AFN na zimnym dymi na niebiesko (nie bierze oleju)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » wt gru 04, 2007 03:12

Wydaję mi się, ze nie masz się czym przejmować. To jest diesel, a w dodatku jest chłodno na dworze. Mój po odpaleniu dokładnie tak samo jak twój trochę kopci. Po wciśnięciu musi zakopcić. Jeśli nie bierze oleju, ani płynu chłodzącego to nie ma czym się przejmować. No chyba, że nie chodzi na wszystkie gary, ale to raczej odpada.Pozdrawiam.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
VW_Bodzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: VW_Bodzio » wt gru 04, 2007 17:35

Ja miałem w swoim życiu już 2 diesle jeden 1.9 TD 75 KM a drugi 1.9 TDI 90 KM i żaden tak nie kopcił jak ten. On dymi gorzej niż autobus jak jest zimny a jak jest ciepły to nie dymi ale za to ciężko pali trzeba go ze 3-4 s. pokręcić a czasami nawet dłużej.



darkob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:40
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: AFN na zimnym dymi na niebiesko (nie bierze oleju)

Post autor: darkob » wt gru 11, 2007 22:54

VW_Bodzio pisze:Witam mam problem gdy odpale silnik z rana i pochodzi sobie chwile a następnie przytrzymam go na obrotach 2000 obr/min to dymi na niebiesto i to dosyć mocno. Odczuwalna jest nierówna praca silnika tak jak by nie przepalał całego paliwa tak jak by "pluł" w wydech. Gdy sie przejade kawałek przestaje dymić i wszystko jest ok. Czy wie ktoś może dlaczego tak sie może dziać?
Może przestawiacz w pompie sie przycina lub wtryskiwacz G80.Zrob LOG 004 na zimnym silniku przyśpieszając.



arwam

Post autor: arwam » śr gru 12, 2007 12:02

sprawdź kompresję i stan wtryskiwaczy ( czy nie leją ).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości