Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

teraz ja mam problem...hehhe

Post autor: czarna małpa » sob gru 22, 2007 09:10

Jest tak.wywala mi płyn z zbiorniczka wyrównawczego,dolna rura która idzie do chłodnicy jest zimna,nagrzewa sie tylko na postoju i to dopiero po długim czasie pracy silnika,a ciepłe powietrze leci tylko ja jade,i to takie aby aby,a jak juz stane i silnik pracuje na wolnych obrotach to leci zimniutkie powietrze.Jęsli mnie by ktos pytal o takie co stpo bym jakos odpowiedzial,a sam teraz mam problema i sie zastanawiam.Dołanczam foto,powiedzcie mi co to jest i zaco to jest odpowiedzialne. Obrazek Obrazek


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 22, 2007 16:05

czorny - termostat ogrzewania, jest/był on montowany w nie których modelach MK2 po to by przyspieszyć nagrzewanie sie silnika czyli, oba termostaty zamkniete na zimnym siliku (ogrzewania i na układzie chłodzenia) w czasie rozgrzewania sie silnika płyn biegnie tylko po silniku, potem otwiera sie termostat ogrzewania a na końcu termostat ukł. chłodzenia
jezeli masz cos takiego i są problemy z ogrzewaniem to mozesz to zastąpić dwiema rurkami miedzienymi, wymotować musisz obudowę termostatu (ogrzewania ) i trójnik i wmiejsce tych elementów wstawic rurki
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2007 16:07 przez misiek, łącznie zmieniany 2 razy.


:-k ...

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » sob gru 22, 2007 18:07

misiek10111 pisze:czorny - termostat ogrzewania, jest/był on montowany w nie których modelach MK2 po to by przyspieszyć nagrzewanie sie silnika czyli, oba termostaty zamkniete na zimnym siliku (ogrzewania i na układzie chłodzenia) w czasie rozgrzewania sie silnika płyn biegnie tylko po silniku, potem otwiera sie termostat ogrzewania a na końcu termostat ukł. chłodzenia
jezeli masz cos takiego i są problemy z ogrzewaniem to mozesz to zastąpić dwiema rurkami miedzienymi, wymotować musisz obudowę termostatu (ogrzewania ) i trójnik i wmiejsce tych elementów wstawic rurki
Jak działą termostat który jest w pompie to wiem,ale powiedz mi co to jest co na fotach dałem????Tez jakis termostat???
Mam instalacje gazową,robi to jakąs różnice?
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2007 18:12 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 22, 2007 18:35

czorny pisze:ale powiedz mi co to jest co na fotach dałem
no to jest gotowy zestaw termostatu ogrzewania z trójnikiem i nie ma to nic wspólnego z LPG, resztę post wyżej napisałem


:-k ...

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » sob gru 22, 2007 18:47

Jasne.Powiedz mi czy mozna kupic gdzies cos takiego?,,czy jest raczej nieosiągalne.
Mam na myśli nowa część.

kliknij na gg-116155
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2007 18:58 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 22, 2007 19:03

czorny pisze:Jasne.
pewnie w ASO, a masz coś takiego u siebie?


:-k ...

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » sob gru 22, 2007 19:06

Mhmmmm..niewiem.Ale mam kumpla który pracuje w sklepie z częsciami,zapytam w poniedziałek..albo nie w poniedzialek....hehhe po swiętach...jak wypije skrzynie piwa to może mnie natchnie.Dzięki za info.

[ Dodano: 29 Gru 2007 15:52 ]
Wymieniłem te dwie części,wsadziłem tam po rureczce,hhe,działa,ogrzewanko pełna gębą.!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 357 gości