Radio JVC kd-g731 i dysk 2,5 przez przejściówke usb

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Radio JVC kd-g731 i dysk 2,5 przez przejściówke usb

Post autor: wesdam » pn lis 19, 2007 14:08

Czy to co napisałem w temacie jest możliwe? Wiem że na pewno będzie potrzebne napięcie +5V. Czy ktoś próbował np podłączyć to przez zasilacz 5 voltowy do zapalniczki?



Awatar użytkownika
Pelos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 22:30
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Radio JVC kd-g731 i dysk 2,5 przez przejściówke usb

Post autor: Pelos » wt lis 20, 2007 10:35

wesdam pisze:Czy to co napisałem w temacie jest możliwe? Wiem że na pewno będzie potrzebne napięcie +5V. Czy ktoś próbował np podłączyć to przez zasilacz 5 voltowy do zapalniczki?
Niektore dyski 2,5" biora 0,5A. Teoretycznie w normie USB jest napisane, ze gniazdko ma dostarczyc max. 0,5A wiec powinno byc ok bez zewn. zasilacza.
Pochwal sie jak to radio Ci dziala, bo sie tez rozgladam za jakims. Chodzi mi konkretnie jak plyta CD-audio sie odtwarza, czy mocno przeskakuje :helm:
Dzwiek slyszalem, ze ok ?


--
pozdrawiam
http://fotoblog.pelos.pl
Moj Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141762

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt lis 20, 2007 10:53

Zobacz jakie masz dostepne prędkości przekazu danych w instrukcji. Jak Low-speed to prąd bedzie max 100mA,a jak FULL-speed to 0,5A. Heh ...właśnie pisze prace o USB :panna:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » wt lis 20, 2007 11:50

Radyjko jest spoko. Ma wyjścia na 3 wzmaki, regulacje tonów niskich średnich i wysokich, czytelny wyświetlacz, ogólnie jest cacy:). Co do płyt cd audio to szczerze powiem ze nie sprawdzałem bo wogóle takich nie posiadam w aucie. Tylko moim zdaniem ten pilot jest bez sensu przynajmniej dla kierowcy. Bardziej by sie przydał taki na kierownice:). Dzisiaj wykopie jakaś cd audio przejadę sie po mojej super drodze wokół domu i dam znać czy wytrzymuje. Jak miałem KD-g612 to szczerze powiem nie było rewelacji ze zwykłymi płytami przeskakiwało dosyć często.

W instrukcji tego mojego new radyjka wyczytałem ze ma usb full speed. Podłączałem dysk przez przejściówkę usb i niestety nie odpala. Identyczna sytuacja jak bym podłączył go pod kompa pod port usb 1. Z tego co wiem to usb2.0 ma 2 prędkości full speed gdzie transfer jest taki jak na usb 1.0 i high speed gdzie juz transfer jest w granicach chyba 480 mb/s i właśnie pod ten można podłączyć dysk 2,5 bez dodatkowego zasilania.



Awatar użytkownika
Pelos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 22:30
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Pelos » wt lis 20, 2007 13:12

wesdam pisze:Radyjko jest spoko. Ma wyjścia na 3 wzmaki, regulacje tonów niskich średnich i wysokich, czytelny wyświetlacz, ogólnie jest cacy:). Co do płyt cd audio to szczerze powiem ze nie sprawdzałem bo wogóle takich nie posiadam w aucie. Tylko moim zdaniem ten pilot jest bez sensu przynajmniej dla kierowcy. Bardziej by sie przydał taki na kierownice:). Dzisiaj wykopie jakaś cd audio przejadę sie po mojej super drodze wokół domu i dam znać czy wytrzymuje. Jak miałem KD-g612 to szczerze powiem nie było rewelacji ze zwykłymi płytami przeskakiwało dosyć często.
No wlasnie - tak naprawde jaki jest mechanizm to wychodzi na zwyklych audio. Mp3 mozna lyknac odrazu cala do pamieci i sie nie przejmowac ze trzesie. Przy audio ciezko to zrobic bo duzy nieskompresowany strumien audio leci. To cut a long story short - bede bardzo zobowiazany za test KD-G731 z plytka audio :D


--
pozdrawiam
http://fotoblog.pelos.pl
Moj Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141762

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » śr lis 21, 2007 10:10

Sprawdziłem dzisiaj jak grają zwykle płytki jadać do pracy. I jest spoko nic mi nie przeskakiwało jak w poprzednim. Także polecam to radyjko. Hehe dawno nie słuchałem zwykłych cd audio i powiem wam że dźwięk jest jednak dużo lepszy od mp3. Poprostu w mp3 nie ma takiej dynamiki jak na zwykłych płytkach. Chyba przerzucę się na cd audio:D.



Awatar użytkownika
Pelos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 22:30
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Pelos » śr lis 21, 2007 10:39

wesdam pisze:Sprawdziłem dzisiaj jak grają zwykle płytki jadać do pracy. I jest spoko nic mi nie przeskakiwało jak w poprzednim. Także polecam to radyjko. Hehe dawno nie słuchałem zwykłych cd audio i powiem wam że dźwięk jest jednak dużo lepszy od mp3. Poprostu w mp3 nie ma takiej dynamiki jak na zwykłych płytkach. Chyba przerzucę się na cd audio:D.
Spoko :) Witaj w klubie. Moze bitrate masz jakis maly. Powyzej 190kbit juz raczej nie powinienes slyszec roznicy. No chyba, ze Cie nie doceniam :helm:
Dzieki za sprawdzenie :)


--
pozdrawiam
http://fotoblog.pelos.pl
Moj Variant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141762

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » śr lis 21, 2007 13:38

spoko ale czy ma moze ktos pomysl jak podlaczyc do tego radyjka dysk 2,5 calowy? Moze ktos juz takie cos praktykowal bo na samej przejsciowce niestety nie idzie



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 21, 2007 15:22

Pelos pisze: Moze bitrate masz jakis maly. Powyzej 190kbit juz raczej nie powinienes slyszec roznicy.
Przy tym radiu mozesz zrobić testy i jestem pewny ,że MP3 odróżnisz . W sobotę testowałem płytę nagraną jako CDAudio z "flacka" ,niby bezstratnie itd.itd. razem z "oryginalną " płytą .........no i po odsłuchach wywaliłem tego CDRa w krzaki :-) .Róznica była tak odczuwalna ,że nie chciałem wierzyć ,bo miało różnicy nie być ..........,a była i to spora. Niestety ceny płyt są jakie są i my mamy wypłaty jakie mamy ,więc dalej będziemy przerabiać Mp3 (flac,mpc itd.......) na CDaudio "udając" ,że tak jest lepiej ..........chociaż moim zdaniem jest trochę lepiej ale do oryginału nawet nie ma porównania.

PS:ta płyta ,to Focal nr.5 >polecam.......ale tylko oryginał :-)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lis 21, 2007 22:07

powalla pisze:PS:ta płyta ,to Focal nr.5 >polecam.......ale tylko oryginał
Też polecam, ale szkoda, ze na poczatku tak smęcą.



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » śr lis 21, 2007 22:37

a co to jest za płytka też bym posłuchał jak mówicie że takie dobre?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lis 21, 2007 23:26

Taka płytka testowa Focala
Wokale pewnej pani potrafią przestraszyć swoją głębią :grin:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 21, 2007 23:30

I na 16 utworze "szukamy" w aucie psa :-)




PS: to takie OT ,ale jutro to sam sobie usunę ,żeby nie było :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości