Uklad zaplonowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Uklad zaplonowy

Post autor: Peterus » ndz lis 04, 2007 23:57

Witam all!! (przepraszam ze taki dlugi post, ale chcialem opisac w miare dokladnie bo chce to zrobic jak najszybciej tj jutro albo pojutrze)

Mam jakis problem z smaochodem wsumie na gazie bardziej to wyczuwam. Mianowicie odpalam se smaochodzik z rana i jak daje lekko gazu czuje ze jakby niestabilnie silnik reagowal(na benyznie) przyspieszal tak z lekkimi dlawkami, ale jak rusze to to znika czasem na gazie niestety mam tak, ze sie dlawi w trakcie jazdy czy jak chce ruszyc czy jak przyspieszyc przelanczam na benzyne i jest ok chociaz dzisiaj jak bylo dosyc wilgotno bo po opadach deszczu na benzynie mi cos tak raz zrobilo wlasnie lekkie przydlawienie wczesniej tego nie mialem nigdy na benzynie a jezdzilem raz clay dzien zeby wykluczyc ewentualnie ze cos z ukladem paliwowym jest nie tak.

Mam juz zamowione swice(ngk vline1) i jutro se odbiore i zamontuje pytanie moje bo sprawdzalem dzisiaj kable i mam lekkie przebicia male, ale sa czy to jest dopuszczlane czy wogole nie moze byc?Przy kopolce na koncach kabli wsumie chyba na kazdym kablu bylo widac jak sie iskrzylo delikatnie miedzy 2 kablami jaismi tez na kablu od cewki w ejdnym miejscu tez lekko iskrzylo. Nie znam sie na kablach wn wiec prosze kogos kto zna temat zeby mi powiedzial czy tak moze byc czy jednak nie powinno byc wogole czegos takiego bo jak nie to odrazu kupie jakies kable nowe.

Jak juz mam kupic do beru czy dorbe tez sa Sentech bo takie tez moge kupic u tego goscia co mi zalatwia?Radzicie tez odrazu wymienic kopulke i palec?Chce to miec wymienione tzn swiece na pewno zeby gazownicy nie mogli sie przyczepic ze cos nie tak jest w ukladzie zpalonowym jakby to nie ustalo.

Pozdrawiam all
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2007 00:03 przez Peterus, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 05, 2007 00:06

niema prawa być iskrzenia, wymień wszystko: kable, kopułkę palec i świece też jeśli stare.
Iskrzenie świadczy o jednej z kilku rzeczy: albo kable do niczego, albo brud na kablach i kopułce, albo iskra ma trudności w przeskoczeniu bo stawia jej opór własnie kopułka czy palec.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn lis 05, 2007 00:07

zadnych przebic !!!! musi byc idealnie -musisz wymienic kable

polecam Champion - wytrzymaly 95tys km lub wiadomo bosch
no jak juz chcesz zaszalec to NGK-NTK

a beru tez jest ok nawet fabrycznie byl montowany tak jak i bosch
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2007 00:09 przez Bondas, łącznie zmieniany 2 razy.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn lis 05, 2007 00:12

Paweł Marek pisze:albo brud na kablach i kopułce
no kable wiadomo zakurzone nie myje ich ogolnie moze to by pomoglo?Moze styki w tkaim ukladzie wystarczy wyczyscic czy lepiej wymienic i miec wszystko ok:)Te dlawienie moze byc od tego prawda?
Bondas pisze:polecam Champion - wytrzymaly 95tys km lub wiadomo bosch
no jak juz chcesz zaszalec to NGK-NTK
ja moge miec beru za 120 albo te co pisalem Sentech po 77zl i wacham sie miedzy nimi. Mam kable orginaly vw jeszcze ze znaczkami wiec nie wiem moze jzu maja swoje wiek,a moze jezli kolega wyzej napisal ze iskrzenie to od paru rzeczy wymienie pierw swiece kopulke i palec i wtedy sprawdze czy sa przebicia i jak sa to wymienie kable czy juz odrazu wszystko?:)



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn lis 05, 2007 00:18

Ja bym zaczoł od wymiany przewodów WN. ja za zestaw: przewody BERU i świece NGK dałem 150 zł w sklepie.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn lis 05, 2007 00:37

Hmm to tanio u mnie w trojmiescie same swiece sa po 20zl/sztuka:)



KosMon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 17:36
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: KosMon » pn lis 05, 2007 01:12

To a co powiecie na temat kabli Hans Pries??



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn lis 05, 2007 20:27

Wiec kable wymienione swiece wymienione(swiece wygladaly marnie bardzo) wiec na bank wypwadalo zmeinic jak narazie spokoj zobaczymy jak bedie wilgotniej co si ebedzie dzialac bo dzisiaj powietrze bylo suche:)

Pozdrawiam all

[ Dodano: Pon Lis 05, 2007 19:29 ]
KosMon pisze:To a co powiecie na temat kabli Hans Pries??
Kup se firmowe kable na tym nie warto oszczedzac tak jak mi pare osob mowilo:)No chyba ze lubisz czesciej niz potrzeba wymeiniac;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 05, 2007 20:46

HP to nie jest firma produkująca tylko handlująca i oznaczająca wyroby które sprzedaje swoim logo. Można kupić jej wyrób ja się wie jaka firma tak naprawdę go robi, inaczej - z daleka.
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2007 20:46 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 302 gości