MK3 GTI 2.0 - stozek zamiast standardowego filtra powietrza.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Kaziu7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 04, 2006 08:19
Lokalizacja: Nowa Ruda
Kontakt:

MK3 GTI 2.0 - stozek zamiast standardowego filtra powietrza.

Post autor: Kaziu7 » sob lis 10, 2007 02:34

Witam

Moja oryginalna obudowa filtra powietrza jest w kawałkach, i mam problem z kupieniem nowej (uzywanej ale w jednym kawalku).
Dlatego zastanawiam sie nad zalozeniem filtra stozkowego.

Mam jednak troche watpliwosc a w mojej miescinie nie bardzo mam sie kogo o rade zapytac :(

Chcialbym dokonac tylko wymiany samego filtra. czyli puszke ze starym filtrem usuwam i do przeplywomierza podlaczam kawalek rurki aluminiowej z filtrem stozkowym (cos takiego jak tutaj : http://www.allegro.pl/item263689183_now ... g_bmw.html
(tylko ze do golfa)


Pozostala czesc instalacji dolotowej (czyli od przeplywomierza do przepstnicy chce zostawic bez zmian) kawalek plastikowej rury oryginalnej w ktorej jest zamieszczony pierscien redukcyjny od gazu (nie wiem jak sie to fachowo nazywa)

Oczywiscie czeka mnie wizyta u gazownika na regulacji i zamontowaniu zaworu bezpieczenstwa na tej plastikowej rurze dolotowej, wole dmuchac na zimne i w razie gdyby znowu mi cos strzelilo to wolalbym by czesc energii poszla przez zawor bezpieczenstwa niz cala przez przeplywomierz.

Jakie sa plusy i jakie minusy instalowania stozka przy LPG i czy moja wersja bedzie dzialala prawidlowo? czy tez bede musial zamontowac aluminiowa rure miedzy przeplywomierzem a przepustnisa i na nowo doprowadzac LPG?

Kaziu



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » sob lis 10, 2007 09:21

Pewnie że można filtr... ale tak jak piszesz potem mozna podjechac do gazownika i zamontować tą klapke oraz drobna regulacje. Filtr stożkowy tzreba tez czyścić więć kup może taki co jest w obudowie jakiejś. Stożek możesz nawet założyć prosto na przepływke jak da sie tak spasować.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob lis 10, 2007 13:10

http://www.allegro.pl/item263692856_ada ... zkowy.html takie coś będizesz potrzebował, a wyglada to tak (bez obudowy) Obrazek
Tutaj co prawda 1.8 GTi ale przepływka taka sama. Musisz jeszcze dorobić mocowanie przepływomierza bo normalnie jest przykręcony do obudowy filtra, tutaj jest przykręcony pod ori 2 śruby na kielichu. LPG jeśłi jest w dobrym stanie reduktor i mikser dobrej średnicy będzie dobrze działać



Kaziu7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 04, 2006 08:19
Lokalizacja: Nowa Ruda
Kontakt:

Post autor: Kaziu7 » śr lis 28, 2007 00:20

Stożek już zamontowany autko śmiga aż miło :)

Pozdrawiam
Kris



Awatar użytkownika
slowik_GTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: pt maja 04, 2007 09:23
Lokalizacja: Rychtal k/Kępna
Kontakt:

Post autor: slowik_GTI » śr lis 28, 2007 13:51

Kaziu7, masz może jakieś foto jak to wyszło?
Byleś na ustawieniu gazu?Nie ma żadnych problemow z lpg?


[color=red][b]MK I -->[/b][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=244554[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości