Kapie olej z okolic rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rrafalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 18:17
Lokalizacja: Gliwice

Kapie olej z okolic rozrzadu

Post autor: rrafalek » wt lis 20, 2007 21:59

Witam kolegow!!
Mam nastepujacy problem w VW Bora silnik ALH:
Rano zauwazylem ze mam pod autem plame oleju. Pojechalem do mechaniora po odkreceniu oslony okazalo sie ze olej leci z okolic rozrzadu sciagnal oslone pos rozrzadem i stwoerdzil ze ktorys simering leje jednak djagnoza byla bledna .Podobno jest tam jeszcze jakas metalowa uszczelka ktora zeby wymienic trzeba zdjac miske olejowa. Jestem w tym temacie laikiem wiec prosze o jakas podpowiec skad moze byc ten wyciek i jak go zlikwidowac.
Pozdrawiam Rafal



Awatar użytkownika
yosef99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 00:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: yosef99 » wt lis 20, 2007 22:26

myslę że mogą to być simmeringi na rozrządzie, ewentualnie uszczelka pod miską olejową. W tamtej okolicy są także przewody gumowe od intercoolera w których minimalne ilości oleju się znajdują (teoretycznie nie powinno go być) i może z któregoś przewodu kapie...



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt lis 20, 2007 22:44

rrafalek pisze:Pojechalem do mechaniora po odkreceniu oslony
mowa o oslonie paska rozrzadu czy plastikowej podlodze pod silnikiem??
rrafalek pisze:Podobno jest tam jeszcze jakas metalowa uszczelka ktora zeby wymienic trzeba zdjac miske olejowa
??? jesli piszesz ze leci z rozrzadu to co ma miska olejowa do tego??

[ Dodano: 20 Lis 2007 21:47 ]
rrafalek pisze:Jestem w tym temacie laikiem wiec prosze o jakas podpowiec skad moze byc ten wyciek i jak go zlikwidowac.
powiedz dokladnie z kad leci to bedzie wiadomo...jesli po zdjeciu bocznej oslony paska rozrzadu widac ze jest gdzies tam mokro to raczej simering a jesli wejdziesz pod silnik i widac ewidentnie ze z pod miski to uszczelka pod miska


Pozdrawiam Bizak

rrafalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 18:17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rrafalek » wt lis 20, 2007 22:49

Koledzy chodzi mi dokladnie o flansz przedni pokrywy zaworow z tamtad mam wyciek oleju .Moze jakies wskazowki jak to wymieni i gdzie kupic.
Z gory dziekuje
Rafal

[ Dodano: 23 Lis 2007 22:30 ]
Prosze o pilna podpowiedz Dziekuje
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 14:14 przez rrafalek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości