okablowanie mk2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 18, 2005 08:43
Lokalizacja: radomsko

okablowanie mk2

Post autor: dig » czw lip 21, 2005 10:19

Witam wszystkich.
Mam takie pytanko - posiadam golfa mk2 3d '89 boston, oryginalna onstalacja radiowa wyposażona jest w kostki iso. Jedna to zasilanie prądem, druga odwody głośników. Do kostki głośników dochodzi 8 kabli czyli instalacja na 4 głośniki. Dwa grają standartowo na podszybiu i te były oryginalnie zamontowane, natomiast z tyłu głośników brak i co gorsza nie potrafię zlokalizować ich okablowania. Podejrzewam, że w moim statku nigdy nie było głośników w tylnich boczkach bagażnika więc pozostaje pytanie gdzie kończy się fabryczna instalacja audio bo przecież z wtyczki iso do wiązki dochodzą 4 przewody.
Na koniec dodam, że nie lubię słuchać głośno muzy a i z kasą krucho więc nie krytykujcie mnie za pomysł podłączenia głośników do fabrycznej instalacji audio.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bo cholernie nie chcę mi się ciągnąć tych kabli od kostek radia do samego tyłu. Pozdrawiam :grin:



maku

Post autor: maku » czw lip 21, 2005 12:39

mam ten sam problem :( mam nadzieje ze ktos nam pomoze

[ Dodano: Czw Lip 21, 2005 12:51 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ik%F3w+mk2

na razie tylko to znalazlem, ale to juz cos. U mie z tylu (w bagazniku) tez nic nie znalazlem zadnych przewodow, wiec prawdopodobnie poszukam tej kostki przy dzwiach pasazera i dalej poprowadze wlasna instalacje :)

Pozdro



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob lip 23, 2005 11:21

Końcówki powinny się kończyć albo wewnatrz drzwi albo przed wejściem do gumy łączącej drzwi z karoserią zalecam położenie nowych przewodów a orginalne do wywalenia.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: okablowanie mk2

Post autor: JASKÓŁ » ndz lip 24, 2005 13:51

szukasz kabli głośników z tylnich boczkach bagażnika poszykaj pod wykładziną w bagażniku , no ale najprościej to idz po kablach skoro wystają do radia to gdzieś są chyba że w połowie drogi zostały odciente najlepiej poszukaj pod wukładziną z pszodu w okolicu progów z reguły tamtendy są prowadzone a tak wogule to doradzam wymiane na nowe



Awatar użytkownika
driver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 19:34
Lokalizacja: pisz
Kontakt:

Post autor: driver » pn lip 25, 2005 08:45

ja dopoki mialem fabryczne glosniki gralo dobrze ale jak zalozylem wieksze to kicha na maksa [ przewody] i dlatego nie szukaj nawet fabrycznych bo to szkoda czasu i tak nie bedzie gralo dobrze i wymien na nowe



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw lip 28, 2005 01:24

te kable konczą sie koło silnika dmuchawy, bedzie wtyczka na 4 przewody



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » pt lis 11, 2005 01:39

Siema. Ja mam JETTE ale to w kocu to samo..Zdejmij półkę od strony pasażera.tą zaraz nad nogami.odsłoń matę i zobaczysz końcówkę na tylne głośniki.Zakończone są wtyczką typu molex tzn taka jak zasilacz od kompa..pozdro



Awatar użytkownika
Samael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:30
Lokalizacja: się bierze światlo w lodówce?

Post autor: Samael » sob mar 18, 2006 18:39

czy ktos z was ma rozpiske przewodow kostki ISO (zasilania) fabrycznej instalacji audio? Mam golfa edycja madison z 4 glosnikowa instalacja podlaczenie radia jest na kostki ISO, nie wiem jakie radio bylo zamontowane gdy samochod wyjechal z fabryki ale kupilem je z blaupunktem rcm148. Gdy podlaczalem zasilanie zmieniarki zauwazylem ze oprocz przewodow +12V, podtrzymania pamieci i masy sa jakies 2 przewody ktore nie wiem do czego sluza. Druga sprawa to gdzie w golfie konczy sie wiazka zasilania radia? Myslalem ze gdzies tam bedzie taka listwa przylaczeniowa cos jak te przy glosnikach ale nie ma czegos takiego i kable zawiniete w gabke wchodza gdzies za licznik. Nie wiem gdzie wpiac +/- zmianiarki najprosciej przylutowac do kostki zasilania radia do odpowiednich przewodow ale dla mnie to ostatecznosc.



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 14:46

Jeden z tych kabelków zasilających we wtyczce iso jest na pewno do el. anteny a drugi chyba do jakiegoś po=dświetlenia radia( niektóte modele)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości