odnosnie gum usztywniajacych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

odnosnie gum usztywniajacych

Post autor: sawik160284 » wt lis 06, 2007 11:38

jeszcze jedno pytanko.a mianowicie kupilem gumy usztywniajace o srednicy 10cm i wysokosci 3 cm i sie okazalo ze jak zalozylem je na przednie sprezyny to tylko objely 3/4 srednicy wiec je zdjalem.czy te gumy musza byc na calej srednicy sprezyny? czy musza byc luzno zeby mozna bylo je przesuwac na opuszczonym? chyba kupilem za male gumy ale tak poradzili mi koledzy



Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » wt lis 06, 2007 13:01

witam,ja jak zapytalem na tym forum o te gumy to zostalem niemalze zlinczowany ze to niebezpieczne ze sprezyny moga peknac itd.mimo to zalozylem te gumy po dwie na tyl i przy 5 osobach nie obciera podwozie o asfalt.po przejechaniu ok 3 tys na tych gumach nic sie nie dzieje ze sprezynami i nie szlifuje juz podwozia.uwazam jednak ze te gumy to polsrodek poniewarz nowe odboje i sprawne amory i sprezyny niewysilone powinny dzialac bez zadnych gum.nie polecam tych gum gdyz zbyt duzo jest negatywnych opinii forumowiczow na temat stosowania tych gum.
sawik160284,kupiles dobre gumy a moga byc po dwie lub po jednej zalezy ile chcesz podniesc i utwardzic przod(utwardzenie tylko w dolnej partii) a propo czy luzno czy nie, jezeli ich nie zamocujesz do sprezyny to wypadna podczas jazdy wiec mozna je zamocowac opaskami plastikowymi (ja tak mam),nalezy zrobic w opasce otwory wiertarka i spiac je ze sprezynami zeby sie nie przesuwaly lub nie wypadly.nie nalezy zaciagac zbyt mocno tych opasek bo ja tak zrobilem i po prostu pękły.jeszcze raz chcialbym zaznaczyc ze te gumy to ostatecznosc jesli sprezyny juz sa kiepskie.jesli na sprezynach sa jakiekolwiek pekniecia to nie polecam zakladania czegokolwiek z wiadomego powodu tylko szybka wymiane na nowe(lub uzywane ale w bdb stanie).

[ Dodano: 06 Lis 2007 12:03 ]
poprawka: otwory zrobic nie w opasce a w gumie.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » wt lis 06, 2007 14:02

Robert Pala pisze:witam,ja jak zapytalem na tym forum o te gumy to zostalem niemalze zlinczowany ze to niebezpieczne ze sprezyny moga peknac itd.mimo to zalozylem te gumy po dwie na tyl i przy 5 osobach nie obciera podwozie o asfalt.po przejechaniu ok 3 tys na tych gumach nic sie nie dzieje ze sprezynami i nie szlifuje juz podwozia.uwazam jednak ze te gumy to polsrodek poniewarz nowe odboje i sprawne amory i sprezyny niewysilone powinny dzialac bez zadnych gum.nie polecam tych gum gdyz zbyt duzo jest negatywnych opinii forumowiczow na temat stosowania tych gum.
sawik160284,kupiles dobre gumy a moga byc po dwie lub po jednej zalezy ile chcesz podniesc i utwardzic przod(utwardzenie tylko w dolnej partii) a propo czy luzno czy nie, jezeli ich nie zamocujesz do sprezyny to wypadna podczas jazdy wiec mozna je zamocowac opaskami plastikowymi (ja tak mam),nalezy zrobic w opasce otwory wiertarka i spiac je ze sprezynami zeby sie nie przesuwaly lub nie wypadly.nie nalezy zaciagac zbyt mocno tych opasek bo ja tak zrobilem i po prostu pękły.jeszcze raz chcialbym zaznaczyc ze te gumy to ostatecznosc jesli sprezyny juz sa kiepskie.jesli na sprezynach sa jakiekolwiek pekniecia to nie polecam zakladania czegokolwiek z wiadomego powodu tylko szybka wymiane na nowe(lub uzywane ale w bdb stanie).

[ Dodano: 06 Lis 2007 12:03 ]
poprawka: otwory zrobic nie w opasce a w gumie.

dzieki za opinie.amorki wydaje sie ze sa w porzadku jak i sprezyny.grunt to ze na mocnych dziurach czepiam spodem pojazdu i taki to tego mankament.czy ta guma ma pokrywac cala srednice sprezyny czy moze mniej?
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 14:04 przez sawik160284, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt lis 06, 2007 15:35

Dobrze gdy będzie obejmować całą średnice



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » wt lis 06, 2007 15:41

a jak moja obejmuje 3/4 srednicy to wieksze ryzyko pekniecia sprezyny jest?

to jak z tym jest??

[ Dodano: 07 Lis 2007 16:42 ]
czy te gumy musza byc na calej srednicy sprezyny? czy trzeba je mocowac czyms do sprezyn zeby nie spadly?
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 19:55 przez sawik160284, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » czw lis 08, 2007 12:38

ryzyko pekniecia sprezyny na jednej gumie czy na dwoch jest podobne, tak czy siak moze peknac.mozesz zrobic tak:zaloz po jednej na przod zamocuj opaskami zeby sie nie wysunely, pojezdzij troche i zobaczysz czy dalej obciera,jak tak to dodaj jeszcze po jednej.ja nie mam z przodu gum bo sie zle jezdzilo tzn przod sie podniosl i na zakretach nie bylo zbyt stabilnie.ps.moje gumy sa dosc miekkie wiec jesli twoje tez nie sa zrobione z jakiejs bardzo twardej mieszanki to przy obejmowaniu 3/4 sprezyny nie powinny peknac.

jesli choc troche pomoglem to za malutki punkcik bylbym wdzieczny :crazy:



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » czw lis 08, 2007 13:56

Robert Pala pisze:.ps.moje gumy sa dosc miekkie wiec jesli twoje tez nie sa zrobione z jakiejs bardzo twardej mieszanki to przy obejmowaniu 3/4 sprezyny nie powinny peknac.

:

ale ja pytalem czy sprezyny moga peknac a nie gumy :(



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw lis 08, 2007 16:24

takie zabiegi to druciarstwo mam nadzieje ze policja lub diagnosta zatrzyma twoj dowod rejestracyjny


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » pt lis 09, 2007 13:33

male niezrozumienie-sprezyny nie powinny peknac.
a propo dj.fahoo ja nie wiem jak to jest z policja ale znam wiele osob jezdzacych z tymi gumami i nikt nie mial problemów z policja czy z przegladem.jesli amory nie sa zuzyte to nie zagladaja juz do nich. sawik nie pyta czy zakladac czy nie tylko czy po jednej czy dwie bo wiadomo ze najlepiej wszystko powymieniac na nowe i to porzadnych firm ale czasem półśrodki pomagają na jakis czas.jak juz napisalem wyzej.ja mialem problemy z ocierajacym podwoiziem i po zalozeniu gum na tyl problem znikl i nie mam zamiaru ich wyjmowac.zakladanie gum to decyzja indywidualna.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lis 09, 2007 19:01

Robert Pala pisze:te gumy po dwie na tyl i przy 5 osobach nie obciera podwozie o asfalt
Po dwie to chyba za duzo... Pewnie jest twardy jak woz drabiniasty.
Ja mam po jednej i jest ok, a o tym zeby komus obcierało podwozie o asfalt to nie słyszałem i dziwne to mi sie wydaje chyba troche przesadzasz...
Dj.Fahoo pisze:takie zabiegi to druciarstwo mam nadzieje ze policja lub diagnosta zatrzyma twoj dowod rejestracyjny
Policja nic do tego nie ma. To jest dodatkowe zabezpieczenie zeby nie uszkodzic samochodu na dziurawych drogach.
Ostatnio zmieniony pt lis 09, 2007 19:02 przez marcin999, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » sob lis 10, 2007 00:11

przesadzam?........ to ja gratuluje Ci dróg . :green_fuck: bo w moich stronach to tragedia.z tym wozem drabiniastym to nie jest tak twardo ale od zalozenia nic juz mi nigdy nie zawadzilo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 457 gości