Regulacja jasności wyświetlacza w CDX-MP40

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Zajdzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 13:05
Lokalizacja: Gdańsk

Regulacja jasności wyświetlacza w CDX-MP40

Post autor: Zajdzik » czw gru 13, 2007 15:26

Witam. mam takie radyjko: sony CDX-MP40 i ostatnio coraz częściej poruszam się samochodem gdy jest ciemno i jasność wyświetlacza wtedy okazuję się za duża i trochę to denerwujące jest jak mi świeci po oczach.
Czy można sterować jasnością wyświetlacza za pomocą regulatora jasności w aucie? a jak tak to jak i co podłączyć by było ok. lub może jest jakaś ukryta opcja przyciemnienia w samym radiu?
szukałem czegoś na ten temat w instrukcji ale niestety się nie doszukałem
wyczytałem w jendnym z tematów, że trzeba odpowiedni kabel z kostki radia podłączyć do oświetlenia samochodu ale nie mam zielonego pojęcia który to a jak już wspomniałem w instrukcji nic o tym nie ma.
Ostatnio zmieniony czw gru 13, 2007 15:26 przez Zajdzik, łącznie zmieniany 1 raz.



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » pt gru 14, 2007 01:05

z tego co kojarze o soniaki tylko wysokich modlach z graficznymi wyswietlaczami maja scieminianie, ale sprawdz w przewodach (najprawdopodobniej pomaranczowy)w kostce zasilajacej o nazwie illumiantiona, illumi itp.

z wiazki auta (iso zasilajace) wychodzi przwod na ktorym pojawia sie + po zapaleniu swiatel i pod ten wlasnie nalezy go podpiac. Ale wydaje mi sie ze ten modelik nie ma tej fukcji.

pozdrawiam
tomek



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pt gru 14, 2007 01:23

Nie ma tej funkcji ten soniak ;-) jak jedziesz w nocy to go otwórz i z głowy ;-)
Jeszcze dodam, że wyświetlacze LCD inaczej się ściemnia jak zwykłe żarówki więc nawet samoróbka regulacji napięcia nic nie da ;-)
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 01:26 przez Ostry!, łącznie zmieniany 1 raz.


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Zajdzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 13:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Zajdzik » pt gru 14, 2007 18:13

w takim razie chyba tylko pozostaje mi go otwierać ;/
albo znajdę jakąś folie przyciemniającą i nakleję na wyświetlacz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości