Usunięcie błedu poduszki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Usunięcie błedu poduszki

Post autor: bboy » śr gru 19, 2007 20:37

Witam, trochę sobie narobiłem problemu, miałem zwarcie, pisałem o tym na forum, po radach sprawdziłem tylne lampy i okazało się, że styki w wtyczce do lampy są zardzewiałe, poruszałem trochę tą wtyczką i jakoś zaczęło działać, ale zauważyłem, że mi się świeci kontrolka z ABS, pomyślałem że jak odpalę silnik to zgaśnie. Odpalam a tu cisza, akuś padł (pewnie mocne zwarcie się zrobiło jak ruszałem wtyczką w lampie), teraz świeci mi się kontrolka poduszek (wcześniej mi się świeciło z poziomu oleju - padnięty czujnik, i z klocków hamulcowych - przecięty kabelek) teraz te 2 kontrolki zgasły a pojawił się błąd poduszek. 2 pytania:

1. jak najlepiej usunąć rdzę ze styków
2. czy bez podłączenia kompa do auta da się skasować błąd poduszki

Z góry dzięki za rady i już się chyba więcej nie będę łapał za naprawy elektryki :?



Awatar użytkownika
Sady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:42
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Sady » czw gru 20, 2007 13:09

VAGiem zrobisz bez problemu - nie ma możliwości "zgaszenia" lampki bez podpięcia diagnoskopa. 3 min i po kłopocie.

SRS złapał błąd tzw "Low Voltage" - czyli napięcie akumulatora było poniżej 10,5V


Sklep - Serwis - CB Radio - Diagnostyka - Elektronika - Radom

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw gru 20, 2007 14:52

Błędy to tylko wszechmocny VAG a na rdzę do konektorków to KONTAKT w spreju



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt gru 21, 2007 15:33

pszczyna pisze:a na rdzę do konektorków to KONTAKT w spreju
zgoda jeżeli to tylko powierchowne i małe zardzewienie, i tak po jakimś czasie wyjdzie ponownie, jak większe to możesz się bawić cienkim wkrętakiem z owiniętą końcówką - papierem ściernym, lub niestety wymiana


valerio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 526 gości