jak wyją pompe paliwa - potrzebna szybko porada

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

jak wyją pompe paliwa - potrzebna szybko porada

Post autor: terago » pn lis 12, 2007 16:04

witam
jak w temacie potrzebuje szybko pomocy jak wyją ze zbiornika pompę paliwa - jest to golf 3 silnik 1,8 AAM juz dostałem sie do zbiornika ale nie moge wyją zespołu pompy. w serwisowce napisali wyją zespół pompy paliwowej ale nie napisali jak czy trzeba wypinac ja z zespołu czy tak jak słyszałem że trzeba przekręci o 45 stopni w lewo i wyciąągnac - nie idzie mi to cholerstwo w zaden sposob. pomocy mam odkrecona pokrywe zbiornika i musze wyjac pompe



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pn lis 12, 2007 16:08

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=133605

[ Dodano: 12 Lis 2007 15:11 ]
NIe wiem za co Ty tam ciągniesz ale cały koszyk z pompą i pływakiem odczepia się od dna baku po przekręceniu o 45 stopni w lewo.



terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » pn lis 12, 2007 16:14

dzieki wielkie za pomoc ide ja wyjac - napisze pozniej o efektach

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 18:42 ]
Dzięki za pomoc - udało się wyjąć - generalnie na początku troche za delikatnie to robiłem i bałem się że coś po urywam ale wylazła. Rano odbieram nową - masz jakieś wskazówki co do montażu?? A właśnie jak się włoży nową pompę to nie powinno się jej zalać trochę paliwem lub też zaciągnąć paliwa przez rurkę?? punkcik za pomoc :D



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn lis 12, 2007 20:38

Nic nie trzeba zalewać (chyba że robaka z kolesiem jak pomoże :P . Pompka sama się zalewa bo jest zanurzona w paliwie. Jedynie po podłączeniu ze dwa, trzy razy przekręcić kluczyk stacyjki, aby paliwo dotarło do wtrysku.



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt lis 13, 2007 10:55

Trzeba zwrócić uwagę na to czy pompa razem z koszykiem jest dobrze przymocowana do dna baku, żeby potem nie musieć drugi raz otwierać baku jak zacznie latać.
Pozatym na przyszłość staraj się mieć trochę więcej paliwa w baku, bo pompa jest smarowana i chłodzona paliwem. Zwłaszcza jeśli masz LPG to nie jeździj na rezerwie.



terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » wt lis 13, 2007 14:34

dzięki już zamontowałem - w końcu autko odpala WIELKIE DZIĘKI wszytkim pomocnym GOLFIARZOM
Pozdrawiam :majkel:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości