Pykanie z cewki zaplonowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Pykanie z cewki zaplonowej

Post autor: Wojtek-Ka » wt gru 04, 2007 21:24

Witam mam takie pytanie czy cewka zapłonowa w golfie 2 1.8 benzyna automat powinna wydawać jakieś dźwięki. Bo u mnie z niej słuchać pykanie. Mam taki problem ze od czasu do czasu mój samochód w szczególności jak trochę popada nie odpala(mojej dziewczynie - a najlepiej jak mnie nie ma) - ja przyjeżdżam po południu i wszystko gra. Zastanawiam sie czy to może być problem z tym. Chyba ze to pyka coś gdzieś obok cewki zapłonowej ? Dodam ze od czasu do czasu jak samochód postoi kilka dni to akumulator sie rozładowuje - nie jest to regułą bo w tym roku rozładował sie 2 razy po zimnych mokrych nocach - akumulator nowy ze sklepu kupiony w tamtym roku ładnie sie ładuje później także nie wydaje mi sie ze to on. Dodatkowo mam problem z tym ze woda leci mi za skrzynką bezpiecznikową ale to juz czytałem ale to juz znalazłem że to albo podszybie albo otwór gdzies w tamtej czasci auta. Dodam ze auto dzisiaj po postu nie odpalilo po powrocie akumlator ok od pierwszego odpalil.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt gru 04, 2007 21:38

Czy zawsze słychać to cykaie czy tylko jak nie chce sie zał?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » wt gru 04, 2007 21:55

Wlasnie o to chodzi ze nie tylko teraz sie zastanawiam czy to moze nie ta cewka ? Za pare dni wymienie swiece na wszelki wypadek , i przewody wysokiego napiecia bo szczerze mowiac pomyslow juz wiecej nie mam. W tamtym roku mialem to samo z tym autem, na lato byl spokoj teraz z powrotem



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » śr gru 05, 2007 01:24

to pykanie to może być przeskok iskry ,gdzieś być może pęknięty jest korpus cewki,spróbuj obejrzeć po ciemku czy w czasie pracy silnika nie przeskakują przy niej iskry ,jeśli tak to cewka do wymiany ,ewentualnie doraźnie czymś ją pouszczelniać



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » pt gru 07, 2007 15:14

A moglbys przylozyc ucho do swojej cewki jak masz kluczyk przekrecony w stacyjce ? i powiedziec czy tez jest taki efekt ?

[ Dodano: 09 Gru 2007 10:00 ]
Czy ktokolwiek mogl by to dla mnei sprawdzic ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości