Padło mi podswietlenie zegarow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lis 30, 2007 01:51

a probował ktos wyciagac zaroweczke nie wyciagajac zegarów ? bo srednio mi sie widzi walka z linka :) przerywa mi w swieceniu prawa zarowka, ta od obrotomierza i wymyslilem sobie ze moze daloby rade dostac sie nie wyciagajac zegarów,, tylko wyciagnac radio, poodpinac przełączniki i kombinowac zeby ja siegnac paluchami :D mam jakies szanse ? bo za kazdym razem jak wpinalem linke to podrapałem sobie rece.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

skoniek18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 16, 2006 19:44
Lokalizacja: PIĄTEK

Post autor: skoniek18 » pt lis 30, 2007 08:28

A ty flinstone co masz stawione zamiast tych zaroweczek



elektryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lis 22, 2007 17:21
Lokalizacja: powaiat świdnicki

Post autor: elektryk » pt lis 30, 2007 09:42

Żaróweczki najlepiej wyjąć po odkręceniu osłony konsoli w której znajdują się wszystkie włączniki. Najwygodniej jest wysunąć najpierw i wypiąć z wtyczek włączniki, jeżeli ktoś ma radio to też będzie przeszkadzało, lepiej je wyjąć, zdjąć nakładki na dzwigniach ogrzewania, wtedy pod spodem będziemy mieli dostęp do wkrętów. Wyciąganie żarówek bez zdejmowania licznika to strata czasu. Zajmnie to o wiele więcej czasu, niz demontaż licznika. Co do diód to także mam zrobione podświetlenie na niebiesko, ale juz niedługo chcę powrócić do żarówek i wymiany filtra na inny kolor, ponieważ brakuje mi jednej niepodważalnej zalety przy oświetleniu żarowym, a mianowicie brak możliwości ściemniania sobie podświetlenia kokpitu w zalężności od upodobania. Przy diodach możliwość regulacji natężenia światła jest znikoma. Dodatkowo diody mają dosyć wysoką iluminacje punktową dlatego polecam rozproszyć światło tak jak ktoś wspominał poprzez zeszlifowanie i zmatowanie diod. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » pt lis 30, 2007 11:08

skoniek18 pisze:A ty flinstone co masz stawione zamiast tych zaroweczek
ja u siebie zostawiłem zwykłe żarówki wciskane 12/1,2 bo wtedy zachowuje sie ściemniacz i światło żarowe moim zdaniem jest przyjaźniejsze :grin: Kolor zmieniłem wymieniając ten zielony pasek filtrujący światło na podwójny pasek czerwonej folii kupionej za grosze w sklepie papierniczym. Próbowalem różne konfiguracje i ostatecznie podświetlenie mam czerwone a zegarek elektroniczny na zielono-dzięki temu nie jest mdło od tej czerwieni :bajer:



skoniek18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 16, 2006 19:44
Lokalizacja: PIĄTEK

Post autor: skoniek18 » pt lis 30, 2007 17:27

cos takiego masz
http://moto.allegro.pl/item276052489_za ... lanie.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości