stacyjka w mkIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomi08033
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 03, 2005 02:23
Lokalizacja: polkowice

stacyjka w mkIII

Post autor: tomi08033 » sob lip 09, 2005 21:40

witam mam pytanie,a mianowicie wlamali mi sie do auta i stacyjke mam do wymiany.Prosze powiedzcie mi jak zdemontowac stara stacyjke,czy mozna sam wklad wymienic czy trzeba calosc i ile kosztuje stacyjka? prosze o pomoc



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob lip 09, 2005 22:33

wymień sam wkład jeżeli masz stacyjkę całą ,koszt ok 25 zł.kup nową zobacz jak ona wygląda,ponieważ trzeba w odpowiednim miejscu nawiercić otwór,aby wcisnąć blaszkę ( patrz nowy wkład stacyjki)wkładasz kluczyk do starego wkładu i go wyciągasz



GHOSTRIDER

Post autor: GHOSTRIDER » sob lip 09, 2005 23:19

Ostatnio tez wymienialem stacyjke,caly czas pod gorke.najpierw problem ze sciagnieciem tel pieprzonej tulei,ze dwie godziny walczylem ze sciagaczem(tak byla wcisnieta)potem walka z ta sruba zrywalna ale wyrzynarka pomogla.wymiana stacyjki nie jest straszna ale trzeba sie narobic



Bradock

Post autor: Bradock » ndz lip 10, 2005 11:47

2 miesiace temu miałem ten sam problem ze stacyjka. Potrzebna była cała wymiana. Koszt stacyjki 120zł + 40zł dorobienie tej stacyjki do starego kluczyka. Ze sciagnieciem tej tulei jest rzeczywiscie masakra. Bez dobrego ściągacza nie ma szans.Jak już sobie poradzisz z wyciągnięciem to zamontowanie nowej stacyjki zajmie Ci dosłownie pare minut. Jak jeszcze nie wiesz jak zdemontować tą starą stacyje to napisz, postaram Ci sie to opisać,nara



tomi08033
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 03, 2005 02:23
Lokalizacja: polkowice

stacyjka w mkIII

Post autor: tomi08033 » ndz lip 10, 2005 15:41

tak stara stacyjke wyciagnele sila zostala sama obudowa aluminiowa na kolumnie kierowniczej.Powiedzcie czy musze zdjac ta obudowe z kolumny aby zamontowac wklad czy nie i jak to zrobic



Bradock

Post autor: Bradock » pn lip 11, 2005 20:59

ja wymieniałem stacyjke włącznie z blokadą kierownicy,tez ja całą rozwaliłem,potem przepiłowałem blokade i sciagnalem ją silą:). Musisz miec jakiś dobry ściągacz tak żeby ściągnąć tą cholerną tuleje,bo inaczej nie zalożysz nowej blokady. Jak juz sobie poradzisz z jej ściągnięciem to jesteś w domu. Ja musiałem wyciągać całą kolumnę bo nie dało rady.Dopiero po wsadzeniu w imadło zeszła. Potem nasadzasz nową blokade,jest razem ze stacyjką i juz praktycznie pozostaje powkladac i poskręcać to co rozebrales, czyli przełączniki, kostki. Jak masz w aucie immobilajzer to dorób sobie kluczyk do stacyjki.
Stacyjke wraz z blokadą powinienes kupić w granicach 100 zł, a za przerobienie biorą góra 40 - 50 zł,moze taniej. Mnie wyszło wszystko 180 zł ale kupowałem jeszcze wkładke do drzwi kierowcy.Z dorobieniem kluczyka do stacyjki nie ma problemu. Jak masz dobrą tą starą blokade to samą stacyjke też powinienes zalożyc i wtedy będziesz miał mniejsze koszta ale jak ja zalożyc to juz Ci nie powiem bo wymienialem razem z blokada. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 446 gości