pare pytanek w sprawie zabudowy bagażnika

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

miko2483
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 22:52
Lokalizacja: kartuzy
Kontakt:

pare pytanek w sprawie zabudowy bagażnika

Post autor: miko2483 » wt lis 27, 2007 22:32

witam wszystkich maniakow vw. mam taki pomysl zeby sobie zrobic w bagazniku zabudowe ale nie jakas skrzynie tylko cos tupu zywica czy laminat zeby pozniej to airbrushem trysnac. mam wizje ale nie nie wiem co musze miec za materialy i czy to sie nasacza zywica czy jakims innym badziewiem. mam nadzieje ze ktos mi da pare instrukcjii.pozdrawiam :food: :okej:
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2007 14:38 przez miko2483, łącznie zmieniany 1 raz.


najpierw powstalo powietrze zaraz potem vw..
vw nie gubi oleju-vwi tak znaczy teren

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » śr lis 28, 2007 00:02

miko2483, bardzo inteligentna wypowiedz ;)


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » czw lis 29, 2007 14:23

Może nie tyle inteligentna, co mało logiczna;)


Podstawowa lista potrzeb:


-Mata szklana(włókno szklane), żywica(duużo) + utwardzacz (dostaniesz w motoryzacyjnym, obi, castormach itp. na dziale samochodowym).

-Przydało by się może trochę folii, albo zapas taśmy malarskiej( do nadania kształtu tworzonej zabudowy od strony blach).

-Jakieś kawałki mdfu, ostatecznie innego drewna , by zrobić szkielet od strony 'widocznej'.

-Szpachla z utwardzaczem.

-Papiery ścierne 80,100,200,500(powinno wystarczyć by na szpachli nie zostało widocznych rys po pomalowaniu).

Ilości dokładnej nie jestem w stanie podać - nie robiłem całych zabudów opartych na w/w materiałach, jednak bawiłem się już w mniejsze elementy zabudowy CA na nich stworzone(zabudowa tweeterów, midbassów i takie tam).

W skrócie to robimy tak że oklejamy najpierw blachę folią, taśmą malarską(parę warstw) lub czymś co się da potem odkleić, dajemy na to włókna szklane, smarujemy żywicą z utwardzaczem, czekamy aż wyschnie i dajemy kolejne warstwy włókna z żywicą(dla zabudowy suba, im więcej tym lepiej oczywiście). W miejscach widocznych walczymy szpachlą(1 warstwa jak wyschnie to szlifujemy, następnie drugą uzupełniamy ubytki).

Radzę wszystkie miejsca do malowania(a więc wszystkie widoczne) szpachlować - drewno czy też żywica ma inną strukturę po pomalowaniu niż gładka szpachla.

Ale i tak, IMO najlepiej zrobić zabudowę samego suba z MDF'u i dopiero potem szaleć z żywicą dla nadania samego wyglądu.



Jeżeli gdzieś napisałem głupoty, to poprawić.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw lis 29, 2007 15:42

no i szpachla z włóknem szklanym :grin:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » czw lis 29, 2007 17:09

ja szpachli przestalem uzywac, przestala sie sprawdzac. Ja korzystam z mat szklanych, zywicy, utwardzacza do zywicy i kleju do plytek (elastycznego) dobrze utwardza konstrukcje.



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » pt lis 30, 2007 13:44

I jeśli się nie mylę, jest tańszy:) Muszę sprawdzić, dzięki Audiofil.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości