Pomocy!Jakie płyny mam zalać?Chłodnica,wspomaganie,(klima?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lookap

Pomocy!Jakie płyny mam zalać?Chłodnica,wspomaganie,(klima?)

Post autor: Lookap » pt lip 22, 2005 12:45

Witam!
Wczesniej mialem auto z elektrycznym wspomaganiem wiec tego problemu nie mialem....Jak rozpoznac co jest wlane,kupilem auto i nie mam informacji co jest w srodku a juz czasem mi piszczy(dziwne dzwieki) przy pracy wspomagania....Mam nadzieje ze i w tym temacie pomożecie:)Pozdrawiam!



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pt lip 22, 2005 14:13

jeśłi piszczy to naciągnij pasek. Sprawdź jaki jest kolor płynu w zbiorniczku do wspomagania.Powinien byc zileony. Jeśli tak to kupuj oryginalesa koszt około 60 zł za 1l (wchodzi prawie cały litr). Do chłodnicy polecam też oryginał koncentrat (ja kupuje w ASO Skoda bo najtaniej jest) Koszt około 20 zł za litr koncentratu. Wchodzi około 6 l gotowego płynu lub troche mniej jak nie spuścisz z bloku



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Re: Pomocy!Jakie płyny mam zalać?Chłodnica,wspomaganie,(klim

Post autor: miomio1 » pt lip 22, 2005 14:48

Lookap pisze:Witam!
Wczesniej mialem auto z elektrycznym wspomaganiem wiec tego problemu nie mialem....Jak rozpoznac co jest wlane,kupilem auto i nie mam informacji co jest w srodku a juz czasem mi piszczy(dziwne dzwieki) przy pracy wspomagania....Mam nadzieje ze i w tym temacie pomożecie:)Pozdrawiam!
Jeżeli piszczy przy max.skręcie to prawdopodobnie musisz wymienic łożysko we wspomaganiu,a co do płynu to jeżeli masz kolor zielony płynu to jest---VWG3, a jeżeli kolor czerwony---ATF ,te symbole to nazwy płynów.Do chłodnicy zalej koncentrat w proporcji 50/50 z wodą destylowaną



Lookap

Post autor: Lookap » pt lip 22, 2005 16:23

OK-dzieki.A co do Łozyska....jesli tego nie zrobie co moze sie stac?Aha....ile moze kosztowac geometria?Ktos z Was ostatnio robił???Mam podejrzenia co do 100% bezwypadkowosci...:( :(



el Matadore

Post autor: el Matadore » pt lip 22, 2005 16:28

Lookap pisze:OK-dzieki.A co do Łozyska....jesli tego nie zrobie co moze sie stac?Aha....ile moze kosztowac geometria?Ktos z Was ostatnio robił???Mam podejrzenia co do 100% bezwypadkowosci...:( :(

Ja robiłem wczoraj geometrie w nieautoryzowanym serwisie lecz cieszącym sie popularnością i kosztowało mnie to 80 zł.

jestem zadowolony



Lookap

Post autor: Lookap » pt lip 22, 2005 17:18

Aha-wiec i ja poszukam takowego.....Mam nadzieje ze z moim VW jest wszystko ok....az sie boje:(



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » wt lip 26, 2005 14:34

Lookap pisze:OK-dzieki.A co do Łozyska....jesli tego nie zrobie co moze sie stac?Aha....ile moze kosztowac geometria?Ktos z Was ostatnio robił???Mam podejrzenia co do 100% bezwypadkowosci...:( :(
Dołączam się do pytania "Lookap'a" o łożysko w spomaganiu kierownicy.
Jakie mogą być konsekwencje oprócz oczywiście zatarciem tego łożyska :jezor:.
I ile taka wymiana może kosztować ? :hmm:
Łącze pozdrowienia.
:)



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt lip 26, 2005 20:02

Które łożysko? :rotfl:
Jak wam piszczy przy max skręcie to jest pasek klinowy wspomagania .Przy skręcie na maxa pompa tłoczy olej a nie ma już czego dopychać w przekładni bo nie skręcisz dalej kół i pompuje jakbyś zatkał wąż -to opór rośnie i pasek sie ślizga na pompiwe wspoma . Aha nie należy tak zadługo trzymać kiery ani lepiej nie gazować w tym momencie bo można coś rozwalić (zimery na przekładni albo na pompie wspomagania mogą puścić .
pozdro f

[ Dodano: Wto Lip 26, 2005 20:09 ]
Do Kol Lookap
A jaką geometrię chcesz robić żeby stwierdzić bezwypaddkowość? Kół ? Nic ci to nie powie o całej furze ( no przynajmniej nie za dużo :grin: )
Lepiej weż sznureczek i zrób z jakimś koleśiem geo całej fury .
pozdro f



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości