problem z zablokowanym zamkiem tylnim

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

problem z zablokowanym zamkiem tylnim

Post autor: jak_rog » czw lis 15, 2007 13:53

mam mega problem. czy ktoś miał już podobny i jak sobie z nim poradził ???? zablokował mi się zamek tylni, lewy w golfie IV. zdjąłem boczek (blokada dla dzieci nie była włączona), zdjalem aluminiową pokrywę na drzwiach widzę zamek ale za żadne skarby nie moge go otworzyć . poprostu sie zaciął tak ze ani z jednej strony ani z drugiej strony nie da się otworzyć. jak można go otworzyć ????????
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 16:09 przez jak_rog, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw lis 15, 2007 18:26

masz nowy zamek już? jak tak to jest strona gdzie są fotki jak rozebrać i trzeba po prostu rozebrać i otworzyć mechanicznie http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/



jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: jak_rog » czw lis 15, 2007 21:04

greg pisze:masz nowy zamek już? jak tak to jest strona gdzie są fotki jak rozebrać i trzeba po prostu rozebrać i otworzyć mechanicznie http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/
wszystko swietnie kolego - super porada ale problem jest większy bo zamek jest zamknięty i drzwi także, nie ma dostępu do śrub zeby odkecić zamek i klamkę !! a jak sam wiesz w passacie jest lepszy dostęp do samego zamka (blizej krawędzi drzwi). a golfie nie masz szans nic przy nim pogrzebać - jedynie jakoś go zniszczyć, uciąć coś zeby poprostu puścił - tylko co ???????


i jeszcze takie pytanie - czy da radę jakoś zdjąć z całymi drzwiami może czy coś w tym stylu ?????? poprostu naprawdę jest zablokowany na amen !!!

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 18:03 ]
zamek otwarty :)) jedynym sposobem było nacięcie od wewnątrz kątówką dziury 4x 4cm w blachach (za mechanizmem blokującym rygiel w drzwiach) i po mocnym walnięciu młotkiem puścił ten rygiel i drzwi otworzyły sie po pociągnięciu za linkę. zamek po prostu się rozwalił i został zablokowany. co się okazało mam nastepny problem ... zamek pieknie zmieniłem na inny sprawny ale ... tu dopiero się problem zaczął - nie mogę odkręcić śruby tej rozpierającej klamkę (okręcony łepek w środku i żadnym kluczykiem nie podejdę ... po weekendzie może dziurkę nawiercę i wykretakiem spróbuje ją wykręcić ... miał ktoś już taki problrem ????
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 21:13 przez jak_rog, łącznie zmieniany 1 raz.



Rafciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 12, 2008 14:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Rafciq » pn maja 12, 2008 15:44

Mam podobny problem z zablokowanym zamkiem ale w przednich drzwiach pasażera. Ciągnięcie za klamkę zewnętrzną i wewnętrzną nic nie daje, kręcenie kluczykiem też bez skutku. Napęd zamka działa, bo go słychać, widać także ruchy kołka. Drzwi zamknięte na amen :crazy:
Czy ktoś wie jak bez rozwalania samochodu otworzyć drzwi z tak zablokowanym zamkiem?

Pozdrawiam

[ Dodano: 26 Maj 2008 09:06 ]
Rozwiązałem problem zamkniętych na amen przednich drzwi po stronie pasażera. Zrobiłem to bez robienia żadnych szkód.
Mój problem pojawił się, gdy po rozebraniu i złożeniu drzwi po raz pierwszy je zamknąłem. Wtedy to okazało się, że już nie daje się ich otworzyć ani do wewnątrz ani od zewnątrz.
Teraz już wiem, że problemem była źle wyregulowana linka łącząca klamkę zewnętrzną z mechanizmem zamka. Jej nieodpowiednie naciągnięcie powoduje, że zamek blokuje się. Po tych doświadczeniach wiem, że po złożeniu drzwi nie należy montować wkładki tylko zamknąć drzwi bez niej i sprawdzić czy linka jest dobrze wyregulowana, jeżeli nie to można bezproblemowo poprawić ustawienie przez otwór po wkładce.
Ponieważ miałem zamontowaną wkładkę rozwiązałem to w następujący sposób: odciągnąłem do końca zewnętrzną klamkę i małym wkrętakiem wysunąłem końcówkę linki z klamki następnie tak długo manipulowałem aż udało mi się tą końcówkę wsunąć z powrotem w klamkę, ale o milimetr może dwa niżej. W ten sposób doprowadziłem do poluźnienia linki i gdy puściłem klamkę zamek zaczął działać.

Pozdrawiam :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości