PYTANIE DO ZNAJĄCYCH SILNIKI VW

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Favorit 1.8 Gti

PYTANIE DO ZNAJĄCYCH SILNIKI VW

Post autor: Favorit 1.8 Gti » ndz lip 24, 2005 13:47

CZY KTOŚ Z WAS MÓGŁBY MI POWIEDZIEĆ CZY I CZYM RÓŻNIĄ SIE SILNIKI 1.8 GTI 8V i 2.0 GTI 16V .
CHODZI MI O ROZMIARY ,(MOCOWANIA) OSPRZĘT , ORAZ MOC , AWARYJNOŚĆ I CO SIĘ DA, ALE GŁÓWNIE O DWA PIERWSZE..
Z GÓRY DZIĘKI

[ Dodano: Nie Lip 24, 2005 15:09 ]
przecież to jest forum vw-gena i nie wierze, że nikt nie wie nic o tych silnikach ..



Awatar użytkownika
makin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2004 18:36
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: makin » ndz lip 24, 2005 15:51

witam,
w zasadzie konstrukcje przedstawionych przez ciebie silników nie różnią się niczym, tylko głowice są inne ( 8v i 16v), również dolot jest inny. i sterowanie wtryskami to jest duża różnica. Oczywiście tóleje cylidrów w 2.0 są więkrze bo pojemność więkrza. Skrzynie biegów pasują do obu silników tylko przełorzenia są inne. Osprzęt to tylko rozrusznik pasuje z jednego do drugiego, reszta to co innego. Bloki niczym sie nie różnią, przy swapie nic nie trzeba przerabiać, o awaryjności to nic nie moge powiedzieć, ja mam 1.8 16v i nie narzekam, nic mi nie siada więc chyba 16 są mniej awaryjne od 8. Co do mocy to 1.8 8v GTI ma jakieś 115KM a 2.0 16v 139 KM albo 150 KM, co do mocy 2.0 16v to niemam pewności, moje 1.8 16v ma 139 KM. Mam nadzieje że choć troche ci moje informacje się przydadzą. Pozdrawiam


only- VW, sprzedam silnik 1.8 komplet

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 245 gości