Czy każdą zwrotnicę można podpiąć pod inne głośniki ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Czy każdą zwrotnicę można podpiąć pod inne głośniki ???

Post autor: g-zone » śr gru 05, 2007 04:20

Jak w temacie, chodzi o zestaw dwudrożny 16 cm



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 05, 2007 04:52

g-zone, jaką zwrotnice chcesz podłączyć pod głośnik 1czy 2 drożna?? co chcesz osiągnąć za efekt??



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » śr gru 05, 2007 05:14

nie wiem, nie jest opisana, ale wygląda konkretnie widać że robiona na zamówienie albo coś takiego, pytam się czy poprostu nie zaszkodzi moim głośnikom jeśli ja zamontuje?? czy są jakieś zastrzeżenia ???



Mam jeszcze pytanie, bo chciałbym podłączyć tweetery pod głośniki 10 cm w podszybiu na jednym kablu, przepraszam za typowo "głupie" pytanie ale takto jest jak nigdy się nie bawiło w Car Audio i elektrykę :helm: , dzięki za odpowiedzi, i oczywiście pochwały polecą :okej:
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 05:24 przez g-zone, łącznie zmieniany 1 raz.



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 05, 2007 05:24

nie ja zakładałem zwrotnice niskotonową do głośników i grały naprawde dobrze ja osobiście niewidze przeciwskazań zeby założyc zwrotnice do twoich głośników



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » śr gru 05, 2007 05:30

g-zone pisze:nie wiem, nie jest opisana, ale wygląda konkretnie widać że robiona na zamówienie albo coś takiego, pytam się czy poprostu nie zaszkodzi moim głośnikom jeśli ja zamontuje?? czy są jakieś zastrzeżenia ???



Mam jeszcze pytanie, bo chciałbym podłączyć tweetery pod głośniki 10 cm w podszybiu na jednym kablu, przepraszam za typowo "głupie" pytanie ale takto jest jak nigdy się nie bawiło w Car Audio i elektrykę :helm: , dzięki za odpowiedzi, i oczywiście pochwały polecą :okej:
Obrazek



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 05, 2007 05:37

g-zone pisze:Mam jeszcze pytanie, bo chciałbym podłączyć tweetery pod głośniki 10 cm w podszybiu na jednym kablu, przepraszam za typowo "głupie" pytanie ale takto jest jak nigdy się nie bawiło w Car Audio i elektrykę , dzięki za odpowiedzi, i oczywiście pochwały polecą
he he ja specjalistą nie jestem ale miałem identyko podlączone głośniki gwistki front + sredniotonowe i grało dobrze (mnie odpowiadało) z tyłu miałem wysokie + srednie + nisokotonowe z założonymi zwrotnicami i grało naprawde głośno :bigok:



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » śr gru 05, 2007 05:41

Poczekam jeszcze na odpowiedzi kogoś innego i pochwały lecą :grin:



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr gru 05, 2007 05:42

g-zone pisze:Poczekam jeszcze na odpowiedzi kogoś innego i pochwały lecą
he he jasne napwewno ktoś ci odpowie i doradzi



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr gru 05, 2007 08:52

m.s pisze:g-zone, jaką zwrotnice chcesz podłączyć pod głośnik 1czy 2 drożna?? co chcesz osiągnąć za efekt??
jak zwrotnice pod 1 głośnik ? jak 2 drożna ? chyba coś kolego kręcisz :)
co to za zestaw ? ogólnie zwrotnice robi sie pod dany zestaw, bo to zwrotnica ustala który głośnik jest cięty przy jakiej częstotliwości, a że głośniki wszystkie nie sa takie same, więc i zwrotnica każda jest inna. Sam musisz zadecydować czy wg Ciebie lepiej to brzmi, czy gorzej, czy bez różnicy
PozdrO



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr gru 05, 2007 13:51

Najprostrze zwrotki można samemu zrobić ,efekt będzie dużo lepszy niż ze zwrotnic z zestawów do 300zł . Kupujesz kondensatory Jantzen(5zł sztuka) i cewki("grosze") z sklepie inetrnetowym chociażby za 50zł(max) i lutujesz wszystko w 1h . Poszukaj kalkulatora do obliczenia wartości cewek i kędziów i zamów podzespoły, ale najpierw trzeba zerknąć na charakterystykę danego głośnika aby wiedzieć na jakiej częstotliwości go "przyciąć". No i oczywiście żeby zdeklasować zwroty z budżetowych zestawów trza zastosować "dzielnik napięcia" rezystory równolegle i szeregowo aby tweet grał 2 razy ciszej od woofera ,czyli około -3dB. Wydaje się strasze ale jest to zadanie na jedno popołudnie ,a efekt po wygrzaniu i osiągnięciu pełnej pojemności kondensatorów będzie .... dobry co najmniej :bajer:

Jak policzysz kalkulatorem częstotliwości na styk to będzie górka w charakterystyce , a to się równa uwypuklonej "średnicy" i wiele osób tak robi specjalnie bo w systemach budżetowych ciężko o "średnice" (zakres dzwieku od ~500Hz do ~8kHz)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 14:07 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 2 razy.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » śr gru 05, 2007 16:23

Łuki pisze:jak zwrotnice pod 1 głośnik ? jak 2 drożna ? chyba coś kolego kręcisz
co to za zestaw ? ogólnie zwrotnice robi sie pod dany zestaw, bo to zwrotnica ustala który głośnik jest cięty przy jakiej częstotliwości, a że głośniki wszystkie nie sa takie same, więc i zwrotnica każda jest inna. Sam musisz zadecydować czy wg Ciebie lepiej to brzmi, czy gorzej, czy bez różnicy
PozdrO
zwrotnice na każdy głośnik niskotonowy, pytam się czy poprostu mozna podłączyć pod inny głośnik ?? nie spali go czy co?


a drugie pytanie mogę tak tweetery przymocować do głośników 10 cm ?? jak na focie ???



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr gru 05, 2007 16:51

g-zone pisze:
zwrotnice na każdy głośnik niskotonowy, pytam się czy poprostu mozna podłączyć pod inny głośnik ?? nie spali go czy co?
zwrotka na głośnik niskotonowy nazywa sie filtrem :)
podłączając go pod inny głośnik, nic nie spalisz, tylko pytanie pod co chcesz podłączać taki filtr ? pod woofer od zestawu odseparowanego ?
g-zone pisze: a drugie pytanie mogę tak tweetery przymocować do głośników 10 cm ?? jak na focie ???
jeśli chodzi o foto powyżej i będzie to z głową zrobione to możesz :)



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » czw gru 06, 2007 02:17

Łuki pisze: jeśli chodzi o foto powyżej i będzie to z głową zrobione to możesz

tzn ?? :-) co można zpiep$$yć ??



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw gru 06, 2007 09:49

Musisz zerknąc na charakterystyki głośników i wtedy będziesz wiedział na jekiej częstotliwości przeliczyć kalkulatorem wartości kędziów i cewek , tak aby tweet i woofer grał na swych optymalnych częstotliwościach. Czyli standard to około 3kHz-3,5khz ,a kalkulatorem liczysz dla 4ohm. Ja w moich mam prawie na styk , bo je weryfikowałem z kolesiem który robi zwrotki i napisal mi że ok (mogłby być większy kędzior na woofer jak 10uF , a nie 6,8uF jak dałem) .Czyli Tweet kędz=4,7uF ;cewka = 0,22mH , Woofer kęd=6,8uF ,cewka 0,36mH i rezystory 1 ohm i 10 ohm ... zwrotki z ESK wymiękły całkowicie :helm:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości