Xenony plus halogeny - co o tym myślicie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Xenony plus halogeny - co o tym myślicie?

Post autor: CrazyButcher » pn gru 10, 2007 19:25

Witam :)

Co sądzicie o zamontowaniu halogenów do VW, w którym fabrycznie zamontowane są lampy xenonowe? Czy jest to dobry pomysł czy może czynność trochę zbyteczna? Chcę to zrobić, ponieważ zależy mi na poprawieniu widoczności w nocy, szczególnie w trakcie mgły. Nie wiem tylko jak światło z halogenu wpłynie na światło emitowane przez xenon. Czy poprawi widoczność czy raczej nie.

Dziękuję za pomoc!!



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn gru 10, 2007 19:44

Nie lepiej coś takiego sobie włożyc: http://www.allegro.pl/item279264433_hal ... sign_.html
Hella robi też takie, ale zdecydowanie droższe będą



Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » pn gru 10, 2007 21:43

Halogeny z soczewką proponowane przez "kiss" z pewnością dodadzą zajefajnego , drapieżnego wyglądu .
Jednak oryginalne ksenony emitują bardzo ostre światło i nawet mocne
halogenowe światło nawet z soczewką nie będzie w stanie lepiej oświetlić drogi . Przerobiłem ten temat w Octavii i po zamontowaniu halogenów podczas mgły robiło się jeszcze gorzej (tzn jaśniej ale robiła się z mgły biała ściana!).
Może to tylko moje odczucie ale podczas gęstej mgły najlepsza widoczność była w zestawieniu włączone halogeny przeciwmgielne w zderzaku + pozycyjne :)


[img]http://images2.fotosik.pl/282/b589a89788bbbb64med.jpg[/img]

greg

Post autor: greg » pn gru 10, 2007 23:15

Może to tylko moje odczucie ale podczas gęstej mgły najlepsza widoczność była w zestawieniu włączone halogeny przeciwmgielne w zderzaku + pozycyjne
to nie odczucie tylko tak jest



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt gru 11, 2007 14:05

greg pisze:to nie odczucie tylko tak jest
Oczywiście halogeny mają świecić nisko i szeroko to jest ich recepta na sukces!!

Ja planuje taki myk aby do halogenów założyć zestaw do przeróbki na xenon :helm:



Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » wt gru 11, 2007 17:10

pipek71 pisze:po zamontowaniu halogenów podczas mgły robiło się jeszcze gorzej (tzn jaśniej ale robiła się z mgły biała ściana!).
Myślę, że nawet jak mamy zwykłe lampy (nie xenonowe) to podczas mgły również powstaje biała ściana.


Maciuś01 pisze: Ja planuje taki myk aby do halogenów założyć zestaw do przeróbki na xenon :helm:
A można założyć halogeny dające światło jak xenony? Ja myślałem o zakupie takich standardowych halogenów: http://allegro.pl/item276284320_halogen ... n_01_.html



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » śr gru 12, 2007 09:11

CrazyButcher pisze:A można założyć halogeny dające światło jak xenony? Ja myślałem o zakupie takich standardowych halogenów:
Musisz kupic zestaw do przeróbki na xenon w którym żarnik ma kształt zarówki (a raczej obsady) montowanej w konkretnym halogenie. Pełno tego na allegro.



Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pt sty 11, 2008 02:33

Maciuś01 pisze:
greg pisze:to nie odczucie tylko tak jest
Oczywiście halogeny mają świecić nisko i szeroko to jest ich recepta na sukces!!

Ja planuje taki myk aby do halogenów założyć zestaw do przeróbki na xenon :helm:
No właśnie chciałem zapytać kolegę, czy już to zrobiłeś ??
Bo sam to rozważam.
W Golfie IV mam w oryginalnej lampie oprócz miejsca na żarówki świateł mijania H7 i świateł drogowych jeszcze są soczewki jako halogeny.
I rozważałem, czy właśnie tam nie wsadzić XENONU.
Wtedy odpada problem z przeglądami i policją bo do halogenów się nikt nie czepia.
Z drugiej strony halogen daje mniej światła niż np świtała mijania z klosza, tak więc nie wiem czy ten halogen na xenonie będzie dawał taki efekt jak xenon w zwykłej lampie.
czy ktoś to może przerabiał w golfie IV ??



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt sty 11, 2008 16:37

DZIOBEK pisze:I rozważałem, czy właśnie tam nie wsadzić XENONU.
Nie wiem jak jest u Ciebie. Ja w mk 3 mam osobne halogeny więc tam zinstalowałem efekt jest niezły ale tylko optyczny bo poprawy wświatłach nie ma bo halogeny świecą raczej szeroko więc już to olałem. Taki myk polecam jak ktoś ma xenon a dodatkowo jeszcze założyć w p. mgielne ale jako jedyne jest cokolwiek bez sensu.

PS A policja będzie się czepiać tak czy inaczej a jak trafisz na takiego co kuma budowę reflektora mk4 to napewno skończyśz bez dowodu....



Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pt sty 11, 2008 17:26

Maciuś01 pisze:
DZIOBEK pisze:I rozważałem, czy właśnie tam nie wsadzić XENONU.
Nie wiem jak jest u Ciebie. Ja w mk 3 mam osobne halogeny więc tam zinstalowałem efekt jest niezły ale tylko optyczny bo poprawy wświatłach nie ma bo halogeny świecą raczej szeroko więc już to olałem. Taki myk polecam jak ktoś ma xenon a dodatkowo jeszcze założyć w p. mgielne ale jako jedyne jest cokolwiek bez sensu.

PS A policja będzie się czepiać tak czy inaczej a jak trafisz na takiego co kuma budowę reflektora mk4 to napewno skończyśz bez dowodu....
jeśli wsadzisz xenon jako halogen to zarówno drogowe jak i mijania masz więc co najwyżej możesz dostać mandat za nieuzasadnione użycie halogenu zamist mijania.
Właśnie dlatego biorę pod uwagę wsadzenie xenonu jako halogen tym bardziej że mam go w obudowie oryginalnego klosza więc efekt wizualny byłby pewnie fajny.
Choć wydaje mi się że jak wsadzę xenon jako drogowe efekt faktycznie będzie lepszy.

Ps. a Gliarzy kumatych jest póki coo jak w korcu maku, choć niewątpliwie będzie ich przybywać jak w tym temacie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości