Jak podłączyć radio :)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Jak podłączyć radio :)

Post autor: lukaszww » pn lip 11, 2005 15:27

Witam
Pytanie dziecinnie proste, ale ja walczę z podłączeniem już ok. dwóch dni :)

Nie mam w swoim samochodzi kostki, żeby wpiąć ją bezpośredino do radia więc kupiłem kostkę. Z auta wychodzą cztery przewody: czerwony, brązowy, żółto-biały i biało-niebieski. Natomiast na kostce są kolory czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty i niebieski. Teraz jak to podłączyć? Kiedy podłączyłem czerwony-czerwony i brązowy-czarny zero reakcji. Podłączyłem czerwony-czarny i spaliło bezpiecznik. Nie wiem jakie jeszcze mogą być kombinacje i co mam zrobić :). Radio Pioneer DEH 1600R. Z góry dziękuję za pomoc :)



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lip 11, 2005 18:13

U mnie w MK3 jest czarny z brazowym, czerwony z bialoczerwonym a zolty z brazowoczerwonym, reszta idzie w eter zarowno z auta jak i z kostki i wsio gra.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » pn lip 11, 2005 19:50

Ja mam podobny problem z podłączeniem Pioneera DEH3730.Ale sprawdzę rozwiązanie Gitnera


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
alles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 14, 2005 13:44
Lokalizacja: Białogard

Post autor: alles » pn lip 11, 2005 20:27

Witam, przed wekendem walczyłem z Pionneerem DEH-3730, a zrobiłem to tak: zółty (z radia) połączyłem ze stałym zasilaniem ( u mnie czerwony), czarny (z radia) połączyłem z brązowym (w aucie) to masa!, czerwony (z radia) połączyłem z przewodem na którym jest napięcie po włożeniu kluczyka do stacyjki. Wszystko gra do momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki (podobno bezpiecznie) ale można zmostkować żółty i czerwony z radia ze stałym zasilaniem i masz cały czas grające radio. Miałem tak w poprzednim JVC. Miłego podłączania.



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » pn lip 11, 2005 20:42

Jeszcze nie dziękuję Alles.Jutro sprawdzę.Mam nadzieję,że to będzie to


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lip 11, 2005 22:27

Z tych co wychodzą z samochoduu to czerwony napewno pradowy, brązowy masa, a przy radyjku trzeba najczęściej spiąć razem czerwony(stałe zasilanie) i żółty.



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » wt lip 12, 2005 08:31

Sposób Gitnera nie podziałał.Mam inne kolory.
Ale Allesa podziałał.Czerwony z żółtym z radia zmostkowane i podpięte pod czerwony z auta.Brązowy i czarny razem.Chodzi.Danke Alles


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt lip 12, 2005 12:43

alles pisze:Witam, przed wekendem walczyłem z Pionneerem DEH-3730, a zrobiłem to tak: zółty (z radia) połączyłem ze stałym zasilaniem ( u mnie czerwony), czarny (z radia) połączyłem z brązowym (w aucie) to masa!, czerwony (z radia) połączyłem z przewodem na którym jest napięcie po włożeniu kluczyka do stacyjki. Wszystko gra do momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki (podobno bezpiecznie) ale można zmostkować żółty i czerwony z radia ze stałym zasilaniem i masz cały czas grające radio. Miałem tak w poprzednim JVC. Miłego podłączania.
Jedyne prawidłowe i poprawne podłączenie radia opisuje alles i tego proszę się trzymać nie robimy żadnych mostków typu żółty z czerwonym.


TUTENHAMON

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » wt lip 12, 2005 16:12

U mnie pomogło jedynie mostkowanie. Podłączenie kabli każdy osobno, nie pomogło.



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » wt lip 12, 2005 17:38

nie robimy żadnych mostków typu żółty z czerwonym-słowa Tutenhamona



Ale jeśli chcę słuchać radia bez kluczyka,to muszę mostkować.Innego sposobu chyba nie ma?Dlaczego nie można mostkować?


