Coś wali w podłoge podczas gwałtownego ruszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Coś wali w podłoge podczas gwałtownego ruszania

Post autor: VOOLF » wt gru 18, 2007 22:26

Witam.
Mam w swoim Golfie taki problem. Podczas gwałtownego ruszania na pierwszym biegu, coś strasznie wali w podłogę, czuć to aż w oparciach foteli. Pojawiło się to po wymianie tłumika i łącznika miękiego. Czy to może mieć jakiś związek ??
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 22:47 przez VOOLF, łącznie zmieniany 1 raz.


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » wt gru 18, 2007 22:59

No ba , bardzo możliwe że guma która trzyma rurte , tłumik spadła i to te dwie rzeczy walą ci w podłogę ... jestem nawet pewien że to to :bajer:


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » wt gru 18, 2007 23:27

pczerniej pisze:No ba , bardzo możliwe że guma która trzyma rurte , tłumik spadła i to te dwie rzeczy walą ci w podłogę ... jestem nawet pewien że to to
Miałem taką sytuację i było jak pisze pczerniej.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt gru 18, 2007 23:33

A może raczej wina tego łącznika elastycznego bo wygląda na to, że szarpie całym wydechem od drgań silnika jakby tego łącznika nie było ?



lukaszmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 04, 2005 20:59
Lokalizacja: Osięciny
Kontakt:

Re: Coś wali w podłoge podczas gwałtownego ruszania

Post autor: lukaszmik » wt gru 18, 2007 23:51

VOOLF pisze:Witam.
Mam w swoim Golfie taki problem. Podczas gwałtownego ruszania na pierwszym biegu, coś strasznie wali w podłogę, czuć to aż w oparciach foteli. Pojawiło się to po wymianie tłumika i łącznika miękiego. Czy to może mieć jakiś związek ??
Ciekawe jaki tłumik założył Ci mechanik, u mnie było to samo po wymianie łącznika i tłumika środkowego, mechanik mówił, że oryginalnego tłumika nie może dostać i założył troszkę dłuższy, podczas gwałtownego ruszania ten właśnie tłumik uderzał o blachę znajdującą się pod rurą wydechową, jest ona tak jakby łącznikiem kanału w którym idzie rura wydechowa, odgiąłem ją troszkę na dół, poluzowałem obejmy tłumika i podnosząc go do góry ponownie skręciłem, pomogło


GOLF IV [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/279073.html][img]http://images.spritmonitor.de/279073_5.png[/img][/url]
GOLF III [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/190782.html][img]http://images.spritmonitor.de/190782_5.png[/img][/url]

VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » śr gru 19, 2007 15:09

Dzieki Koledzy za info. Jeszcze nie rozgryzłem tego tematuale niebawem sie tym zajme. A zcy ma może ktoś fotki poduszek pod skrzynią biegów. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Coś wali w podłoge podczas gwałtownego ruszania

Post autor: LordOmen » śr gru 19, 2007 16:51

VOOLF pisze:Witam.
Mam w swoim Golfie taki problem. Podczas gwałtownego ruszania na pierwszym biegu, coś strasznie wali w podłogę, czuć to aż w oparciach foteli. Pojawiło się to po wymianie tłumika i łącznika miękiego. Czy to może mieć jakiś związek ??
1.6 ABU identyczna sytuacja. Powodem byl plaskownik trzymajacy rure wydechowa miedzy kolektorem a zlaczem elastycznym przykrecony do bloku silnika. Zrobilem to w 15 minut z czego 5 na wypalenie papierosa :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości