Poradźcie czy to kończy się przepustnica ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

=wi=
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 15, 2007 08:28
Lokalizacja: Nasielsk

Poradźcie czy to kończy się przepustnica ??

Post autor: =wi= » wt lis 27, 2007 12:17

Witam wszystkich.
Właśnie od wczoraj mam pewien problem, otóż pop racy wchodze do swojego autka, zapalam i o dziwno zalapał i zgasł i tak kilka razy. Wkońcu się zdenerwowałem i dalem trochę gazu i owszem zapalił, ale jak tylko puściłem zaraz gasł. Więc chcać nie chcąc musiałęm wracać do domu ciąglę go gazując co w Wa-wa po godzinie 15 jest uciążliwe, ręczny i gaz. Jak się tozgrzeje do ponad 80 st. to nie gaśnie ale obroty spadają dosyć nisok dzieś do 500 i się bujają. Na zimnym silniku ja wcisnolem gaz i trzymając go w jednej pozycji, wyrazie skakały obroty. Poza tym zawsze jak włączyłem zapłon to było słychać przepustnice (silnik 1.6 AEE) a teraz nie ma tego charakterystycznego dzwięku, jakby buzera,, czy piszczenia. Słychać natomiast coś wyrażnie w trakcie jazdy.
Czy to przepustnica do wymiany ??



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lis 27, 2007 13:18

moze silniczek krokowy ulegl uszkodzeniu ale nie chcial bym cie wprowadzic w blad, moj jak nie trzymal obrotow tak jak twoj uszkodzeniu ulegl silniczek krokowy


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lis 27, 2007 13:22

przeczyść wszystkie kostki przyłączeniowe dochodzące do wtrysku



=wi=
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 15, 2007 08:28
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: =wi= » wt lis 27, 2007 13:35

T.O.B.I. pisze:moze silniczek krokowy ulegl uszkodzeniu ale nie chcial bym cie wprowadzic w blad, moj jak nie trzymal obrotow tak jak twoj uszkodzeniu ulegl silniczek krokowy
A silniczek masz taki sam ??
I czy ktoś może mi podać numer kat. tego silniczka krokowego ??
Oczywiście do silnika 1.6 AEE. Golf III z 1996



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 27, 2007 13:42

=wi= pisze:to nie gaśnie ale obroty spadają dosyć nisok dzieś do 500
co do niskich obrotów to niestety silniki krokowe mają to do siebie że z czasem spada im wartość obrotów (ja mam u siebie w granicach 650 obr/min) można to jeszcze lekko podregulować ale robi sie to elektronicznie (żadną śrubką)
za brak wolnych obrotów może odpowiadać stycznik biegu jałowego (zamontowany jest on na silniku krokowym) lub czujnik temp. cieczy chłodzącej (błędna wskazania dla koputera silnika)
Ostatnio zmieniony wt lis 27, 2007 13:43 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt lis 27, 2007 20:01

Tu nie ma silnika krokowego. Jest sama przepustnica którą steruje silniczek elektryczny, zintegrowany z przepustnicą. Pod warunkiem że wszystkie kable masz w porządku to niestety wszystko wskazuje na to że przepustnica padła.



=wi=
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 15, 2007 08:28
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: =wi= » śr lis 28, 2007 09:51

No też tak mi się zdawało że tam nie ma jako takiego silniczka krokowego. Kupiłem więc korpus przepustniczy, nowy Simensa, zobaczymy po wymianie jak to będzie działać. Ale na 90% to jest przepustnica, bo jak pisałem wcześniej nie słyszę jej po włączeniu zapłonu, natomiast słychać jak coś się męczy podczas jazdy (w sensie właśnie taki dzwięk wyjący, piszczący, buczenie, ciężko to określić, ale tak wcześniej było słychać przepustnice po włączeniu zapłonu).
Mam nadzięję że wydatek 600 PLN nie poszedł na marne :)


No i temat do zamkniętcia. Okazło się że to przepustnica.
Po założeniu nowej, po włączeniu zapłonu odrazu ją słcyhać.
All ładnie działa :)
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2007 10:16 przez =wi=, łącznie zmieniany 1 raz.



paputek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 03, 2009 20:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paputek » ndz sty 04, 2009 20:17

Witam,

widzę, że wymiana przepustnicy pomogła. Mam taki sam problem z tym, że u mnie po przekręceniu stacyjki na II (przed zapłonem) słychać jak jest naciągana linka, jednak dłużej niż wcześniej przed tymi objawami - gaśnięciem silnika na zimnym i falującymi obrotami na ciepłym.

Mam pytanie, gdyż powoli dochodzę do tego, że konieczna będzie wymiana przepustnicy - jaką polecacie?
Na allegro widzę jakieś tanie zamienniki za ok. 300zł np. tutaj:

http://www.allegro.pl/item517102276_prz ... _lodz.html
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=11261133
http://www.allegro.pl/item520983080_prz ... a_aee.html

Nie wiem czy są warte zachodu, czy czasem nie lepiej doinwestować i kupić lepszą? (co prawda włożyłem już i tak za dużo w różne diagnozy i wymiany, aby naprawić tą usterkę, ale nie stać mnie na badziewne oszczędności na czymś co pochodzi kilka tygodni).

Dziękuje za ewentualne porady.



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz sty 04, 2009 23:45

Dlaczego od razu kupowac nową. Jak widac na załączonych linkach z lewej strony w przepustnicę jest "wbudowany" silniczek krokowy. Widać śrubki imbusowe i czarny plastik. Można spróbować rozkręcić przeczyścić wszystko w denaturacie i świeży smar, poskrecać i może będzie chulać. Ja tak zrobiłem ale w Golfie III silnik 1.8. Tam jest osobny silniczek krokowy ale wg ksiażek serwisowych nierozbieralny. Oczywiście polak potrafi, po wyczyszczeniu i nasmarowaniu obroty sa stabilne (a falowały od 500 do 1000) i od 2 m-cy chdzi jak nowy choć ma 15 lat i 300 tys przebiegu:)


Tomek Dx

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości