Czy warto kupić GŁOŚNIKI Alpine SPR-17S

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kermit_pl1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 00:58
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Czy warto kupić GŁOŚNIKI Alpine SPR-17S

Post autor: kermit_pl1 » pn gru 17, 2007 22:18

Chciałbym zebym mi ktoś doradził czy warto kupić takie głośniczki do mojego samochodzika (Alpine SPR-17S). Mam zamiar je zainstalować w drzwiach mojej bory i zastanawiam sie czy warto te kupic czy moze jakies inne. Prosze sie nie sugerowac cena okolo 1000 zlotych bo mam zamiar je kupic na rynku Angielkim za jakies 500 zl oczywiście nowe. Chcialbym tez poprosic o skomentowanie piecyke tej samej firmy Alpine MRV F345 400W 4 Channel Amplifier i czy to wystarczy na zasilenie tych glosniczkow.
Jak to akcesoria waszym zdaniem nie sa warte ceny to prosze zasugerowac waszym zdaniem najlepsze.
Z gory dzieki za odpowiedzi :okej:
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 22:35 przez kermit_pl1, łącznie zmieniany 1 raz.


KERmit_pl1 vw Bora 1.9 TDi 115HP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn gru 17, 2007 23:36

Napiszę tak trochę przewrotnie ,mianowicie niedawno był temat o cenach głośników w Anglii i jak możesz poczytać sobie w tamtym temacie kiedy my podawaliśmy naszym subiektywnym zdaniem zestawy godne zainteresowania i zakupu ,to okazywało się ,że w Anglii te głośniki kosztowały dużo więcej niz u nas . Tych głosników alpine nie słuchałem i nie mogę pomóc ale wzmacniacz serii V12 mogę polecić .......no cóż nie wygląda już tak fajnie jak kiedyś ale brzmieniowo nic ta seria (V12)się nie opusciła w ewolucji ..........poza kształtem.

PS: słuchałem kilku innych zestawów Alpine i ZAWSZE wysokie tony były "za ostre" jak dla mnie ...........a sory jeden zestaw mi się podobał ....F1 ,nic bym nie zmienił .....chyba tylko cenę :grin:



kermit_pl1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 00:58
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: kermit_pl1 » wt gru 18, 2007 00:29

Dzieki za szybkie odpisanie na moj temat i dzieki za poparcie mego wyboru.
Apropo cen glosnikow w Angielska strona z ktorej mam zamiar kupic glosniczki i reszte zestawu (prosze zerknac):
http://www.caraudiocentre.co.uk/product ... -22579.htm
mam nadzieje ze wyprowadzilem cie z błedu.
Pozdrawiam :grin:

ps. czy nie mam powodow sie martwic z powodu dos małego parametru:
Sensitivity: 87dB, 1W/1m
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


KERmit_pl1 vw Bora 1.9 TDi 115HP

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt gru 18, 2007 09:22

87db skuteczności i 110W mocy oznaczać może ponadprzeciętne zapotrzebowanie na prąd. Czyli trzeba zapodać im gdzieś >70W na stronę.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt gru 18, 2007 14:54

kermit_pl1 pisze:mam nadzieje ze wyprowadzilem cie z błedu.

Nie rozumię ,chodzi Ci ,że ceny w UK są mniejsze niż u nas? Może i tak ale w tym sklepie nie uświadczysz głosników Helixa,Focala,Powerbassa,uDimension.....itd. ,a chodziło mi o takie właśnie zestawy .......no też są w UK ale ceny mają kosmiczne (jak na polskie warunki).



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt gru 18, 2007 19:36

kermit_pl1 możesz zamiast Alpine wziąć infinity Kappa http://www.caraudiocentre.co.uk/product ... -22410.htm



kermit_pl1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 00:58
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: kermit_pl1 » wt gru 18, 2007 20:55

powalla pisze:
Może i tak ale w tym sklepie nie uświadczysz głosników Helixa,Focala,Powerbassa,uDimension
..

To co sugerujesz ze te glosniki nie sa warte ceny czy moze lepiej bylo by kupic inne np: Helixa,Focala,Powerbassa,uDimension :panna:
To jak myslisz :foch:


KERmit_pl1 vw Bora 1.9 TDi 115HP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt gru 18, 2007 21:04

kermit_pl1 pisze:sugerujesz ze te glosniki nie sa warte ceny
Skąd mam wiedzieć ,czy są lepsze ,czy gorsze ,jak nie słuchałem tego zestawu Alpine ?Napisałem tylko ,że w TYM sklepie nie ma takich firm jak wymieniłem .
W tym temacie było coś o "sprzętach" w UK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1531088



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt gru 18, 2007 22:41

Poszukaj opini o tym zestawie na forach obcojęzycznych :bajer: Zawsze znajduje coś ciekawego o danym klocku :satan:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości