Jakie można maxymalnie mocne założyc żarowki h4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dj_bovorta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw paź 04, 2007 15:51
Lokalizacja: Wola Mędrzechowska
Kontakt:

Jakie można maxymalnie mocne założyc żarowki h4

Post autor: dj_bovorta » pn gru 03, 2007 15:00

Witam

Tak jak w temacie mam pytanie jakie maxymalnie można założyć żarówki do przednich lamp h4 żeby sie nie grzały kable bez przekaźników na oryginalnej instalacji


Looknij na moja golfiane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127106

Str. 2 zdjecia noca

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn gru 03, 2007 15:14

takie jak producent lamp zaleca (zamontowal) 55/60W jakiekolwiek mocniejsze sa scigane prawem jak dasz sie zlapac

[ Dodano: 03 Gru 2007 14:16 ]
a przy okazji ja u siebie zrobilem instalke na przekaznikach i dalem zarowki Osram Night Breaker H4 55/60W i swieca rewelacyjnie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn gru 03, 2007 15:56

Witam
Załóż standardowe 55/60W. Nie ma po co kombinować, te 100W są zbyt mocne, mogą nawet oślepiać, a i zapewne są również mniej trwałe. A kto wie czy nie nadpalą warstwy odblaskowej w reflektorze. Założ H4 55/60 W i będzie git, ew polecam te świecoące bardziej na biało. :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
dj_bovorta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw paź 04, 2007 15:51
Lokalizacja: Wola Mędrzechowska
Kontakt:

Post autor: dj_bovorta » pn gru 03, 2007 16:03

Maćkooo, ew polecam te świecoące bardziej na biało. :D jakie to sa ??

Wiecie kurde te co mam to słabo mi swietą bardzo słabo a narazie nie mam czasu zrobic na przekaznikach


Looknij na moja golfiane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127106

Str. 2 zdjecia noca

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pn gru 03, 2007 16:06

Załóż jakieś standardowe tylko plus 50 lub 60 % światła więcej ,świecą lepiej a nie oślepiają,i nie niszczą reflektorów



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » pn gru 03, 2007 16:26

dj_bovorta, moze masz brudne reflektory. Spróbuj przemyc od wewnątrz


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn gru 03, 2007 19:19

dj_bovorta pisze:Maćkooo, ew polecam te świecoące bardziej na biało. jakie to sa ??
Ja takie sobie kupiłem , ala xenon, spoko są . Super white czy jakos tak, +30% wiecej światła. :bigok:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

79misiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 22:46
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: 79misiek » śr gru 05, 2007 23:44

ja też miałem kiepskie światełka ale założyłem przekaźniki oraz do tego OSRAM Night Breaker i teraz w końcu można jeździć w nocy!!! polecam i jedno i drugie.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 05, 2007 23:56

Maćkooo pisze:mogą nawet oślepiać, a i zapewne są również mniej trwałe.

zwykle 60 tez moga oslepiac, jak sa zle wyregulowane
odkad mam golfa( 3 lata) smigam na 100, przekazniki oczywiscie sa :) , nie narzekam na zuzywanie sie czegokolwiek i szybsze zuzycie zarowek.
Maćkooo pisze:Ja takie sobie kupiłem , ala xenon, spoko są . Super white czy jakos tak, +30% wiecej światła.
a propos pseudo ksenonów , nawiasem o dupe potłuc, to bylo juz wiele razy poruszane na forum jakie zarowki sa godne polecenia.

dj_bovorta, spojrz na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1536367#1536367, moze Ci cos rozjasni :) nie bierz czasem zadnych ala ksenonowych! Badziew! kup dobrej marki zaroweczki
Wczoraj wieczorem mialem okazje przejechac sie Miskiem Carisma z załozonymi zarowkami Osram Night Breaker, powiem szczerze ze to robi wrazenie, swiatło bielutkie, na mokrym asfalcie moze nie porazaja efektem , ale jak jest sucho to mi sie bardzo podoba! troszke kosztuja, bo kolega dal cos kolo 40 -50 zł , ale to mikołaj przyniosł :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw gru 06, 2007 00:13

guti pisze:a propos pseudo ksenonów , nawiasem o dupe potłuc
Ehh guzik prawda , ja dałem za wszytsko 40 zł i jestem zadowolony.
Dla mnie są okk. Nie widze powodu by inwestowac w drozsze jesli takie sa dobre, no chyba ze ktos kupuje chiński szajs, ja przynajmniej kupiłem niemieckie!! :bigok:
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 00:14 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw gru 06, 2007 00:16

Załóż sobie Tungsram +60 dają dobre światło i o wiele więcej widać , nie chcesz ryzykować ja też tak zrobiłę jak panowie pisali i bez przekazników śmigam i jest ok , nie wązhna jest zasze moc a jaki gaz szlachetny jest w środku :pub: kosz 25 zł komplet i są naprawde dobre przy okazji jak wymieniałem strare jedna była Narvy a druga Tungsram +30 :panna:
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 00:17 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw gru 06, 2007 00:18

pseudo xenon to naciaganie na kase kup markowe +50% sa oki tylko mniej godzin swieca


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw gru 06, 2007 00:50

Maćkooo pisze:no chyba ze ktos kupuje chiński szajs, ja przynajmniej kupiłem niemieckie!!
zawsze mozna kupic szajs a'la ksenon :) , marka tych zarowek ,model , foto.Co daje a'la ksenon ? widziales kiedyz zarowki z gazem ksenonem za 40 zł ? chyba wlasnie ten chinski szajs z pieczatka made in Germany w rzeczywsitosci China , albo taiwan,
za jakosc sie płaci niestety. Ksenonowe zarowki h4 , no dla mnie bomba, ksenon jest tylko jeden, a wszystko prawie ksenon to jak wiadomo robi wielka roznice.
norek111 pisze:kup markowe +50% sa oki tylko mniej godzin swieca
co do tych +50% to tez taki chwyt marketingowy, poczytajcie sobie ten artykuł, ktory jest w temacie przeze mnie troszke wyzej podanym, pisza tam ze te wszystkie gratisy mocy to jest sciema, niby swiecenie 15-30 m dalej to jakos sie nie sprawdza , ten kolega ktory uzyczył mi Miska, powiedzial ze tez wcale nie swieca dalej , tylko to swiatło jakie daje lampa jest bielusienkie, widac wszystko na poboczu slicznie, pasy , słupki na poboczu , wszystko co posiada jakies elementy odblaskowe swieci na drodze. A dzisiaj mialem okazje jechac przed nim ,musze stwierdzic ze jak gdzies wjechal w nietrownosc i bujenło autkiem to daje po oczach , widac dwa białę punkty i nic wiecej :) no ale to tylko jak dziure załapie.
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 00:52 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 06, 2007 05:47

Każda żarówka żarowa (czyli wszystkie oprócz ksenonów) daje bardzo duże ciepła. W wysokowatowych mijania to zazwyczaj 80W. Grzeje jak grzałka. Pół biedy w czasie jazdy- reflktor jest chłodzony powietzrem. Ale już jak stoisz - nie. Możesz wygrzać lampę (tzra będzie wymienić, a to koszty). Założenie przekaźników to nie taka wielka filozofia, a zyskasz ok 1-2V na żarówce. Do tego markowe żarówki o standardowej mocy i będzie dobrze. Uwierz - warto.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 321 gości