I jeszcze jedno.Czy takie podłączenie jak wyżej nie będzie nadmiernie rozładowywało aku,mimo wyłączonego radia(np.w nocy przed blokiem)?
Chodzi mi tu o brak AAC w stacyjce.


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
alles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 14, 2005 13:44
Lokalizacja: Białogard

Post autor: alles » wt lip 12, 2005 22:42

Witam ponownie, to podłączenie Pioneera DEH 3730 zrobiłem w/g oryginalnej instrukcji, ale Szwagierek 79 zadaje słuszne pytanie, dlaczego po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ma nie grać radio?. Żeby było sprawiedliwie powiem tak: z oryginalnym podłączeniem zrobiłem przez weekend małą wycieczkę Białogard- Wilczy Szaniec i okolice i wkurzało mnie że przy tankowaniu (korek wlewu na ten sam kluczyk) pionieerek nie grał. Więc po przyjeżdzie od razu radio na wierzch i zrobiłem mostek, tak jeżdżę od poniedziałku i nic się nie dzieje, płytka cały czas w odtwarzaczu i nic się nie dzieje. Kumpel podpowiedział że te pionki mają funkcję oszczędzania akumulatora. prawda jest taka że po minucie od wyłączenia radia ( z płytką w środku) klawiszem głównym płytki nie da się wyciągnąć, i tak jest u mnie ( to funkcja oszczędzania) i żeby było śmieszniej to jest też prawidłowe. teraz na wekend jadę z rodzinką na Grunwald to zobaczę czy wszystko po drodze z pionkiem ok.



Awatar użytkownika
Szwagier79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 14, 2005 12:26
Lokalizacja: Kętaki
Kontakt:

Post autor: Szwagier79 » śr lip 13, 2005 05:58

A ja się zastanawiałem o co chodzi z tą f-cją oszczędzania.Dobrze żeś to Alles napisał.

Teraz z innej beczki.Byłeś w Gierłoży?Mieszkam niedaleko.
I rada.Nie jedź na Grunwald w dzień bitwy.Ja pojechałem rok temu.Korek był na kilka km.Mniej więcej od bodajże Pawłowa do samego Grunwaldu.Samochody posuwały się w ślimaczym tempie.Ja na bitwę się spóźniłem,bo Golfik się zagotował w tym korku(zbiornik z Borygo,a wiatrak miałem popsuty).Zresztą co chwila ktoś zjeżdżał na pobocze ostygnąć.
Także szerokiej drogi


Moher nie jest trendy

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lip 13, 2005 08:10

Mienowicie chodzi o to że niedajboże dostaniemy zwarcia bezpiecznik na stałym prądzie nam strzeli a na drugim dostaniemy nastepny prąd stacyjka jest na bezpieczniku jakby co strzela ten i ten i ratuje i radio i autko.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
alles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob maja 14, 2005 13:44
Lokalizacja: Białogard

Post autor: alles » śr lip 13, 2005 08:47

odnośnie zabezpieczenia bezpiecznikami to nie do końca tak jak pisze Tutenhamon. W radiach po to są dwa tzw. zasilania jedno z nich ma za zadanie podtrzymać pamięć radia, a drugi ma za zadanie tylko i wyłącznie zasilać radio, dlatego jest innego przekroju. A jak zmostkuje się dwa przewody zasilające (od radia ) do stałego zasilania w aucie (bezpiecznik 10A) to w razie przepalenia owego bezpiecznika musi wszystkie parametry do radia wprowadzać od nowa.

[ Dodano: Sro Lip 13, 2005 08:59 ]
do Szwagierka 79, tak odwaliłem z rodzinką ponad 1000 km. byliśmy w Gierłoży, Giżycku, Węgorzewie, Kętrzynie i Swiętej Lipce. Co do Grunwaldu to co radzisz żeby zobaczyć bitwę? a Pionieerek gra!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości