Co wymienić po kupnie samochodu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 21:12
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: piotrmax » pn gru 17, 2007 20:33

No koledzy Ci już wszystko powiedzieli i jeśli masz klime to jeszcze bym sprawidził zawartośc czynika chłodzacego i przy jednej ookazji przesmarował układ:)



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » śr gru 19, 2007 21:40

bithmore pisze:Mozesz napisac mi ile zaplaciles za wszystko co bylo potrzebne przy wymienie rozrzadu (i kwota wymiany tez)? mam mk4 1.4 16v,
Ja w tym silniku (AHW 1.4,16v), kilka miesięcy temu dałem mechanikowi 1280zł, na tą kwotę złożyło się:
- kompletny rozrząd
- pompa wody
- nowy płyn chłodzący
- jakieś uszczelki, chyba wałków rozrządu (lub wału korbowego) nie pamiętam dokładnie, ale ich koszt nie był duży
- robocizna

[ Dodano: 19 Gru 2007 20:54 ]
Robert31 pisze:Płyn Hamulcowy DOT 4+ pamietaj ze majac auto z ABeSem odpowietrzasz układ przy włączonym zapłonie !
Czy aby na pewno przy włączonym zapłonie? Dieter Korp w swojej książce w rozdziale o odpowietrzaniu nie wskazuje na odpalanie auta przy tej czynności. Pisze jedynie że: Jeśli nie udało się odpowietrzyć układu metodą pompowania należy _zakręcić_ wszystkie zawory, uruchomić silnik, wcisnąć wielokrotnie pedał hamulca i jeszcze raz przeprowadzić odpowietrzanie (na wyłączonym silniku).

No chyba, że Robertowi chodzi o przekręcenie kluczyka w stacyjce, bez odpalenia silnika. Tylko po co ktoś miałby to tak robić. Może mi to ktoś wytłumaczyć, plz.


majki

paweł wrocław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 18, 2007 22:40
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: paweł wrocław » śr gru 19, 2007 22:19

co do rozrządu to pilnuj tez lata bo znajomy miał 72000 nastukane przez 6 lat i mu szczelił



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 183 gości