta, radio nie reaguje na kluczyk w stacyjce (można go włączyć i wyłączyć tylko guzikiem na radiu) ale to jeszcze nie koniec problemów, przy codziennej jeździe do pracy auto w miarę rano startowało, ale jak stało przez weekend to niestety już rozrusznik nie drgnął :( w pierwszej kolejności podejrzenie padło na radio i rzeczywiście przy podpiętym radiu pobiera 0,9A po wypięciu kostki od zasilania 0.05A.

To jest schemat z tego Blaupunkta:

Obrazek

Co jest źle podpięte??
Nie zauważyłem również aby radio się podgłaśniało ze wzrostem prędkości (w radiu funkcja aktywna), oraz przy kalibracji nawigacji nie wykrywa włożenia wstecznego (czy w kostce w ogóle jest on doprowadzony?



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn gru 24, 2007 17:03

Miałem navi dx-r70 i była świetna , cyrku z nia nie było. Wsteczny to REV (szary kabel) i musi byc podpięty aby się navi nie musiała kalibrować po wrzuceniu wstecznego biegu. Radio ma niereagować na kluczyk w stacyjce i na postaju pobiera ~100mah maxymalnie. Remote sprawdz (czerwono żółty kabel) i VCC czyli czerwony czy jest dobrze podłączony do kostki w samochodzie
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2007 17:07 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 3 razy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pn gru 24, 2007 22:54

korfanty

zamien u siebie czerwony z zoltym przewodem tzn czerwony podpinasz pod stacyjke a zolty pod staly plus na 100% jest tego przyczyna:) Mam to radio u siebie i mialem ten sam problem jeszcze w kadecie:) a teraz radyjko lezy sobie w szafie...

bylo to gdzies



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » wt gru 25, 2007 02:48

Stecko pisze:Mam to radio u siebie i mialem ten sam problem jeszcze w kadecie
Ja mam inne radio i też miałem problem bo resetowało mi pamięć. Chyba każdy kto zmieniał orginalne radio na inne miał ten problem :D
Musisz podpiąć wedle schematu który umieściłeś
korfanty pisze:można go włączyć i wyłączyć tylko guzikiem na radiu
To oznacza że masz na stałe zasilanie w radiu a powinno być tylko z kluczyka.
Zrób tak jak kolega wyżej radzi i zamień miejscami kable żółty i czerwony i zobacz może to pomoże.


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt gru 28, 2007 15:39

Panowie kable zamienione i jest teraz ok tzn działa sterowanie po kluczyku i nie ciągnie tyle prądu z akumulatora, nie działa podświetlenie przy włączeniu postojowych - ale to juz nie problem.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie - przy kalibracji urządzenia przechodzi po kolei:
- test anteny GPS - poprawnie :)
- test nie wiem czego - wyskakuje klucz - nie poprawnie :(
- test wstecznego - nie poprawnie :( muszę podciągnąć wsteczny bo go nie ma w kostce
- test prędkości/gala - poprawnie :)

co sprawdza ten drugi test - wyskakuje symbol klucza?

i jeszcze jedno jak ustawić w menu sygnał gala zakres od 0 do 8
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 15:40 przez korfanty, łącznie zmieniany 1 raz.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt gru 28, 2007 19:57

U mnie była karta (magnetyczna) wielkości prawa jazdy. Trzeba było ją umieścić na panelu od wewnetrznej strony.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pt gru 28, 2007 22:43

''co sprawdza ten drugi test - wyskakuje symbol klucza?''

wlasnie to jest sprawdzanie zasilania po stacyjce:) czyli wlacz konfiguracje i jak pojawi sie kluczyk na wyswietlaczu to przekrecasz kluczykiem na ''1'' czyli kontrolki sie zapalaja:) i powinna byc usmiechnieta buzka:)

pozdr
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 23:13 przez Stecko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pt gru 28, 2007 23:15

Stecko pisze:''co sprawdza ten drugi test - wyskakuje symbol klucza?''

wlasnie to jest sprawdzanie zasilania po stacyjce:) nie wiem dlaczego nie przeszedl...
Wszystko sie zgadza :) testy robiłem na zapalonym silniku, teraz zrobiłem test inaczej:
kluczyk wyjęty ze stacyjki, włączyłem radio guzikiem, wybrałem test,
- sygnał GPS pozytywnie :)
- ikonka klucza - włożyłem i przekręciłem kluczyk w stacyjce - pozytywnie :)
- ikonka wstecznego - włożyłem wsteczny i o dziwo pozytywnie :)
- test ruchu - zapaliłem silnik przejechałem ok 10m i pozytywnie :)

zdziwił mnie trochę ten wsteczny bo jak miernikiem sprawdzałem to nic nie wskazywało jutro miałem go podciągnąć

Dziś kumpel dostarczył mi wypaloną mapa polski 2007-2008 (z radiem dostałem niemiecką też nagrywaną) po włożeniu płytki zaczął się proces kasowania i wgrywania jakiś danych z nowej płytki po wgraniu niestety przestaje widzieć poprawnie płytę, po włożeniu płyty z mapą niemiec również zaczyna się aktualizacja ale tu po zakończeniu widzi płytkę, nawigacja się uruchamia pisze że jest 600km poza zasięgiem mapy, można sprawdzić pozycje GPS.

Mapę polski mam na 1CD w komputerze jej nazwa "cd2-CZEPOL_2007-2008_DX v1" rozmiar 156MB zastanawia mnie dlaczego pisze cd2 - może potrzebna jest płytka cd1 do odpalenia?
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 23:16 przez korfanty, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pt gru 28, 2007 23:23

hmmm z tego co pamietam to nagrywalo sie'' sposobem '' te mapke na plyte cd , wpisz w google nagrywanie mapy teleatlas. Kiedys tez to przerabialem i plytka smigala az milo w radyjku...

przykladowy opis:

1. Nagrywarka LG GCE-8525B( ja nagrywalem teac 4x)
2. Prędkość zapisu x1
3. Profil "Safedisc 3.x." Pobrałem go pod tym adresem http://www.bestsharing.com/files/yDC...02006.rar.html
Trzeba powiedzieć że odkąd używam tego profilu to wszystko się udaje
4. Nagrywam na płytach SONY CD-R 700MB
5. Używam programu CloneCD 5.3.0.2 lub 5.3.0.1 Wygląda na to że i ten i ten działają tak samo.
Płyty sprawdzam w COMAND 2.0 w Mercedesie C klasa W203
Tak nagrałem mapy PL-CZ 2007/8, Niemcy 2007/8 Włochy 2007/8 Anglia-Irlandia 2006
Nic nie wychodzi mi z Alkohol 120. Może tu mi ktos coś doradzi
Pozdrawiam

[ Dodano: 28 Gru 2007 22:25 ]
http://peb.pl/nawigacje-i-mapy/145021-i ... yty-z.html

a tutaj masz wszystko nt nagrywania map teleatlas:)

http://forum.cdrinfo.pl/f11/blaupunkt-d ... gps-50735/



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob gru 29, 2007 11:23

Dobry Safedisc to podstawa , reszta jest mało ważna. Z Alcocholem mi tez nie wychodziło , Clone jest OK.

Podejrzewam ze CD2 to Polska ,a CD1 to Czechy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » sob gru 29, 2007 13:10

Napa polski i czech na 2007/2008 znajduje sie na jednej CD na 100% bo mam ja wlasnie przed oczami:)



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob gru 29, 2007 13:19

Ja navi sprzedałem a była ...... skręcić w prawo/lewo pokazywała 15metrów przed zakrętem, po prostu "czytala w myślach" ... nawet jak skrzyżowania były oddalone od siebie o 20 metrów to się nie dało pomylić drogi :chytry: TYLKO.... pokrycie mapy POL jest 21%, a Czech 97% i lepsze dla Polski NIE będzie :foch:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » sob gru 29, 2007 13:45

a ja czytalem ze teleatlas wlasnie sie bierze za polske i pod koniec przyszlego roku powinna byc juz duzo lepsza... bo ta co byla to czasami wesolo bylo podczas jazdy:)
nie ma jak tom tom tylko nie w polsce... w uk sa nawet drogi polne naniesione na mape :)



Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Post autor: Wojtek010 » śr cze 11, 2008 08:10

No to samo jest w oryginalnej nawigacji volvo. Jak kuzyn pokazał mi na mapce drogi polne to aż mnie z nóg ścieło. Tylko ten teleatlas to taka hała



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości