Wymiana oleju w automacie tiptronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wymiana oleju w automacie tiptronic

Post autor: Egon PŃ » wt paź 24, 2006 13:03

Matka ma mk IV TDI i 5-cio biegowy tiptronic. Dzwonilem dzis po roznych serwisach vw i serwisach automatow i z serwisów VW dowiedziałem sie ze w tiptronicu nie przewidziano wymiany oleju w skrzyni (przynajmiej tym co mamy) Tym samym mowił ze przy przebiegu 300k km dobrze by bylo juz wymieniac, bo juz jest ciemny. Co wy na to. Bo ja zaoszedzilem dzis matce 700zł. Kazdy inny serwis lub warszat chciał wymieniac, a ze 70zł litr a wchodzi go az 7 litrów no i 140 za filtr + robocizna.
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 13:49 przez Egon PŃ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » śr paź 03, 2007 18:23

mam borę 1,9tdi pd 2000r. z tiptronikiem 5-biegowym i podłączam się do pytania o wymianę oleju w asb.niby powinno się wymieniic raz na dwie wymiany oleju w silniku ale jak to wygląda fizycznie i technicznie w tym modelu.



Awatar użytkownika
Blog_Boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:39
Lokalizacja: okolice Słupska

Post autor: Blog_Boy » pn gru 17, 2007 13:17

Sam zastanawialem sie dlugo i czytalem sporo.

Czy wymieniac olej w skrzynce? Ja wymienilem... Zrobil mi to zaklad, ktory siedzi tylko w automatach. Stary olej byl czarny.

VW mowi, ze zmiana w moim modelu wypada co 60 tys. km. Oczywiscie serwis VW chcial tez wymieniac, tyle, ze zadali za to... ok. 800 zl! :rotfl:

Tymczasem wymiana z robocizna wyszla mnie 160 zl (czerwony Dexron III). Takze, wg mnie, lepiej zmieniac, bo koszt niewielki, a koszty naprawy automata, sami wiecie, jakie sa.



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » pn gru 17, 2007 14:06

a ile litrow wchodzi do zwyklego autmatu bora 1.9tdi 90 konna i czy trudno samemu wymienic

a ten Dexron III tojest jaki olej polsyntetyk czy jak sie na to patrzy przy automatach



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn gru 17, 2007 14:13




Awatar użytkownika
Blog_Boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:39
Lokalizacja: okolice Słupska

Post autor: Blog_Boy » pn gru 17, 2007 14:20

mmmmat pisze:a ile litrow wchodzi do zwyklego autmatu bora 1.9tdi 90 konna i czy trudno samemu wymienic

a ten Dexron III tojest jaki olej polsyntetyk czy jak sie na to patrzy przy automatach
Szczerze? Znajdz zaklad, ktory sie zajmuje automatami. Tyle, ze magikow tez jest troche na tym swiecie :D Podzwon, popytaj, pogadaj i wybierz jakis. Rzuc temat na forum, moze ktos Ci doradzi z Twoich okolic.

Sam raczej nie kombinuj - do roznych skrzyn sa rozne oleje, a na wymianie tez troche trzeba sie znac.



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » pn gru 17, 2007 14:25

jestem ze slaska cos w okolicach najlepiej Pszczyny czyli pomiedzy Katowicami a Bielskiem


aporopo jak sie wlacza podgrzewane lusterka w borze



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn gru 17, 2007 14:30

aporopo jak sie wlacza podgrzewane lusterka w borze
włącz ogrzewanie tylnej szyby



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pn gru 17, 2007 14:54

olej w ASB się WYMIENIA w zależności od samochodu co 40 000 do 60 000km, należy pojechać do warsztatu specjalizującego się w ASB albo takiego który przynajmniej ma pojęcie o wymianie oleju w ASB (i wie czym różni się wymiana statyczna od dynamicznej). Oleju wchodzi przy wymianie dynamicznej w zależności od skrzyni 8-12 litrów i należy pamiętać żeby był taki sam (takiej samej specyfikacji) jak ten który już jest w skrzyni.
Polecam lekturę: http://www.automat.pl/news.php



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn gru 17, 2007 18:19

Blog_Boy pisze:Sam zastanawialem sie dlugo i czytalem sporo.

Czy wymieniac olej w skrzynce? Ja wymienilem... Zrobil mi to zaklad, ktory siedzi tylko w automatach. Stary olej byl czarny.

VW mowi, ze zmiana w moim modelu wypada co 60 tys. km. Oczywiscie serwis VW chcial tez wymieniac, tyle, ze zadali za to... ok. 800 zl! :rotfl:

Tymczasem wymiana z robocizna wyszla mnie 160 zl (czerwony Dexron III). Takze, wg mnie, lepiej zmieniac, bo koszt niewielki, a koszty naprawy automata, sami wiecie, jakie sa.
Ja dzwonilem do do najwiekszych serwisów vw w Poznaniu i Wroclawiu i tam powiedzieli ze sie nie wymienia :/

Z sąd moje pytanie, o co tutaj chodzi. Dlaczago sie nie wymienia.

Dlaczego nie przewidziano wymiany płynu do wspomagania w moim golfie III?

Przeciez te plyny nie sa wieczne, nie?



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pn gru 17, 2007 19:21

Egon PŃ pisze:tam powiedzieli ze sie nie wymienia
bo niby się nie wymienia (jak auto ma 100 000km to się je sprzedaje więc po co wymieniać?). W PL brak warsztatów, świadomości mechaników itp. obsługujących ASB

np. opel pozmieniał swoje zalecenia serwisowe i na początku oleju w ASB się nie wymieniało (chyba że policja czy inne specyficzne zastosowanie to wymiana po 105 tyś. km) a teraz wymienia się co 60 tyś. km we wszystkich zastosowaniach.



Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » wt gru 18, 2007 11:08

Ludzie, co wy piszecie do vw w tiptronika nie leje się Dextrona, tak robią tylko rutyniarze,którzy nie mają pojęcia o vw,owszem do innych tak ale do volksa, tu jest przewidziany syntetyk o innych właściwościach i kolorze, a lejąc czerwonego dextrona obniżacie nie tylko koszta ale i żywotnośc i nic tylko czekac na awarię!!!

[ Dodano: 18 Gru 2007 10:18 ]
A tu jeszcze trochę informacji o tiptroniku,tzn.o obsłudze asb jakie otrzymałem na tym forum:
poziom oleju w ASB możesz sprawdzić sam ale jest to trochę problematyczne.Jeżeli nie masz bagnetu ( a raczej nie masz bowiem miały je starsze skrzynie VW-ja w roczniku 97 i czterobiegowej ASB,jeszcze nie tiptronic już go nie mam) to po wjechaniu na kanał powinieneś przeciąć plastikową nasadkę wlewu oleju ASB ( jest ona teoretycznie jednorazowa a znajduje się z przodu skrzyni raczej na dole) odkręcić śrubę w tylniej dolnej części skrzyni i wysunąć rurkę znajdującą się obok niej.Sprawdzasz na pracującym silniku i lewarku na N.Jeżeli poziom jest OK to z wysuniętej rurki olej kapie kroplami,jeżeli jest go za mało to leci strugą i wtedy dolewasz do momentu aż nie zacznie kapać.Wygląda to ( i jest ) trochę skomplikowanie ale jest to zaczerpnięte z instrukcji VW dla serwisów ASO.Szczerze powiem że tego idiotę który zlikwidował kosztujący może z euro plastikowy bagnet i wymyślił takie dziadostwo powinni za jaja powieśić
Ponieważ aby zmienić filtr oleju w ASB trzeba spuścić olej i odkręcić jej dolną część często przy okazji wymieniając jej uszczelkę bo się zrywa przy zdejmowaniu proponowałbym Tobie znalezienie warsztatu w Twojej okolicy specjalizującego się w naprawach i obsłudze ASB ( popytaj np taksówkarzy-oni często jeżdżą automatami i mają dość dobre rozeznanie ) i pojechanie tam na przegląd i wymianę oleju i filtra ASB.Kosztować to będzie może ze sto złotych ( robocizna ) olej i filtr kup w ASO tym bardziej że tam po nr VIN określą Ci jaki olej powinien być wlany do ASB choć przypuszczam że do tiptronika raczej pełno
syntetyczny tzw biały ( to od barwy ) olej do ASB po ok 60 zł litr w ASO.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt gru 18, 2007 14:06

Cóż, ja mam AG4 01M i wymienia się olej co 60k km. Wymienia się TYLKO I WYŁĄCZNIE na olej oryginalny VW, ze względu na jego specyfikację. Na forum tdi.com ktoś robił testy i olej VW jest odpowiedni.

Do AG4 01M wchodzi przy wymianie statycznej 3,5 litra oleju. Po wymianę dynamiczną jedzie się do specjalistów.

A najlepiej to www.automat.pl


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
Blog_Boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:39
Lokalizacja: okolice Słupska

Post autor: Blog_Boy » sob gru 22, 2007 15:59

Wszystko zalezy od typu skrzyni. U mnie jest produkcji JATCO Japan. I ktos powie, ze ma byc tam obowiazkowo olej z nalepka VW? Po pierwsze VW nie jest producentem tej skrzyni (ona chodzi rowniez w Fordach, Roverach itd.), po drugie VW nie produkuje oleju, tylko nakleja swoja nalepke i sprzedaje 3 razy drozej.

Podstawa to dobry warsztat - z dokumentacji skrzyni wyczyta specyfikacje oleju i po sprawie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 188 gości