Szarpanie, skaczące obroty i dławienie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

olgasw

Szarpanie, skaczące obroty i dławienie

Post autor: olgasw » śr lis 21, 2007 21:26

Witam
Jeżdżę golfen IV z 2000 roku. Silnik AKL 1595, 74kw.
Mam z nim taki problem:
Z reguly po przejechaniu rano 3 km (po poludniu ok 10km- czasem wczesniej) auto zaczyna sie dlawic. Obroty zaczynaja skakac i ciezko jest nim nawet ruszyc spod swiatel, albo przyspieszyc w czasie jazdy ... Zauwazylam ze jak obroty skacza - reflektory zaczynaja mrugac, auto nie reaguje na zwiekszenie obrotow, spod auta slychac pojedyncze gluche metaliczne dzwieki.
Raz nawet zdazylo sie ze silnik zgasl (w czasie jazdy). Czasami pomaga wylaczenie silnika i ponowne odpalenie, w miare uplywu czasu - i ten manewr nie przynosi rezultatow.
Wizyty w serwisie nie przynoszą trwalych efektow (skasowanie bledow komputera pomaga na 3 m-ce - pozniej problem wraca, a w miare uplywu czasu skakanie auta jest coraz wieksze i trudniejsze do opanowania).

W serwisie bylo juz zrobione: wymiana swiec, czyszczenie przepustnicy, wymiana termostatu, czujnika 4stykowego, przekaznika pompy paliwa, wymiana uszczelek kol.ssacego.

Diagnostyka silnika: usterka 00525 028 Sonda lambda G39 zwarcie z potencjalem plus usterka sporadyczna oraz usterka 00537 018 uklad regulacji lambda gorna wartosc skrajna usterka sporadyczna.

W warsztacie twierdza ze trzeba wymienic przepustnice (koszt ok 1500zl). i ze na pewno skakanie nie jest spowodowane usterka lambdy.

Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem? Mozecie cos doradzic? Jezeli to jest wina przepustnicy - ok, ale boje sie ze to nie pomoze, a kasy mi nie zwroca...



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » czw lis 22, 2007 13:40

Hmm, troche dziwny ten warsztat ale ja na odległość bym postawił na sprawdzenie całego dolotu lub katalizator, byłaś może na pomiarze składu spalin? jak nie to podjedź i niech Ci tam określą czy spaliny są ok.


valerio

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw lis 22, 2007 15:15

a wogole przepustnica do silnika AKL allegro 350 plus przesylka no chyba ze wolisz orginal za 1500



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » czw lis 22, 2007 16:00

olgasw: jak ja mialem uszkodzona lambde to silnik nierowno pracowal, jak mu dalem gazu to szarpalo nim itp
Wiec jak lambda jest uwalona to bym ja wymienil a jak to nie pomoze to dopiero dalej bym szukal problemu.

Acha i ja tez tak mialem ze wszystko zaczynalo sie dopiero po rozgrzaniu silnika, jak przejechalem pare km....


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lis 22, 2007 18:06

Podobne objawy mmiał jeden forumowicz i okazało się kable WN i dziurawy wydech



olgasw

Post autor: olgasw » pt lis 23, 2007 21:52

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Będę sprawdzać wszystko po kolei.
Oczywiście jak znajdziemy rozwiązanie tej zagadki - nie zapomnę się nim podzielić. \:D/

[ Dodano: 23 Lip 2008 17:59 ]
No więc wyszło tak:
Golfa już nie mam :( (sprzedany, ale nadal w rodzinie), ale przed sprzedażą oddaliśmy go do warsztatu.
Gość specjalizuje się w VW. Wymienił kilka rzeczy. Między innymi jakąś część od powietrza (pompy powietrza?). Razem z robocizną za całość wziął 400 zł ... i jak na razie nie przerywa...
Może komuś przyda się ta informacja... :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości