DZIWNY DZWIĘK KONTROLKI OLEJU W MK2 ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 14, 2005 21:51
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

DZIWNY DZWIĘK KONTROLKI OLEJU W MK2 ??

Post autor: karul » czw lip 14, 2005 22:08

witam ! od jakiegos czasu po przejechaniu ok 30 KM w ciągu . załacza sie kontrolka oleju i wydaje dzwiek (buczenie ) olej sprawdzałem i wszystko jest niby ok ..co moze byc przyczyną tego ?? pozdrawiam i czekam na opinie



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: DZIWNY DZWIĘK KONTROLKI OLEJU W MK2 ??

Post autor: piotr1979 » czw lip 14, 2005 22:13

karul pisze:witam ! od jakiegos czasu po przejechaniu ok 30 KM w ciągu . załacza sie kontrolka oleju i wydaje dzwiek (buczenie ) olej sprawdzałem i wszystko jest niby ok ..co moze byc przyczyną tego ?? pozdrawiam i czekam na opinie
jest taki dzwiek i kiedys moj brat takie cos mial.nie chce cie straszyc ale masz cos ze smarowaniem nie tak,jak sie dowiem co to dam cynk.pozdro


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
bartuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 21:58
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: bartuch » czw lip 14, 2005 22:32

u ojca w polówce (85') 1.3. Tez to było - identyczne objawy. Zaczelo sie tak dziac po wymianie oleju. Mechaniory wlali za duzo. Ojciec spuscil troszku i było ok



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » czw lip 14, 2005 23:04

jezeli jestes pewien ze z olejem jest wszystko w porzadku to moze to byc wina licznika, a konkretnie jakiegos scalaka umieszczonego za zegarami. wiecej ci nie podpowiem bo po prostu nie wiem ale na kilku forach juz sie spotkalem z tym problemem i byla to wina jakichs przerwanych sciezek gdzies w zegarach. moze na forum juz cos o tym jest?


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » pt lip 15, 2005 20:34

A nie grzeje ci sie przy okazji? Moze masz cos z chłodzeniem (termostat, czujnik w chłodnicy, chłodnica).



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: DZIWNY DZWIĘK KONTROLKI OLEJU W MK2 ??

Post autor: paulox » pt lip 15, 2005 21:16

karul pisze:witam ! od jakiegos czasu po przejechaniu ok 30 KM w ciągu . załacza sie kontrolka oleju i wydaje dzwiek (buczenie ) olej sprawdzałem i wszystko jest niby ok ..co moze byc przyczyną tego ?? pozdrawiam i czekam na opinie
Kiedy był wymieniany olej i jaki był wlany?


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: DZIWNY DZWIĘK KONTROLKI OLEJU W MK2 ??

Post autor: piotr1979 » sob lip 16, 2005 19:13

karul pisze:witam ! od jakiegos czasu po przejechaniu ok 30 KM w ciągu . załacza sie kontrolka oleju i wydaje dzwiek (buczenie ) olej sprawdzałem i wszystko jest niby ok ..co moze byc przyczyną tego ?? pozdrawiam i czekam na opinie
siema!mialem ci napisac co jest z tym bzyczeniem.nie mam dobrych wiadomosci.nie wiem jak u ciebie ale u mojego brata jak takie cos sie stalo to zaraz mial remont silnika. to znaczy ze pompa olejowa czy cos odpowiadajacego za cisnienie nie podaje oleju jak wystepuje bzyczenie.zaraz po bzyczeniu .tak jakby sie zatarl sie na jednym cilindrze.wymienil pierscienie i panewki i auto smiga jak marzenie.to buczenie to takie ostrzezenie jakbys nie zauwazyl kontroli od oleju.ale nie mowie ze u ciebie moze byc to samo.pozdro


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

vmax237

Post autor: vmax237 » sob lip 16, 2005 19:56

jak zalancza sie to przy okolo ciut ponad 2 tys. obortow to jest czujnik walniety.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lip 18, 2005 09:11

Nie straszcie chłopaka od razu remontem.
U mnie po 3-5 minutach pracy włączały się kontrolki i brzęczyk, zjawisko powtarzało się. Przyczyną była pompa paliwa (w MKII 1.3 benz., gaźnik) - trafiona membrana pompy. Przedwczoraj auto dostało nową pompę i jest git (a auto ma prawie 300 tysia, więc też można byłoby skwitować: remont!).

M. zd. może być tak że i u ciebie paliwo przedostaje się do oleju, ale w mniejszych ilościach niż u mnie (brzęczyk po 30 km, więc nie wydaje mi się żeby to świadczyło o remoncie, wtedy włączałby się już w trakcie rozgrzewania silnika), np.:
- trafiona pompa paliwa (jeżeli masz membranową do gaźnika)
- dużo za bogata mieszanka ("wypadają" zapłony)
- padnięta świeca lub przewód zapłonowy, zły kąt wyprzedzenia zapłonu

Sprawdź po odkręceniu korka wlewu oleju do silnika, czy czuć paliwo w oleju (tak tak, trzeba przytknąć nos do wlewu oleju) Jeśli tak, to szukaj przyczyny.



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn lip 18, 2005 09:17

A moży tylko wystarczy sprawdzić czujnik ciśnienia oleju.


Volskwagen - Das Auto.

esperanza23

chłodzenie

Post autor: esperanza23 » pn lip 25, 2005 09:29

Witam,
Miałam taką sytuację jakis czas temu. Olej był wymieniony niedawno a w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka oleju i temperatura nie schodziła poniżej 110. Okazało się,że brakowało płynu w chłodnicy - dolałam i wszystko gra ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości