Efekt ''przyspieszania'' w glosnikach...:/

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Efekt ''przyspieszania'' w glosnikach...:/

Post autor: Stecko » sob gru 22, 2007 22:19

Witam

Mam maly problem z moim zestawem. Po przekreceniu zaplonu slysze w glosnikach wentylator, podczas dodawania gazu mam efekt przyspieszania w glosnikach... Do dzis mialem oryginalne glosniki podpiete pod radio a sub pod wzmacniaczi tego efektu nie bylo. Zamontowalem zamiast oryginalnego zestawu przedniego Focal'e 165 i podpialem je pod wzamcniacz i kiszka:/ Gdzie popelnilem blad? tzn za co odpowiada te brzeczenie? kable sygnalowe(rca) czy kabel glosnikowy znajduje sie blisko jakis kablio zasilajacych??? Poscilem dzis dodatkowo rca i glosnikowe do tych focal'i ... po jednej stronie glosnikowy i rca a po drugiej idzie glosnikowy , zasilajacy do wzmacniacza i rca do sub'a ...
wzmacniacz jest podpiecy + z aku a masa z budy auta , ma to znaczenie? czy lepiej mase tez z aku??
pozdr



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob gru 22, 2007 22:30

Stecko pisze:wzmacniacz jest podpiecy + z aku a masa z budy auta , ma to znaczenie
Od tego bym zaczął .


Jakie radio? (pioneer może? )



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » sob gru 22, 2007 22:59

tzn? minus tez z aku?? kupilem oryginalne kable i minusowy mial tylko 1m ...
radio clarion dxz668



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob gru 22, 2007 23:02

Witam.
Ja bym sprawdził też punt podpięcia masy z budy, bo czasem dokładne oczyszczenie z lakieru pod nakrętką i solidne dokręcenie pomaga.
Z tego co wyczytałem z twojego opisu wynika że jedna para chinch idzie razem z zasilaniem wzmacniacza jedną stroną. To też może być przyczyną zakłuceń.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » sob gru 22, 2007 23:09

Slavwek.ie pisze:Witam.
Ja bym sprawdził też punt podpięcia masy z budy, bo czasem dokładne oczyszczenie z lakieru pod nakrętką i solidne dokręcenie pomaga.
Z tego co wyczytałem z twojego opisu wynika że jedna para chinch idzie razem z zasilaniem wzmacniacza jedną stroną. To też może być przyczyną zakłuceń.
hmm moze byc ale z 2 stron w progach mam sporo kabli:/ wiec zapewne z 2 stron ida jakies zasilania... chyba ze liczy sie tylko zasilanie wzmacniacza zeby kable nie byly za blisko... aha ale kable rca czy glosnikowe nie moga byc kolo zasilania??
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2007 23:13 przez Stecko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob gru 22, 2007 23:12

jesli masz mase z budy niejest to wina tego efektu,jeczenie moze byc spowodowana zla masa na radiu np.mozesz miec slaba mase (ekran) w przewodach rca,lub walniety kondensator w alternatoze ale to zadkosc. sprawdz przewody rca czy maja mase od wtyczki do wtyczki czy niesa uszkodzone.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » sob gru 22, 2007 23:17

slaba masa w radiu to raczej nie, dlatego ze do dzis mialem glosniki podpiete pod radio i nie bylo tego efektu, brzeczenie pojawilo si epo podpieciu glosnikow pod wzmacniacz... Mysle od czego zaczac bo nie chce mi sie calego auta rozbierac:)

[ Dodano: 22 Gru 2007 22:19 ]
przewody rca zamienialem i efekt ten sam... zostala opcja przerzucenia rca na jedna strone a zasilania na druga, choc glosnikowy i tak bedzi epo tej samej stronie co zasilanie bo na przerzucenie go na druga strone m i nie starczy...



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz gru 23, 2007 00:01

Głośnikowy jak będzie szedł razem z RCA to nie powinno być zakłuceń. Najlepiej jak RCA i głośniki położysz prawym progiem (tam najmniej elektryki) a zasilanie lewym progiem.
moze byc spowodowana zla masa na radiu np.mozesz miec slaba mase (ekran) w przewodach rca
Piotr2 dobrze mówi, trzeba też posprawdzać kable RCA.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 23, 2007 09:53

Stecko pisze: zostala opcja przerzucenia rca na jedna strone a zasilania na druga
wez prowizorycznie pociagnij nawierzchu,rozdziel je tylko.lub na prube daj nowe bez chowania.moze w wzmacniaczu cos z masa sie stalo.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz gru 23, 2007 14:12

dzis rozdziele na probe te kable i zobaczymy ... co do rca to musialbym miec chyba pecha zeby 2 mialy problem z masa:)



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » ndz gru 23, 2007 22:13

Nie jestem zawodowcem w tych sprawach bo dopiero sam cigne u sibie instalacje ale ktoś kto mnie uczyl mowil zeby nie klasc przewodu zasialjacego obok chinch (przy głosnikowych juz mozesz) bo na chinchach idzie jeszcze słaba moc bo tylko z radia i z tego mozesz miec te zakłucenia. Ale niech sie wypowiedza znawcy bo nie jestem pewien a w błąd nie chce Cie wprowadzic.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » pn gru 24, 2007 23:04

witam

wyciagnalem na zewnatrz jedna pare chinch i problem dalej... ale zauwazylem ze '' piszczenie'' wystepuje tylko gdy sa podlaczone 2 pary rca!? gdy odpinam jedna(niewazne ktora) problem znika, zmienialem na przemian rca raz na przod wyjscia radia raz na tyl i we wzmacniaczu tak samo i przy jednej parze wszystko super, gdy podlacze 2 odrazu zaklucenia... co moze byc nie tak?? nie wiem co moze byc nie tak, moze we wzmacniaczy robis ie jakies zwarcie gdy sa podlaczone 2 pary rca lub w radiu?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt gru 25, 2007 12:36

cos sie zapetla :-k ja bym dal wzmacniacz do fachowca



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » wt gru 25, 2007 12:53

nawet jak mam podpiete rca na przedni zestaw a dolaczam rca na sub odrazu wystepuje piszczenie w przednim zestawie... dziwne dziwne:/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości