Ile wam pali benzyniak ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » sob gru 15, 2007 15:07

sonda moze, ale to by na komputerze wykazalo ze cos jest z nia nie tak.
Od benzyny wiele zalezy, moze tez filtr jest przypchany ten od powietrza lub benzyny, przyczyn duzego spalania moze byc wiele, ale zima zawsze jest ono wieksze
Ostatnio zmieniony sob gru 15, 2007 15:08 przez eidos, łącznie zmieniany 1 raz.



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » sob gru 15, 2007 15:18

to ja mam też 1.8 i to jeszcze automat i się martwiłem że mi latem pali 12 litrów a widze ze to wsumie mało w poruwnaniu do was :D



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob gru 15, 2007 17:19

pr1206 pisze:a czy na pewno macie obaj te same silniki 1,8 ba byly 90km i 75km.?moze tu jest ruznica
silniki ABS były 90 konne kolego :bajer:
Ostatnio zmieniony sob gru 15, 2007 17:23 przez Szosownik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Ile wam pali benzyniak ??

Post autor: JayT » sob gru 15, 2007 17:32

Dziukos pisze:Witam. Mam mały problem :/ Kupilem niedawno sprowadzonego z niemiec GOLF'a III; 1,8 benzyna ... Znajomy ktory zajmuie sie naprawa samochodow powiedzial mi ze powinien palic ok. 9 litrow ... Postanowilem zalac go do pelna, po przejechaniu 100km ponownie zatankowalem i okazalo sie ze spalil 12 litrow :/ Jak sadzicie dlaczego tak duzo ?? Co moge zrobic w tym kierunku aby palil mniej ... Reguluje sie to ??
9 litrów to spalanie średnie. 12l/100km w cyklu miejskim (krótkie odcinki, gaz - hamulec - gaz - hamulec...) to wynik w normie. Na trasie przy spokojnej jeździe (90-110 km/h) osiągam wynik ok. 7,5l/100 km. Na początku, gdy stałem się posiadaczem mojego MK3 też spalał mi więcej niż obecnie - po prostu musiałem się do niego przyzwyczaić :-)

Zrób jeszcze trochę km (najlepiej w trasie) i sprawdzaj spalanie... zwróć uwagę, jak szybko (po ilu kilometrach) wskazówka temp. płynu chłodzącego wskazuje 90 stopni. Nie ruszaj z piskiem opon spod świateł, nie dodawaj gazu jeśli wiesz, że za chwilę musisz zwolnić/hamować. Potem pochwal się wynikami spalania :bajer:


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 165 gości