jak ruszam to gaśnie (odcina zapłon)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kawol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 11:30
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

jak ruszam to gaśnie (odcina zapłon)

Post autor: kawol » ndz lip 03, 2005 14:34

mam taki problem,
gdy ruszam, auto od razu gaśnie, wskazówka obrotomierza momentalnie wędruje do zera, najwyraźniej coś odcina zapłon.
efekt jest o tyle dziwny, że gdy auto stoi, silnik pracuje, ale wystarczy go nawet ręcznie pobujać i zaraz gaśnie. co ciekawe, gaśnie tylko przy przyspieszeniu do przodu - jak cofam, gaśnie dopiero przy hamowaniu.
przejrzałem już wszystko pod maską, ruszałem wszelkimi możliwymi kabelkami, nic.
macie jakieś pomysły? miał ktoś taki problem?
w przyszlym tygodniu rozbiorę deskę, może tam się coś popsuło?
auto to vw jetta 1.8 PB LPG
pozdrawiam



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz lip 03, 2005 22:59

wygląda jakby coś z elektryką , zerknij jeszcze na przewody przy stacyjce i przy pompie paliwowej choć nie wydaje mi sie zeby tam mogło coś samemu sie poluzować , pozdro :-)



kawol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 11:30
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: kawol » ndz lip 03, 2005 23:48

adamo122 pisze:wygląda jakby coś z elektryką , zerknij jeszcze na przewody przy stacyjce i przy pompie paliwowej choć nie wydaje mi sie zeby tam mogło coś samemu sie poluzować , pozdro :-)
zerkne na te przewody, owszem. co do pompy to raczej nie, bo po odłączeniu pompy silnik jeszcze pracuje przez chwile
pozdrawiam



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pn lip 04, 2005 09:35

a alarm masz???


MORE POWER

kawol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 11:30
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: kawol » pn lip 04, 2005 11:29

cobra333 pisze:a alarm masz???
nie, nie mam.
mam swojej roboty "immobilajzer" też myślałem że to on, ale odłączyłem go i nadal jest kapa.

teraz tak myślę, czy gdzieś się masa nie gubi, tylko ewentualnie gdzie mogłaby się tracić, żeby auto samo gasło...?

dodam jeszcze, że gaśnie tylko gdzieś na sekunde, w momencie przyspieszania lub jazdy do przodu, jak wjeżdżałem do garażu i podgazowywałem silnik do ~3tys. to czasem jeszcze zdążył zaskoczyć z powrotem. niemniej za każdym razem gdy gasnął, wskazówka obrotomierza spadała na zero.



wojtasss82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 15, 2005 16:08
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: wojtasss82 » czw lip 07, 2005 09:36

Kolega miał coś takiego w mkIII... najpierw wymienili mu halotron... było ok. potem założył takie małe zabezpieczenie odcinające zapłon w momencie otwarcia drzwi kierowcy. Gubił masę...


Był MK II 1,8 RP
Jest PASSAT B4 2,0 ADY

(golfizna została dla ojca:) )

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości